Saugantis koronaviruso – stipresnė kavinių ir prekybos vietų patikra

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Atsižvelgiant į augantį naujų užsikrėtimų koronavirusine infekcija (COVID-19) atvejų skaičių, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), bendradarbiaudama su savivaldybėmis, nuo šios savaitės pradėjo tikslinius patikrinimus lankytojų gausiai lankomose lauko kavinėse, baruose ir prekybos vietose. Patikrinimų metu vertinama, kaip laikomasi sveikatos apsaugos ministro sprendimuose nurodytų reikalavimų dėl koronaviruso infekcijos valdymo priemonių.

Kaip nurodoma VMVT pranešime, patikrinimus visoje šalyje veikiančiose viešojo maitinimo (kavinėse, baruose ir pan.) bei prekybos vietose tarnyba vykdo nuo pat karantino pradžios. Tačiau pastarosiomis savaitėmis patikrinimai tikslingai atliekami kartu su savivaldybių atstovais, nes savivaldybių administracijos derina lauko kavinių, barų, prekybos vietų įrengimo projektus ir išduoda joms leidimus veiklai.

Bendri patikrinimai organizuojami, atsižvelgiant į laiką ir vietą, kai tikėtini didžiausi lankytojų ar pirkėjų srautai, pavyzdžiui, lauko kavinėse – per pietus ir po darbo ar vakarais, prekyvietėse – savaitgaliais ir pan.

Jų metu vertinama, ar viešojo maitinimo įstaigose ribojami lankytojai srautai, t. y. ar kavinių ir barų darbuotojai imasi priemonių, kad lankytojai, perkantys maistą išsinešimui ar užsisakantys maistą valgymui vietoje, eilėse prie kasos laikytųsi ne mažesnio kaip 1 metro atstumo vienas nuo kito, ar atstumas tarp lankytojų stalų yra toks, kad prie skirtingų stalų sėdintys lankytojai vienas nuo kito būtų nutolę ne mažesniu kaip 2 metrų atstumu.

Taip pat vertinama, ar sudaromos galimybės tinkamai lankytojų rankų higienai ir dezinfekcijai, ar dažniau nei įprasta valomi ir dezinfekuojami dažnai liečiami paviršiai (sanitariniai mazgai, kriauklės, durų rankenos, banko kortelių skaitytuvai ir pan.), o stalai – po kiekvieno lankytojų apsilankymo.

Be to, VMVT atkreipia dėmesį, kad viešojo maitinimo įstaigos negali pateikti vartotojams cukraus, druskos, padažų ir kitų maisto produktų bendro naudojimo induose ar pakuotėse, taip pat negali siūlyti lankytojams apklotų, naudoti nedezinfekuojamų daugkartinio naudojimo staltiesių, privalo skelbti informaciją apie asmens higienos laikymosi būtinybę.

Patikrinimų metu kontroliuojama, ar viešojo maitinimo įstaigų darbuotojai laikosi asmens higienos, atlieka sveikatos patikras ir naudoja apsaugos priemones. Panašūs reikalavimai yra taikomi prekybos įmonėms – inspektoriai apsilankys ir čia.

Specialistai primena, kad koronaviruso infekcijos valdymo priemonių įgyvendinimas vertinamas ir nuolat vykdomų planininių prekybos bei viešojo maitinimo subjektų patikrų metu. Vien per praeitą savaitę patikrintos 55 prekybos ir 79 viešojo maitinimo įmonės. 20 patikrinimų vykdyti savaitgaliais, kai daugelyje viešų vietų lankytojų srautai didesni nei įprastai.

Dažniausiai nustatyti pažeidimai, susiję su neišlaikomais privalomais atstumais tarp lankytojų, netinkamai skelbiama informacija apie asmens higienos laikymosi būtinybę, taip pat fiksuoti atvejai, kad nebuvo matuojama darbuotojų kūno temperatūra, netinkamai atliekama paviršių ir aplinkos dezinfekcija.

VMVT primena, kad Lietuvoje tęsiantis ekstremaliajai situacijai dėl COVID-19 infekcijos plitimo, prekybos ir viešojo maitinimo įmonės turi ir toliau griežtai laikytis higienos užtikrinimo priemonių visuose maisto gamybos, perdirbimo, sandėliavimo, paskirstymo, transportavimo ir tiekimo į rinką etapuose.

11 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Užsiregistruoti į mobiliuosius koronaviruso patikros punktus kurį laiką nepavyks

VMI siunčia svarbią žinią Kauno apskrities gyventojams

Automobilius pačioje Kauno širdyje statyti galima pigiau ir patogiau (foto, video)

Dvi kandidatės į Seimą šilainiškiams - vienas ir tas pats asmuo

Vogtas išmanusis laikrodis vyrų nematomais nepavertė: pareigūnai prašo pagalbos

Su E. Macronu Rukloje šiltai atsisveikinęs G. Nausėda: šis vizitas buvo labai svarbus

Kaune išmatų kibirą žmogui ant galvos išvertęs pilietis išgirdo teismo sprendimą

Pasaulis be žiniasklaidos: ar įmanomas toks scenarijus?

Koronavirusas nustatytas Kaune paskaitą vedusiam dėstytojui: izoliuotis privalo 28 studentai

Netoli Kauno susidūrimo metu nukentėjo motociklo vairuotojas