Kauno koronaviruso dienoraštis #21 – Kas vyksta Kaune

Kauno koronaviruso dienoraštis #21

Skaitytojų nuotr., „Kas vyksta Kaune“ montažas

Vyriausybei trečiadienį leidus atnaujinti veiklą didiesiems prekybos centrams, duris Kaune pamažu atveria „Akropolis“ ir „Mega“, o puikus oras vis daugiau kauniečių veja laukan pasimėgauti šiluma. Tuo metu „Kas vyksta Kaune“ skaitytojai praneša apie karantino reikalavimų nesilaikančius gyventojus, pensijos negalinčius atsiimti senolius, „Maxima“ dezinfekcijos ypatumus, pataisos namuose vykstančias negeroves ir į Nemuną leidžiamus teršalus.

Karantinas pratęstas, bet miestiečiai atsipalaidavę

„Papublikuokite, kaip Kaune laikomasi karantino. Nepakenčiu žmonių, kurie verkia, kad karantiną pratęsia, o patys elgiasi taip šlykščiai“, – tulžį liejo žmones be kaukių užfiksavęs Tomas.

Karantinas Kaune / Skaitytojo Tomo nuotr.

Čia tai bent dezinfekcija!

„Va čia tai dezinfekcija“, – vaizdą vienoje „Maxima“ parduotuvėje komentavo skaitytojas. Įraše matyti, kaip salės darbuotoja vieną ant kito krauna pirkinių krepšelius, kuriuos, švelniai tarus, dezinfekuoja ne itin kruopščiai – prabėgom papurškia preparato į kas antrą krepšelį.

Tiesa, „Maxima“ atstovai nedelsiant atsiprašė klientų: „Ačiū, kad dalijatės su mumis internete pasirodžiusiu vaizdo įrašu, kuriame užfiksuota mūsų parduotuvės darbuotoja, netinkamai dezinfekuojanti prekių krepšelius. Atsiprašome visų savo klientų dėl šios situacijos ir stengsimės išvengti tokių nemalonių pamokų. Dalijamės vaizdo įrašu, kaip turėtų būti dezinfekuojami krepšeliai.“

Anot prekybos tinklo, apie šią situaciją kalbėta su įraše nufilmuota darbuotoja ir visu parduotuvės kolektyvu. Nuo šiol parduotuvės direktorė esą asmeniškai rūpinsis, kad dezinfekavimo procesai parduotuvėje vyktų tinkamai.

„Garantuojame, kad dezinfekcinių priemonių mums netrūksta ir esame aprūpinę darbuotojus visomis būtinomis priemonėmis, skirtomis tiek jų pačių saugumui užtikrinti (kaukės, pirštinės, specialūs veido skydeliai ir pan.), tiek palaikyti griežtai parduotuvės higienai. Parduotuvėje paviršiai dezinfekuojami kelis kartus per dieną, o vežimėliai ir krepšeliai dezinfekuojami po kiekvieno naudojimo“, – tvirtinama žinutėje, o pirkėjai pastebėjimus raginami siųsti paštu klientai@maxima.lt.

„Akropolio“ ir „Megos“ atidarymas nesužavėjo

Ketvirtadienį pradėjus atidarinėti didžiuosius Kauno prekybos centrus, portalo skaitytojai grįžtančiu komerciniu judesiu nebuvo itin patenkinti.

„Nei į „Megą“, nei „Akropolį“! Dėl manęs, gali jų išvis nebūt! Ko ten, rūbų namie neužtenka? Visi pradės matuotis, tiko netiko, po to kitas žmogus matuosis. Dar serga, neserga – nežinia. Su avalyne tas pats. Geriau saugokime save bei kitus“, – svarstė kauniečiai.

„Atidarykit poliklinikas, ligonines, darykit planines operacijas, dėl ko žmonės kenčia skausmuose. Ne, svarbiausia atidaryti pramogas. Vieną savaitgalį neleidžia nosies iškišti iš namų, o jau kitą galima siausti po parduotuves. Nu ir vėl korona šoktels“, – kritiškai pastebėjimai dalijosi komentatoriai.

O štai Renaldas į situaciją pažvelgė su humoru: „Jamam“ dienas dar su atidarymu padarykit. Bus kur kas efektyviau“, – juokėsi vyras.

Laisvės alėjoje – pasimetęs senolis

Dar viena „Kas vyksta Kaune“ skaitytoja aprašė ir liūdnesnę situaciją. Moteriai teko pagelbėti Laisvės alėjoje sutiktam senoliui. „Prie miesto savivaldybės sutiktas senyvo amžiaus vyras mane užkalbino, klausdamas, kur jam rasti „Akropolį“. Nusistebėjau, kad nežino, kur yra šis prekybos centras, bet, pagalvojau, gal žmogus iš rajono atvyko ar kokio miestelio“, – sakė ji.

Laisvės alėja / Asociatyvi R. Tenio nuotr.

Pasak moters, žodis po žodžio ji su senoliu išsiaiškino, ko jam reikia tame „Akropolyje“. „Aš jam maždaug parodžiau kryptį, kur eiti ir pasakiau, kad jo be kaukės ten neįleis“, – pasakojo kaunietė. Jis tada ir pasisakė, kad neturi pinigų kaukei nusipirkti, nes negali atsiimti savo pensijos – bankai nedirba. Senolis sakė neturintis banko kortelės, o pensiją visuomet atsiimdavęs banko skyriuje, kuris dabar uždarytas.

„Sakau jam, pasiskambinkite į banką ir susitarsite dėl priėmimo. O jis – tai kad neturiu telefono“, – baisėjosi situacija moteris. Pasirodė, kad vyras gyvena Šančiuose ir neturi ne tik mobilaus, bet ir laidinio telefono, o pensijos negali atsiimti ilgiau, kaip mėnesį, todėl nebeturi visiškai pinigų.

Moteris, sakė, bandžiusi skambinti į „Swedbank“, bet vyras išsigando ir nenorėjo padiktuoti savo asmens kodo. Tada konsultantė patarė jam tiesiog eiti fiziškai į vienintelį šiuo metu Kaune veikiantį „Swedbank“ skyrių Karaliaus Mindaugo pr. 37 ir bandyti tartis dėl asmeninio priėmimo.

„Nežinau, ar tam senoliui pavyko. Bet pasakiau jam, kad laikytųsi ir, kad nuo kitos savaitės veiks jau daugiau skyrių. Toks pozityvus senolis, nepasimetęs, bet matosi, kad labai susijaudinęs, dėl ko labai liūdna, kad žmonės turi išgyventi tokias dramatiškas situacijas“, – pasakojo kaunietė.

Pasak jos, senolis pasisakė, kad sūnus jo gyvena Anglijoje. „Labai kviečiu, jei šalia jūsų gyvena vienišų senyvų žmonių – pasidomėkite šiomis dienomis, ar jiems nieko netrūksta“, – pasakojimą užbaigė skaitytoja.

Nuteistuosius apkirpti būtina

„Kas liečia karantiną pataisos namuose: stomatologai visose kalinimo įstaigose per karantiną nedirba jau kuris laikas, kirpėjai, kurie oficialiai įdarbinti pataisos namuose, negali kirpti nuteistųjų, kadangi karantino laikosi, kaip ir laisvėje esantys kirpėjai. O Kauno nepilnamečių tardymo izoliatoriuje-pataisos namuose (NTI-PN) kerpa. Tai yra kirpėja, tai nėra karantine, tai vėl yra. Čia yra akivaizdi diskriminacija“, – nuteistųjų vardu piktinosi „Kas vyksta Kaune“ laišką atsiuntęs asmuo.

Anot jo, Kalėjimų departamentui pavaldi įstaiga daro, ką nori. Daugumoje įstaigų nuteistieji esą nekerpami, jie konfliktuoja tarpusavyje ir su administracija, o NTI-PN dar ir žmogus iš laisvės vaikšto kirpti.

Nepilnamečių tardymo izoliatorius / Skaitytojų nuotr.

„Tai ar nėra čia pažeidimas? Nuteistųjų teisių suvaržymas? Diskriminacija? Savivaliavimas? Juk rizika įnešti nelemtą COVID-19 į pataisos namus didesnė iš laisvės ateinantiems žmonėms nei „užsikrėsti“ viduje esantiems nuteistiesiems. Mano ir daugumos nuteistųjų nuomone, tai nėra adekvatu ir teisinga. Informacija patikrinta, reali, tikra. Nesilaikoma karantino sąlygų, piktnaudžiaujama, keliama rizika ne tik nuteistiesiems, bet ir personalui“, – tvirtino vyras.

Ar Lietuvoje per karantiną dvigubi standartai?

„Lietuvoje yra paskelbtas karantinas. Draudžiama žaisti parkuose, apribojimai parduotuvėse. O kaip yra su statybomis, kurios vyksta už keleto metrų nuo karantino sąlygomis gyvenančio kaimyno. Gal pas mus Lietuvoje yra dvigubi standartai šiuo klausimu?..“ – retoriškai klausė skaitytojas.

Statybos nestoja / Skaitytojo Remigijaus nuotr.

Žemieji Šančiai turi savo „Grigeo“

„Nemuno vanduo, o kartu ir paukščiai, žuvys, gruntas ir tuo pačiu žmonių aplinka nuodijama fekalijomis… Pastoviai… Padėkite, kas galite – tai tas pats, kas „Grigeo“, – vaizdą Žemuosiuose Šančiuose, ties Mažeikių g. 25 fiksavo kaunietis.

Dangų vėl skrodė E. Musko palydovai

Tuo metu naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį vienam skaitytojui pavyko padaryti puikių paeiliui skriejančių „SpaceX“ palydovų nuotraukų. Štai taip jie atrodė ilgu išlaikymu balandžio danguje:

Galimi „SpaceX“ palydovai / Skaitytojų nuotr.

Optimistinė kaunietės nata iš Balio

O Panevėžyje gyvenanti iš Kauno kilusi atlikėja Aistay tikisi visiems pakelti nuotaiką muzikiniais linkėjimais iš Balio.

„Tikiu, kad jau sunku nustygti savame kailyje ir norisi keliauti, iškeliaut iš šios visos situacijos… Dalinuosi savo dainos „Iškeliaut“ remiksu ir video iš nuostabios kelionės po Balį. Linkiu neprarasti optimizmo ir tikėjimo, kad viskas greitai baigsis ir galėsime vėl laisvai keliauti, gyventi ir džiaugtis pasauliu. O peržiūrėję šį video eikit pasirausti po savo kelionių nuotraukų archyvus, nes tikiu, kad jų yra daug ir ypatingų“, – šiltus žodžius liejo dainininkė.

Dėkojame kauniečiams už tai, kad praneša apie aktualius įvykius. Jei ir jūs norite pasidalinti savo informacija ar nuomone apie Kauno aktualijas, rašykite pasinaudoję spec. forma „Pranešti naujieną“ arba per „Facebook“ puslapio privačias žinutes.

Kauno koronaviruso dienoraštis – tai subjektyviomis skaitytojų nuomonėmis paremtas straipsnių ciklas, kuriame kviečiame kauniečius dalintis savo pastebėjimais. Portalo „Kas vyksta Kaune” redakcijos nuomonė nebūtinai sutampa su subjektyviomis skaitytojų nuomonėmis, iš kurių sudaromi dienoraščio įrašai.

Tai portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojų inicijuota tema. Portalo „Kas vyksta Kaune“ redakcija neatsako už autorių mintis ir išsakomas idėjas, tačiau kviečia dalintis ir reikšti savo nuomonę.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.