Vakcinos nuo koronaviruso kūrimui Lietuva skirs dar 2,5 mln. eurų – Kas vyksta Kaune

Vakcinos nuo koronaviruso kūrimui Lietuva skirs dar 2,5 mln. eurų

BNS 2020/11/18 16:16
Asociatyvi / DELFI nuotr.

Lietuva vakcinos nuo koronaviruso kūrimui skirs dar 2,5 mln. eurų, trečiadienį nusprendė darbą baigianti Sauliaus Skvernelio Vyriausybė.

Numatyta, jog 2,5 mln. eurų bus skirti įnašui į Skubios paramos priemonės (ESI) fondą, skirtą vakcinai nuo COVID-19 ligos sukurti.

Lėšos Finansų ministerijos siūlymu skirtos iš valstybės vardu pasiskolintų lėšų.

Sveikatos apsaugos ministerijos teigimu, šis įnašas bus teikiamas kaip parama potencialiems vakcinų nuo koronaviruso infekcijos gamintojams, t.y. kartu su kitomis prisidedančiomis valstybėmis toliau bus finansuojama dalis vakcinų kūrimo, vystymo ir gamybinių pajėgumų užtikrinimo išlaidų.

„Dauguma šalių pritarė platesniam vakcinų kandidačių, kurių kūrėjai gautų paramą iš ESI, portfeliui. Į jį įtrauktos vakcinos kandidatės, kurios kuriamos remiantis skirtingais technologiniais metodais. Taip norima padidinti galimybę sukurti sėkmingą vakciną nuo COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) kaip galima greičiau“, – teigia SAM.

Pasak ministerijos, EK informavo, kad iš bendro ESI fondo biudžeto apie 2,1 milijardų eurų jau yra skirta vakcinų kūrimui, tačiau prašant papildomo įnašo, Vyriausybė jau informavo EK apie tai, jog sutinka skirti pinigų.

„Tačiau, remiantis preliminariais skaičiavimais, 7 vakcinų kandidačių vystymo ir gamybos poreikiai gali siekti nuo 2,85 iki 2,95 milijardo eurų. Kadangi, Europos Komisijos teigimu, nebėra galimybės lėšas perskirstyti ES biudžete, kreipiamasi į valstybes nares dėl ESI fondo biudžeto didinimo 750 mln. eurų valstybių narių nacionaliniais įnašais“, – paaiškina ministerija.

Lietuva su kitomis valstybėmis taip pat dalyvauja Europos Komisijos išankstiniuose kelių gamintojų vakcinų pirkimuose. Maksimali įvardijama suma, kurią Lietuvai gali tekti sumokėti už vakcinas – apie 125 mln. eurų.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA