Koronavirusu užsikrėtę uzbekai galėjo lankytis „Urme“: prekybos miestelis imasi priemonių

Organizatorių nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Pastarosiomis dienomis Kaune nustačius naują koronaviruso židinį, kurį sukėlė iš Uzbekistano atvykę transporto įmonės darbuotojai, viešai minėta, kad jie lankėsi ir Kaune įsikūrusiame prekybos miestelyje „Urmas“. Nors oficialiai patvirtinto jų maršruto nėra ir Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) tik daro prielaidą apie uzbekų vizitą „Urme“, prekybos miestelis reagavo greitai: patalpose atlikta papildoma dezinfekcija, darbuotojams suteikta galimybė pasitikrinti.

„Nors negavome jokio oficialaus pranešimo, vos tik pamatę viešai skelbiamą NVSC informaciją, kad Uzbekistano piliečiai, kuriems diagnozuotas COVID–19, galėjo lankytis „Urme“ iš karto ėmėmės priemonių.

Pasibaigus karantinui pas mus patalpos yra dezinfekuojamos kartą per savaitę, tačiau trečiadienį tai buvo padaryta papildomai. Susisiekėme su savivaldybe, kuri suteikė galimybę pasitikrinti dėl koronaviruso daliai darbuotojų, kurie galėjo kontaktuoti su minėtais Uzbekistano piliečiais“, – pranešime žiniasklaidai teigia prekybos miestelio „Urmas“ marketingo vadovė Dovilė Lengvenienė.

Prekybos miestelis „Urmas“ / „Urmo“ nuotr.

Jei uzbekai čia ir lankėsi, nurodoma pranešime, tai jie galėjo padaryti liepos 2–8 d., o nuo tada praėjo nemažai laiko ir per jį niekam iš darbuotojų simptomai nepasireiškė. Dėl to jie nepriskiriami aukštos rizikos grupei ir gali tikrintis savo nuožiūra.

D. Lengvenienė pabrėžė, kad „Urmas“ visada kruopščiai laikėsi visų reikalavimų ir rekomendacijų dėl koronaviruso prevencijos ir nei anksčiau, nei dabar nebuvo užfiksuota nė vieno viruso plitimo atvejo, susijusio su prekybos miestelio darbuotojais ar lankytojais.

Ketvirtadienį NVSC darbuotoja Rima Gabrielaitė patvirtino, kad oficialus koronavirusu užsikrėtusių uzbekų maršrutas Kaune nėra sudarytas, o NVSC tik daro prielaidą apie jų lankymosi vietas mieste.

„Labiausiai tikėtina, kad uzbekai galėjo lankytis tik pas mus įsikūrusiose valiutos keityklose. Mūsų duomenimis, apsipirkimui jie renkasi kitų prekybos tinklų parduotuves. Gerai yra tai, kad visos valiutos keityklos „Urme“ turi atskirus įėjimus iš lauko ir ten nėra didelio lankytojų srauto. Bankams priklausančiose keityklose iki šiol veikia griežtos taisyklės: darbuotojai dėvi kaukes, patalpos kelis kartus per dieną uždaromos dezinfekcijai“, – sakė D. Lengvenienė.

Prekybos miestelis „Urmas“ / „Urmo“ nuotr.

Vėl kylant susirūpinimui dėl koronaviruso plitimo „Urmas“ skiria dar didesnį dėmesį priemonėms, galinčioms užkirsti kelią jo plitimui: dezinfekcijai, atstumų laikymuisi tiek tarp darbuotojų, tiek tarp lankytojų, su virusu susijusios informacijos ir įspėjimų pateikimui bei kitiems su tuo susijusiems veiksmams.

Kauno miesto savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro vadovo Pauliaus Kero teigimu, ketvirtadienį pradėti profilaktiškai tirti prekybos miestelio „Urmas“ darbuotojai, galėję turėti kontaktą su uzbekais, kuriems nustatytas koronavirusas.

„Kalbant apie prekybos miestelį „Urmas“, nėra nustatyta konkrečių kontaktų, konkrečių rizikų. Visi veiksmai, kurie yra atliekami, atliekami profilaktiškai“, – BNS sakė P. Keras. Jo žiniomis, prekybos miestelyje atlikta patalpų dezinfekcija, o apie 200 įstaigos darbuotojų bus profilaktiškai tiriami dėl koronaviruso.

„Kadangi mieste nuolat atliekami profilaktiniai tyrimai įvairių sričių darbuotojų – medikų, socialinių darbuotojų, taip pat ir prekybos darbuotojų, tai šiuo metu tas resursas yra nukreiptas būtent į prekybos miestelį „Urmas“, ir pagal įmonės sudarytus sąrašus, darbuotojai, kurie mano, kad galėjo įvykti koks nors kontaktas, profilaktiškai bus visi ištirti tam, kad būtume garantuoti šioje organizacijoje nesant grėsmių“, – žurnalistams sakė P. Keras.

Pirmuosius rezultatus planuojama turėti jau penktadienį.

27 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Vyriausybė ketina atšaukti draudimą užsieniečiams iš ES šalių atvykti į Lietuvą

Visoje Lietuvoje skelbiama hidrologinė sausra

Vidurinį pirštą Kauno pareigūnui ištiesęs vairuotojas pasigailėjo

Iš Kauno gatvių dingę „trikojai“ vėl sugrįš

Saugantis koronaviruso - stipresnė kavinių ir prekybos vietų patikra

Koronaviruso užkluptas Kauno ligoninės vaikų reabilitacijos skyrius atnaujina veiklą

Pasiskųskime: dėl Taikos prospekto remonto kelias nepravažiuojamas

Vienoje judriausių Kauno gatvių ištįs milijono vertės dviračių takas

Ardoma rekonstruotos Laisvės alėjos atkarpa miestui brangiai atsieis

Pažeidėjų vis dar nemažėja: saviizoliacijos vakar nesilaikė 7 žmonės