Mirė vienas žymiausių Lietuvos operos solistų V. Daunoras – Kas vyksta Kaune

Mirė vienas žymiausių Lietuvos operos solistų V. Daunoras

BNS 2020/10/19 18:56
Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus nuotr.

Eidamas 84-uosius metus pirmadienį mirė garsus Lietuvos operos solistas Vaclovas Daunoras. Tai žiniasklaidai patvirtino Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) vadovas Jonas Sakalauskas.

Jo teigimu, V. Daunoro palikimą sunku įvertinti žodžiais, tai – vienas svarbiausių Lietuvos operos solistų. „Tai – visų laikų geriausias Lietuvos bosas“, – teigė J. Sakalauskas.

„Jis palikęs labai daug vaidmenų, įrašų, labai daug ir studentų išugdęs, nes buvo ir pedagogas“, – pridūrė LNOBT vadovas.

„Netekome neeilinio Lietuvos balso, užbūrusio daugelio gerbėjų širdis visame pasaulyje“, – sakė prezidentas Gitanas Nausėda. Jo teigimu, Lietuva V. Daunorą prisimins ne tik kaip įvairialypio talento kūrėją, išbandžiusį save ir tapyboje, bet ir visuomeniškai aktyvų žmogų.

Užuojautą dėl V. Daunoro mirties pirmadienio vakarą išreiškė ir Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis: „Lietuvos teatro scena neteko išskirtinio talento ir legendinės asmenybės, savo atkaklumu ir drąsą įkvėpusio kartas. Savo darbais jis nešė priespaudoje tūnojusios Lietuvos kultūrą po visą pasaulį ir skleidė žinią apie laisvą ir operą mylinčią mūsų tautą.“

V. Daunoras gimė 1937 m. vasario 1 d. Žagarėje, 1962 m. baigė Lietuvos konservatoriją, kelis dešimtmečius dėstė Lietuvos muzikos akademijoje, buvo Dainavimo katedros vedėjas, profesorius. Jo mokinės – operos solistės Jolanta Čiurilaitė, Sofija Jonaitytė.

Menininkas ilgus metus dirbo Lietuvos operos ir baleto teatre, Lietuvos filharmonijoje, Kauno muzikiniame teatre, o 1966-1968 m. stažavo „La Scala“ teatre Milane. Solistas gastroliavo Europoje, JAV, Kanadoje, Egipte.

1988 m. buvo Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narys, už nuopelnus atkuriant ir įtvirtinant Lietuvos valstybę jam 2000 m. įteiktas Nepriklausomybės medalis. 1994-2017 m. V. Daunoras gyveno JAV, kur privačiai mokė dainuoti, 1996-2005 m. buvo „Metropolitan Opera“ teatro Niujorke solistas, su šiuo teatru gastroliavo Japonijoje.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA