Pradinukams nuo pirmadienio pamokos vyks nuotoliniu būdu | Kas vyksta Kaune

Pradinukams nuo pirmadienio pamokos vyks nuotoliniu būdu

Asociatyvi / Kauno savivaldybės nuotr.

Nuo sausio 4 d., pasibaigus mokinių atostogoms, Kaune pradinis ugdymas vyks nuotoliniu būdu. Tik išskirtinais atvejais, negalint užtikrinti vaiko priežiūros namuose, tėvams bus sudarytos galimybės atžalas atvesti į mokyklą. Čia bus pasirūpinta vaikų priežiūra ir maitinimu, tačiau mokymas vis tiek vyks be tiesioginio kontakto su mokytojais – tik per nuotolį, rašoma Kauno miesto savivaldybės pranešime spaudai.

Kaip numatyta naujame Vyriausybės nutarime, nuo pirmadienio (sausio 4 d.) visos mokyklos pamokas pradinių klasių auklėtiniams rengs nuotoliniu būdu. Vis dėlto tais atvejais, kai tėvai ar globėjai negali dirbti per atstumą ir tuo pačiu užtikrinti vaikų priežiūros namuose, pradinukus į mokyklas atvesti bus leidžiama.

Tokios sąlygos taikomos išimtinai medikų, specialiųjų tarnybų pareigūnų bei kitų profesijų atstovams, jei jų darbas tiesiogiai susijęs su COVID-19 pandemijos valdymu bei prevencija, taip pat esant neišvengiamai būtinybei.

Norėdami pasinaudoti tokia galimybe, tėvai per nustatytą laikotarpį ugdymo įstaigoms turės pateikti savo darbo pobūdį patvirtinančius dokumentus.

Laikantis visų saugumo reikalavimų, mokyklose bus užtikrinama vaikų, kurių tėvai darbo funkcijas privalo atlikti darbo vietoje ir negali dirbti nuotoliniu būdu, priežiūra ir maitinimas. Tačiau įprastos tiesioginės pamokos nevyks – su pagalbos specialistų priežiūra savo mokyklose mažieji kauniečiai taip pat mokysis nuotoliniu būdu.

Kitais atvejais tėvai, negalintys dirbti nuotoliniu būdu ir prižiūrėti pradinuko, turi galimybę gauti ligos išmoką. Už vaiko priežiūrą ji gali būti mokama vaiko tėvams, globėjams ar dirbantiems seneliams.

Darželių veikloje nuo pirmadienio jokių pakitimų nenumatoma. Jie veiks įprastai. Vis tik tėvams rekomenduojama ir prašoma, jei tik yra galimybė, tiek darželinukų, tiek ir priešmokyklines grupes lankančių vaikų į ugdymo įstaigas nevesti.
Vidurinis, pagrindinis bei neformalus ugdymas ir toliau vyks nuotoliniu būdu.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA