Liūdnos žinios žiemos sporto mėgėjams: SAM nesvarsto galimybės atnaujinti slidinėjimo centrų veiklą – Kas vyksta Kaune

Liūdnos žinios žiemos sporto mėgėjams: SAM nesvarsto galimybės atnaujinti slidinėjimo centrų veiklą

BNS 2021/01/12 17:33
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Slidinėjimo centrams prašant leisti atnaujinti veiklą, Sveikatos apsaugos ministerija teigia nesvarstanti tokios galimybės, nes tai skatintų susibūrimus ir keltų riziką plisti koronavirusui.

„Šiuo metu yra nesvarstoma apie paslaugų bei slidinėjimo centrų veiklos atnaujinimą. Pabrėžiama, jog slidinėjimo centrų veikla būtų organizuota veikla, skatinanti susibūrimus, eiles, kaip bilietų pirkimas, įrangos nuoma ir panašiai. Be to, sportuojant dėl gilesnio kvėpavimo viruso plitimas taip pat padidėja“, – komentare BNS antradienį nurodė ministerija.

Įvedus karantiną, žiemos sporto centrų, kaip ir kitų laisvalaikių vietų, veikla uždrausta.

Iškritus gausesniam sniegui, šalies slidinėjimo centrų asociacija pirmadienį paprašė Vyriausybės leisti atnaujinti veiklą. Centrai įsipareigojo riboti klientų srautus ir laikytis itin griežtų saugumo reikalavimų, t.y. nedidelėmis grupėmis žadėjo leisti slidinėti tik iš anksto užsiregistravusiems klientams, dėvintiems kaukes, pirštines, besilaikantiems 3-5 metrų atstumo tarpusavyje ir kitų reikalavimų.

Pasak ministerijos, karantino švelninimo sąlygos priklausys nuo epidemiologinės situacijos šalyje.

SAM specialistai atkreipia dėmesį, jog iškritus gausiam sniegui lauke laiką leidžiantys žmonės turėtų nepamiršti apie saugų elgesį viešose vietose, t.y. nesiburiuotų, išlaikytų bent 2 metrų atstumą nuo kitų žmonių, dėvėtų kaukes. Pabrėžiama, kad virusui plisti šaltuoju metu yra palankesnės sąlygos.

„Šaltuoju metų periodu aktyviai judant lauke pasikeičia ir mūsų kvėpavimas – kvėpuojame kur kas dažniau ir giliau, todėl virusas su iškvepiamais lašeliais gali pasklisti didesniu atstumu. Viešose vietose, kur yra didesnis judėjimas, patariama išlaikyti ne mažesnį kaip 2 metrų atstumą nuo kitų žmonių“, – teigia ministerija.

Taip pat rekomenduojama rinktis medicinines kaukes, dažniau jas keisti, nes jos greičiau sudrėksta.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA