Žiemos prekės iššluotos: rogučių ir čiuožynių parduotuvėse nebeliko – Kas vyksta Kaune

Žiemos prekės iššluotos: rogučių ir čiuožynių parduotuvėse nebeliko padaugėjo pacientų, besikreipiančių dėl traumų

ELTA, BNS 2021/01/12 16:17
Žiemos pramogos karantino metu
Žiemos pramogos karantino metu / R. Tenio nuotr.

Dalis didžiųjų prekybos tinklų atstovų sako, kad rogučių ir čiuožynių pardavimai praėjusią savaitę iškritus pirmajam sniegui šoktelėjo kone tris kartus. Jie taip pat praneša, kad šių žiemos sporto prekių atsargos prekybos tinkluose yra ištuštėjusios, o dalis jų skatina pirkėjus susilaikyti nuo ėjimo į parduotuves ieškant šių prekių.

Prekybos tinklo „Rimi“ viešųjų ryšių atstovė Renata Keršienė Eltai teigė, kad praėjusią savaitę iškritus gausiam sniegui rogučių ir čiuožynių pardavimai prekybos tinkle išaugo 3 kartus.

„Iškritus sniegui praėjusią savaitę „Rimi“ pirkėjai labai gausiai pirko rogutes ir čiuožynes (…). Matome, kad palyginus praėjusios savaitės duomenis su savaitės prieš ją duomenimis, kai sniego dar nebuvo, pardavimai augo apie 3 kartus“, – sakė R. Keršienė.

„Jeigu lygintume su analogišku laikotarpiu pernai, kai žiema buvo be sniego, rogučių ir čiuožynių pardavimai išaugo net 70 kartų“, – pridūrė ji.

R. Keršienė taip pat pažymėjo, kad pastarąją savaitę išaugo ir kitų žiemos prekių paklausa.

„Tuo pačiu pastebėjome, kad išaugo ir kitų žiemos prekių, tokių kaip šluotelės ar gremžikliai automobiliams pardavimai. Palyginus praėjusią savaitę su savaite prieš ją, šių prekių pardavimai išaugo apie 3,5 karto. Taip pat apie 70 proc. augo pirštinių, kepurių, šalikų pardavimai“, – pažymėjo ji.

Paklausta, ar prekybos tinkluose „Rimi“ dar galima rasti rogučių ir čiuožynių, R. Keršienė teigė, jog visos jos jau išpirktos.

„Vakar jau neturėjome tų prekių mūsų prekybos centruose, bet darome viską, kad jos vėl kuo greičiau sugrįžtų į prekybą“, – tikino ji.

„Maximoje“ rogučių nebeliko

Prekybos tinklo „Maxima“ komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė taip pat pažymėjo, kad ir šiame prekybos tinkle rogučių ir čiuožynių nebeliko. Ji paragino pirkėjus vengti eiti į parduotuves ieškant šių prekių.

„Iš principo yra parduotos visos rogučių ir čiuožynių atsargos, todėl prašome pirkėjų vengti nereikalingo ėjimo į parduotuves ieškant šių prekių“, – Eltai teigė ji.

Anot E. Dapkienės, iškritus pirmajam sniegui žiemos sporto prekių paklausa prekybos tinkle „Maxima“ taip pat išaugo apie 3 kartus.

„Praėjusią savaitę su iškritusiu pirmuoju sniegu rogučių ir čiuožynių paklausa išaugo pastebimai. Skaičiuojame, kad pirmosiomis sausio dienomis parduota 3 kartus daugiau žiemos sporto prekių nei per visus 2020-uosius“, – pažymėjo ji.

Šeštadienį kauniečiai masiškai patraukė ant kalnų

Paskutiniai vienetai

Prekybos tinklo „Norfa“ atstovas spaudai Darius Ryliškis pažymėjo, kad žiemos prekės iš prekybos tinklo yra tiesiog šluojamos, o rogučių ir čiuožynių beveik nebeliko.

„Žiemos prekės yra šluojamos, ypač rogutės ir čiuožynės, kurių beveik neliko. Šiek tiek dar liko kai kuriose parduotuvėse, (…) ypač Vakarų Lietuvoje, bet iš esmės ši produkcija yra iššluota. Taip pat labai gerai parduodamos ne tik rogutės ir čiuožynės, bet ir kita žiemos produkcija: automobiliams skirtos prekės, šluotelės, gremžikliai, taip pat sniego kastuvai“, – Eltai sakė jis.
Nors D. Ryliškis negalėjo įvardinti, kiek tiksliai išaugo žiemos prekių pardavimai, jis patikino, kad paklausos padidėjimą reikėtų vertinti kartais.

„Skaičiuoti reikia ne procentais, o kartais. Kol kas dar nesuvedėme statistikos, bet kai iškrito sniegas, po Kalėdų, prasidėjo pirkimai. Ypač (aktyvūs jie – ELTA) buvo praėjusią avaitę, praėjusį savaitgalį, kai šios prekės (rogutės ir čiuožynės – ELTA) buvo šluojamos“, – teigė jis.

„Norfos“ atstovas taip pat pridūrė, kad prekybos tinklas svarsto galimybę dėl papildomų žiemos sporto prekių užsakymo.

„Svarstome galimybę dėl papildomų užsakymų, bet tai priklauso nuo terminų, ar rasime, kas greitai galėtų (rogutes ir čiuožynes – ELTA) pristatyti“, – teigė jis.

Prekybos tinklo „Iki“ atstovė žiniasklaidai Vaida Budrienė Eltai pranešė, kad prekybos tinklas rogutėmis bei čiuožynėmis neprekiauja.

Ligoninėse padaugėjo traumuotų pacientų

Kauno ligoninės Priėmimo skubios pagalbos ir traumų skyriaus vedėjas Arūnas Šulnius BNS sakė, kad žiemiški orai smarkiai pakeitė besikreipiančiųjų problemų pobūdį.

„Besikreipiančių žmonių skaičius pas mus ženkliau nepadidėjo, bet pasikeitė traumų pobūdis iš karto: kai pasnigo, taip ir prasidėjo tos rimtesnės traumos ir jaunesniems žmonėms“, – kalbėjo ligoninės atstovas.

Pasak jo, per savaitgalį nuo penktadienio į juos kreipėsi iš viso 187 pacientai, po maždaug 60 per parą. „Bet visos traumos žieminės: slydimai, griuvimai, lūžiai“, – sakė A. Šulnius.

Taip pat, lyginant su šiltuoju metų laiku, dešimtimis išaugo besikreipiančių dėl lūžusių riešų. Pasak RVUL, plikledis ir kitos meteorologinės sąlygos turi didelį poveikį Skubios pagalbos skyriaus užimtumui.

„Tačiau pastaruoju metu mūsų medikams tokių išbandymų neteko patirti – galbūt dėl vėluojančios žiemos, o gal prisideda ir karantino reikalavimai, ribojantys žmonių judėjimą“, – pastebi ligoninės atstovai.

A. Šulnius taip pat pastebi, kad, lyginant su situacija ankstesniais metais, kai judėjimas nebūdavo ribojamas, pacientų slidžiu metu yra gerokai mažiau.

„Yra dienų prieš keletą metų, kai atleisdavome po 300 per parą pirminių ligonių, ypač kai plikšala, pirmas sniegas. Dabar toks skaičius nėra labai didelis. Ne karantino metu mes atleisdavome po 100-150 pirminių pacientų. Dabar eina tie, kam reikia į ligoninę: su menkesnėmis traumomis jau nesikreipia, gydosi patys“, – pasakojo A. Šulnius.

Kauno ligoninės atstovo teigimu, nors koronaviruso atvejai tarp personalo lieka iššūkiu, tačiau sergamumas šiuo metu nėra aukštas, anksčiau sirgę medikai grįžta į darbą, todėl tai didesnių problemų priimant pacientus nesukelia.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA