Fiksuoja kauniečiai žvejai: netikėtas laukinis svečias „nunešė“ laimikį – Kas vyksta Kaune

Fiksuoja kauniečiai žvejai: netikėtas laukinis svečias „nunešė“ laimikį

Stop kadro nuotr.

Netoli Lietuvos pasienio prie intako į Papės ežerą Latvijos pajūryje žvejoję kauniečiai pasidalino netikėtu vaizdo įrašu – tarp maišelių su pagautu laimikiu įsisuko neatpažintas gyvūnėlis.

„Pradžioje pasigedome dviejų ešerių, galvojome, gal apsiskaičiavome“, – portalui „Kas vyksta Kaune“ pasakojo du vyrai.

Kad visgi žuvis iš jų pavogė, žvejai suprato tik kitą dieną, kai prie maišelių su laimikiu išniro nematytas svečias – visiškai baltas pailgos formos gyvūnas.

Užfiksuotame vaizdo įraše matosi, kaip žvėrelis bando patekti į maišelį, kuriame – šviežiai pagautos žuvys. Patraukus maišelį su laimikiu, žvėrelis bando lįsti į kitą maišelį su „Maxima“ ženklu, o nieko jame neradęs – pasišalina.

Žvejai spėjo, kad gyvūnėlis bus arba šermuonėlis, arba žebenkštis. Kad jiems galėjo pasirodyti į saugomų gyvūnų sąrašą įtrauktas šermuonėlis, žvejai nesistebėjo, nes Papė yra saugomas gamtos rezervatas, kuriame gausu retų rūšių gyvūnų, paukščių, augmenijos.

„Galvojome, gal gyvūnėlis prijaukintas, kad toks drąsus, o gal tiesiog jau ne pirmą kartą įsigudrina taip „nemokamai“ papietauti, tad šviežios žuvies skonis nugali visas laukinio gyvūno baimes“, – spėliojo vyrai. Kad gyvūnas iš tiesų gali būti ne laukinis – skaitykite toliau gautame specialistų komentare.

Pasak jų, nors tą dieną gyvūnėliui ir nepavyko pačiam išsitraukti iš maišelio šviežio ešerio, vieną, nedidelį, jie padovanojo. „Kai pamatėm, kokie aštrūs dantys, kuriais jis griebė laimikį, tai neabejojom, kad šis žvėrelis gali ne tik ranką, bet ir žvejo batą perkąsti“, – sakė jie. Ir linkėjo prie Papės ežero žvejojantiems kolegoms lietuviams akyliau saugoti sugautą laimikį.

Portalas „Kas vyksta Kaune“ susisiekė su Lietuvos raudonosios knygos fondo atstovais, kurių paprašė įvertinti, ar tikrai užfiksuotame vaizdo įraše – itin retas, į Lietuvos raudonąją knygą, kaip nykstanti rūšis, 2003 metais įtrauktas šermuonėlis.

„Kiek pavyko panagrinėti atsiųstą vaizdo įrašą (pagal gyvūno elgseną ir išvaizdą), galime spėti, kad yra didelė tikimybė, jog tai yra šermuonėlis“, – informavo fondo atstovas Raimundas Gritkus.

Pasak fondo valdomoje svetainėje pateiktos informacijos, šermuonėliai minta triušiais, graužikais (pelėmis, žiurkėmis), kitais smulkiais žinduoliais, taip pat ėda paukščius, jų kiaušinius ir jauniklius. Kartais ėda ir žuvis, roplius, amfibijas ir bestuburius. Vasarą šermuonėlio viršutinė kūno pusė yra gelsva ar rusva, o apatinė – balta, tačiau artėjant žiemai gyvūnas visą kailį pakeičia į baltą.

Daugiau informacijos apie šermuonėlį skaitykite nuorodoje.

Tos pačios dienos pavakarę fondo atstovai atsiuntė dar vienos gamtosaugininkės nuomonę, kad tokiu metų laiku nei žebenkštis, nei šermuonėlis negali būti baltu kailiu, nebent būtų albinosas. Gamtosaugininkė rašė, „kad ten gali būti tiesiog pabėgęs ir išalkęs šeškas“. Tyrinėjant gyvūną labiau užkliuvo tai, kad šaltiniuose rašoma, jog net visiškai kailį prieš žiemą pakeitusio šermuonėlio uodegos galiukas vis tiek lieka juodas, o užfiksuotas vaizdo įraše padarėlis – visiškai baltas.

Papildyta 2020.09.04 d. 21:30 val.

Portalui „Kas vyksta Kaune“ pavyko gauti vieno šeškų veislyno Latvijoje komentarą. Pasak patyrusių šeškų augintojų, užfiksuotame vaizdo įraše – tikrai ne šeškas, ne šermuonėlis ir ne žebenkštis. „Greičiausiai tai iš fermų pabėgusi audinė“, – rašė jie. Pasak šių gyvūnų mylėtojų, audinės nereiktų bandyti gaudyti, nes gali stipriai apkandžioti. Savarankiškai gamtoje ji gali išgyventi, bet jei žiema bus šalta, reiktų pasirūpinti jai palikti maisto.

Vis dar poilsiaujantys Papėje kauniečiai žvejai teigė, kad baltą gyvūnėlį mato bene kasdien upėje – jis ne tik smagiai plaukioja, bet ir gana įspūdingai nardo. Žvejus perspėjome, kad nebandytų gražuolio gyvūno gaudyti, nes tai gali būti pavojinga.

Dėkojame kauniečiams už tai, kad praneša apie aktualius įvykius. Jei ir jūs norite pasidalinti savo informacija ar nuomone apie Kauno aktualijas, rašykite pasinaudoję spec. forma „Pranešti naujieną“ arba per „Facebook“ puslapio privačias žinutes.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.