Iš alkoholio liūno išlipęs kunigas K. Dvareckas įveikti priklausomybes padeda kitiems – Kas vyksta Kaune

Iš alkoholio liūno išlipęs kunigas K. Dvareckas įveikti priklausomybes padeda kitiems

DELFI nuotr.

Trečiadienį Kauno kultūros centre įvyko iniciatyvos „Skirtingos Spalvos“ organizuojamas renginys, kurio metu iniciatorius Dalius Stankevičius kalbėjosi su kun. Kęstučiu Dvarecku apie priklausomybę nuo alkoholio bei narkotikų.

Pokalbio pradžioje paklaustas, kaip pavyko pripažinti, kad yra priklausomas, laidos svečias atvirai pasidalino istorija, kai, jau būdamas kunigu, buvo sulaikytas girtas už vairo ir pateko į areštinę. Vėliau pažymi, kad patekus į nelaisvę priklausomas asmuo negauna tinkamos pagalbos, o ir išėjus į laisvę sunku pačiam jos rasti.

Kęstutis Dvareckas taip pat atkreipia dėmesį į artimųjų vaidmenį priklausomo asmens gyvenime. Anot jo, dažnai nutinka, kad artimieji daugiau kenkia, nei padeda, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Didžiausia artimųjų bėda – „ką žmonės pagalvos“. Artimasis puola naikinti bet kokias alkoholizmo pasekmes, o kuo ilgiau leidi priklausomam žmogui nejausti pasekmių – tuo ilgiau leidi jam skęsti priklausomybėje. Artimieji aptarnauja tave ligoje, kad galėtum sirgti“, – teigė jis.

Pokalbio metu taip pat aptarti priklausomybių gydymo būdai, visuomenėje susiformavusios normos bei priklausomų asmenų integracija į visuomenę.

„Labai svarbu kalbėti tokiomis temomis ir keisti visuomenėje nusistovėjusias normas. Juk, alkoholikas ar narkomanas taip pat yra žmogus, tik nebematantis gyvenime šviesos. Reikia parodyti, kad šviesa yra, pagalba yra.“, – teigia renginio organizatorius Dalius Stankevičius.

Aptartas priklausomybes įveikęs vakaro svečias dabar tai padeda padaryti ir kitiems. Jo įkurta priklausomų asmenų bendruomenė „Aš esu“ padeda žmonėms, kovojantiems su priklausomybėmis.

Pokalbio pabaigoje iniciatyvos autorius Dalius Stankevičius, Kęstučiui įteikė rankų darbo marškinėlius, kuriuose atsispindi jo istorija. Juos įsigyti ir taip prisidėti prie labdaros, paremti „Skirtingų Spalvų“ iniciatyvą galėsite jau nuo spalio 20 d.

Pasikalbėjimus vainikavo aktoriaus bei atlikėjo Manto Bendžiaus koncertas. Renginio organizatoriai „Skirtingos spalvos“ kviečia sekti jų veiklą socialiniuose tinkluose „Facebook“ bei „Instagram“ ir taip susipažinti su žmonių istorijomis bei sužinoti apie ateityje vyksiančius renginius.

Pilną pokalbio įrašą „YouTube“ platformoje galėsite pamatyti jau spalio 21 d.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA