Kriminalistai Kauno apskrityje pričiupo stambaus masto kontrabandininkų grupuotę - Kas vyksta Kaune

Kriminalistai Kauno apskrityje pričiupo stambaus masto kontrabandininkų grupuotę

Lietuvos policijos nuotr.

Lietuvos kriminalistai sudavė skaudų smūgį šešėliniam verslui. Kaip skelbiama Policijos departamento pranešime, per kelias dienas Kauno apskrityje atlikta 12 kratų, kurių metu aptiktas didelis kiekis nelegalaus alkoholio ir rūkalų. Pareigūnai sulaikė penkis nusikalstama veikla įtariamus asmenis.

Policijos departamentas pirmadienį informavo, kad ilgalaikio ir kruopštaus žvalgybinio, o vėliau – ir ikiteisminio tyrimo metu išanalizavus gautą kriminalinės žvalgybos informaciją, Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai, kartu su kolegomis iš Valstybės sienos apsaugos tarnybos, identifikavo bendrininkų grupę, neteisėtai besipelniusią iš akcizinių prekių. Šios į vidaus rinką galimai pateko kontrabandos būdu.

Neviešo tyrimo metu Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai surinko pakankamai duomenų, įrodančių, jog vienas iš grupės organizatorių, Kauno apskrityje subūręs bendrininkų grupę, pažeidžiant Lietuvos Respublikoje nustatytą akcizais apmokestinamų prekių įgijimo, laikymo ir gabenimo tvarką, iš tam tikrų asmenų įgijo, gabeno ir per gerai organizuotą tinklą realizavo daugiau nei 100 tūkst. vnt. cigarečių pakelių bei alkoholinius gėrimus.

Turtą, įgytą nusikalstamu būdu realizavus akcizais apmokestinamas prekes, įtariamieji neretai registravo kitų asmenų vardu, maskavo tokio turto įgijimo šaltinius, atliko su juo tam tikrus legalizavimo veiksmus.

Kelias dienas trukusios operacijos metu pareigūnai Kauno apskrityje atlikto 12 kratų, apžiūrėjo įtariamųjų gyvenamąsias vietas, patalpas, kuriose buvo sandėliuojamos ir realizuojamos galimai kontrabandos būdu įvežtos cigaretės bei kitos akcizais apmokestinamos prekės.

Kratų metu surasta apie 21 tūkst. vnt. nelegaliai laikomų Baltarusijos Respublikos bei Rusijos Federacijos gamintojų cigarečių pakelių, taip pat daugiau nei 200 litrų neaiškios kilmės nedenatūruoto ar denatūruoto etilo alkoholio skiedinių, supilstytų žymių alkoholio gamintojų tarose. Bus tiriama, ar ši produkcija nėra suklastota.

Nusikalstamos veiklos organizatoriaus namuose, pagalbinėse patalpose, įvairiose slėptuvėse rasti galimai iš nusikalstamos veiklos gauti pinigai – kruopščiai paslėpti apie 430 tūkst. eurų ir daugiau nei 82 tūkst. Didžiosios Britanijos svarų sterlingų. Bendra paimtų pinigų vertė viršija pusę milijonų eurų.

Įtariamieji, vykdydami nusikalstamą veiklą, buvo labai atsargūs – išmanė policijos tyrimo veiklos metodus, konspiravosi, todėl kratos metu buvo surastos kontražvalgybos priemonės. Taip pat rasti suklastoti dokumentai ir kita tyrimui bei pinigų plovimo įrodinėjimui reikšminga medžiaga.

Policijos departamentas praneša, kad sulaikyti penki asmenys. Trims įtariamiesiems teismo skirtos griežčiausios kardomosios priemonės – suėmimai, kitiems dviem – švelnesnės kardomosios priemonės. Du asmenys apklausti specialaus liudytojo statusu.

Vienas iš įtariamųjų pasiūlė kyšį pareigūnui, dėl ko buvo sučiuptas su įkalčiais ir jo atžvilgiu pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kyšio davimo valstybės tarnautojui. Kai kurie sulaikyti asmenys yra žinomi policijai, jie bausti už analogiškas veikas. Tikėtina, kad įtariamųjų ratas gali plėstis.

Siekiant atlyginti žalą valstybei, galimam išplėstinio turto konfiskavimui užtikrinti įtariamiesiems apribota jų nuosavybės teisė į kratų metu paimtas penkias transporto priemones ir nekilnojamąjį turtą, kurio bendra vertė yra didesnė nei 1,2 mln. eurų. Įtariamieji turės pasiaiškinti dėl rastų per kratas pinigų, nekilnojamojo ir kito turto kilmės.

Lietuvos kriminalinės policijos biure pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 1992 str. „Neteisėtas disponavimas akcizais apmokestinamomis prekėmis“, 216 str. „Nusikalstamu būdu gauto turto legalizavimas“, 1891 str. 1 d. „Neteisėtas praturtėjimas“ bei 227 str. 2 d. „Papirkimas“.

Ikiteisminiam tyrimui vadovauja ir jį organizuoja Vilniaus apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorai.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA