Į kelius išriedės naujas nežymėtas „Volkswagen Passat“ – Kas vyksta Kaune

Į kelius išriedės naujas nežymėtas „Volkswagen Passat“

E. Babelio nuotr.

Į Lietuvos kelius išriedės dar vienas nežymėtas pareigūnų automobilis. Tiesa, jį vairuos ne policijos, o Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai. Nepaisant to, moderniausia įranga apginkluotas automobilis matys ir fiksuos visus keliuose daromus pažeidimus.

Kaip skelbiama pranešime žiniasklaidai, juodą „Volkswagen Passat“ apžiūrėti ir pamatyti jo galimybes bus galima rugsėjo 4-5 d. „Litexpo“ vyksiančioje parodoje „AutoBazar“. Iš išorės tai niekuo neišsiskiriantis sedanas, tačiau viduje jis slepia daugybę modernių technologijų pažeidėjams keliuose drausminti, kurias naudos VSAT pareigūnai.

Po variklio gaubtu – galingiausias dyzelinis variklis „Passat“ modelio gamoje. Dviejų litrų agregatas su dviem turbinomis pasiekia 240 AG, jis varomas visais ratais. Nors iki 100 km/val. automobilis gali pagreitėti per 6 sekundes ir yra pajėgus įsibėgėti iki 247 km/val. greičio, pareigūnams nebus jokios būtinybės spausti dugną vos tik pamačius pažeidėją. Automobilis bus naudojamas patruliavimui ir eismo keliuose stebėjimui, o amerikietiškos sistemos nusižengimus fiksuos automatiškai.

Bendrovės „Tukada“ sumontuoti radarai geba ne tik matuoti nuvažiuojančių ir parvažiuojančių automobilių greitį, bet ir atpažįsta numerius, kurie yra automatiškai keliami į sistemą. Automobilis be pareigūnų įsikišimo galės fiksuoti ne tik greičio viršijimo atvejus. Kiekvieno automobilio nuskenuotas valstybinis numeris bus automatiškai siunčiamas į serverį, kuris tikrins, ar mašina turi civilinės atsakomybės draudimą, galiojančią techninę apžiūrą.

Negana to, visus valstybinius numerius skaitanti ir tikrinanti sistema pareigūnams akcentuos tuos automobilius, kurie jau yra susidūrę su teisėsauga. Jeigu konkretus automobilis, tarkime, yra vairuotas išgėrusio asmens, pareigūnai galės atkreipti į tai dėmesį ir jį patikrinti. Bus matomi ir vogti automobiliai.

VSAT pareigūnai naujuoju „Volkswagen“ patruliuos ne tik pasienio ruože, bet ir visos Lietuvos teritorijoje. Daugeliu atveju jiems net nereikės stabdyti vairuotojų dėl nusižengimų – su šalies duomenų baze sujungta sistema pažeidimus fiksuos automatiškai, o kad dirbantiems automobilyje juos apdoroti būtų lengviau, sumontuotos bevielės valdymo sistemos.

Juodasis pažeidėjų siaubas, kaip ir priklauso, apginkluotas paslėptais raudonos ir mėlynos spalvos LED švyturėliais, kurie matomi iš priekio, šono ir galo. Turi garsiakalbį, filmavimo kameras, salone – garso įrašymo įrangą.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA