Centro-Žaliakalnio apygarda: J. Narkevičiaus kandidatavimą pavadino trolinimu – Kas vyksta Kaune

Centro-Žaliakalnio apygarda: J. Narkevičiaus kandidatavimą pavadino trolinimu

„Kas vyksta Kaune“ nuotr.

Iki rinkimų į Lietuvos Respublikos Seimą lieka mažiau nei savaitė, tad rinkėjai pradeda domėtis, tarp kurių kandidatų šiemet jų apygardoje vyks didžiausia konkurencija bei svarstyti, už ką atiduoti savo balsą. Pristatome Centro – Žaliakalnio apygardoje kandidatuojančius esamus ir būsimus politikus.

Ėmėsi erzinimo strategijos

Kaip rodo praktika, dažnai apie visus kandidatus savo apygardoje rinkėjai sužino tik atėję prie balsadėžių, todėl neatmestinas faktas, kad jų pasirinkimas gali būti ir spontaniškas, nepasidomėjus politiko atstovaujamos partijos politine programa ir idėjomis.

Tačiau Centro – Žaliakalnio apygardoje to greičiausiai nenutiks – konservatorių bastionu nuo seno laikomoje apygardoje Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratų (TS-LKD) partija kelia savo pirmininko Gabrieliaus Landsbergio kandidatūrą, tačiau norinčiųjų su juo konkuruoti – netrūksta.

Vienmandatėje Centro – Žaliakalnio apygardoje rinkėjams teks rinktis iš bene gausiausio būrio kandidatų – čia įvairios partijos iškėlė net 15 politikų.

TS-LKD lyderiui dabartinė valdančioji dauguma priešpastato mažiau rinkėjams atpažįstamą Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovę Audronę Jankuvienę, kuri per praeitus rinkimus tapo vienintele į Seimą Kauno vienmandatėje apygardoje pralaimėjusia „valstiete“.

Netikėtą sprendimą Kauno konservatorių bastionui siūlo kita daugumos koalicijos partija – Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – Krikščioniškų šeimų sąjunga. Jie prieš G. Landsbergį meta gerokai muštą „kozirį“ – skandalų persekiojamą, dėl netinkamumo užimti šį postą ne kartą paties šalies vadovo Gitano Nausėdos kritikuotą dabartinį Susisiekimo ministrą Jaroslavą Narkevičių.

VDU politologas Bernaras Ivanovas lenkų tautinei mažumai atstovaujančio J. Narkevičiaus kandidatavimą bene patriotiškiausioje Lietuvos apygardoje tiesiai šviesiai vadina trolinimu. „Dabartiniams valdantiesiems būdingas toks elgesys – jie trolina visuomenę, savo oponentus. Juk visi puikiai supranta, kieno tai kandidatas ir, kas jį gali rinkti. Bet pirštinė mesta ir, žinoma, tai erzina“, – sako B. Ivanovas.

Pasak politologo, tikslų gali būti įvairių, o jei nutiktų scenarijus, kad J. Narkevičius dar ir surinktų balsų – tai tikrai būtų panaudota, siekiant dar labiau menkinti TS-LKD lyderio autoritetą.

Tarp kandidatų – krepšininkas

Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis Centro – Žaliakalnio apygardoje kelia Kauno visuomenininką, japonologą Aurelijų Zyką, kuris pernai trumpai vadovavo įstaigai „Kaunas IN“, o šiuo metu yra Vytauto Didžiojo universiteto Azijos studijų centro vadovas.

Tarp kandidatų į Seimą atsidūrė ir praeityje garsus krepšininkas, krepšinio treneris Valdemaras Chomičius, kurį šioje apygardoje kelia partija „Lietuva – visų“, kurią įkūrė ir jai vadovauja kitas krepšininkas – Tomas Pačėsas.

Paklaustas, ar galėtų TS-LKD lyderiui G. Landsbergiui šioje apygardoje sudaryti rimtesnę konkurenciją lenkų atstovas J. Narkevičius, politologas B. Ivanovas atkerta: „Tada greičiau jau Chomičius“.

Naujai Lietuvoje susikūrusi Laisvės partija Centro – Žaliakalnio apygardoje iškėlė Karolio Žemaičio, kuris prisistato, kaip aktyvus Lietuvos skautijos narys ir LiJOT alumnis, kandidatūrą.

Kitų partijų Centro – Žaliakalnio apygardoje keliami kandidatai –  Povilas Dievaitis (Lietuvos žaliųjų partija), Eligijus Dzežulskis – Duonys (Krikščionių sąjunga), Tomas Jakutavičius (Lietuvos socialdemokratų partija), Viktoras Kanapeckas (Lietuvos socialdemokratų darbo partija), Algimantas Sabaliauskas (Centro partija – tautininkai), Edvardas Satkevičius (Lietuvos liaudies partija), Jolanta Stanislovaitienė (Darbo partija), Darius Trečiakauskas (Nacionalinis susivienijimas) ir Dainius Varnas (partija „Laisvė ir teisingumas“).

Portalo „Kas vyksta Kaune“ Centro –  Žaliakalnio apygardoje kalbinti praeiviai dažniausiai atpažino G. Landbergio veidą, taip pat ne vienas nurodė atpažįstantis ir J. Narkevičių, tačiau balsuoti už jį neketino. Tarp kitų atpažintų politikų pateko V. Chomičius ir D. Varnas. Tiesa, V. Chomičių vienas pašnekovas supainiojo su kitoje apygardoje kandidatuojančiu S. Buškevičiumi.

Visą į Seimą vienmandatėse apygardose šiemet kandidatuojančių politikų sąrašą rasite čia.

Portalas „Kas vyksta Kaune“ primena 2016-aisiais vienmandatėje Centro – Žaliakalnio apygardoje į Seimą kandidatavo 12 politikų, didžiausią skaičių balsų surinko G. Landsbergis (40,20 proc.), antroje vietoje liko „valstietė“ A. Jankuvienė (14,57proc.), nuo kurios visai nedaug atsiliko socialdemokratas Dainius Pavalkis (14,38). Antrame ture surinkęs 54,95 proc. balsų laimėjo TS-LKD lyderis G. Landsbergis.

2016-aisiais į Seimą iš viso išrinktas 141 narys, 71 iš jų – tiesiogiai vienmandatėse apygardose, 70 – daugiamandatėse apygardose pagal partijų pateiktus sąrašus.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga 2016-ųjų Seime užsitikrino 56 parlamentarų mandatus, konservatoriai gavo 31 mandatą, socialdemokratai – 17, LR Liberalų sąjūdis – 14 mandatų.

Po aštuonis atstovus parlamente turėjo Lietuvos lenkų rinkimų akcijai-Krikščioniškų šeimų sąjunga bei partija „Tvarka ir teisingumas“, du – Darbo partija, po vieną mandatą laimėjo Lietuvos žaliųjų partija, Centro partija bei partija „Lietuvos sąrašas“. Dar du mandatus gavo save išsikėlę kandidatai.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.