Advokatų kontora: sulaikytas kolega nesiekė paveikti STT vadovo, tyrėjų veiksmai – spektaklis

DELFI nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Advokatų kontora „WINT law firm“ teigia, kad sulaikytas jos partneris advokatas Giedrius Danėlius, turimais duomenimis, nesiekė paveikti Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) vadovo Žydrūno Bartkaus ir teisėsaugos veiksmus vadina spektakliu.

Trečiadienį „WINT law firm“ partnerė Daiva Ušinskaitė-Filonovienė išplatintame pranešime taip pat nurodė, kad kontora pasirengusi „ginti Giedriaus Danėliaus garbę ir orumą visomis teisinėmis priemonėmis“.

„Nustebino ne tik kolegos sulaikymo faktas, bet ir deklaratyvus teisėsaugos institucijų veikimo būdas – ankstyvoje tyrimo stadijoje buvo paviešinta daug informacijos, kuri, kaip gali paaiškėti vėliau, yra netiksli ar nepagrįsta. Iš to, kiek mums žinoma, galima daryti išvadą, kad Giedrius Danėlius nebuvo tas asmuo, kuris bandė ar kėsinosi bandyti paveikti STT vadovą Žydrūną Bartkų“, – teigia D. Ušinskaitė-Filonovienė.

Pasak advokatų profesinės bendrijos vadovės, turima informacija „nesuteikia jokio pagrindo abejoti kolegos padorumu ir ištikimybe advokato etikos kodeksui“.

„Mums žinoma informacija verčia svarstyti, kokiai auditorijai ir kokiam tikslui buvo skirtas vakarykštis tyrėjų spektaklis. Yra pagrindo manyti, kad procesas galimai pažeidžia Lietuvos Respublikos teisės aktus“, – sakoma pranešime.

Advokatų kontora patikino, kad nepaisant šių abejonių, bendradarbiauja su tyrėjais ir darys tai ateityje.

Įtariant neteisėtu poveikiu STT direktoriui ir tyrėjai, antradienį sulaikyti trys sostinės advokatai ir vienas verslininkas. BNS žiniomis, sulaikytieji – G. Danėlius ir profesinės bendrijos „Intra lex“ advokatai Valdas Rakauskas ir Dainius Baronas.

G. Danėlius yra verslininko bendrovės „Solis Tribus“ akcininko Antano Petrošiaus vienas iš gynėjų STT atliekamame tyrime dėl Nacionalinio kraujo centro. BNS žiniomis, A. Petrošius taip pat yra sulaikytas.

Prokuratūra antradienį nurodė, kad asmenys sulaikyti tiriant bandymą neteisėtai paveikti Ž. Bartkų ir vieną tyrėją, kuri atlieka ikiteisminį tyrimą Nacionalinio kraujo centro byloje. Pas įtariamuosius rasta surinkta asmeninė ir tarnybinė informacija apie STT pareigūną – prokuratūra mano, kad pasinaudojus šiais duomenimis galėjo būti siekiama, kad aukštas pareigas užimantys STT pareigūnai priimtų verslininkui palankius sprendimus.

Nacionalinio kraujo centro byloje įtarimai pareikšti dviem įtariamiesiems – „Solis Tribus“ akcininkui A. Petrošiui ir buvusiai Nacionalinio kraujo centro vadovei Joanai Bikulčienei – ji iš pareigų po įtarimų korupcija pasitraukė prieš dvejus metus. Naujausiais duomenimis, A. Petrošius įtariamas padėjimu piktnaudžiauti, o J. Bikulčienė – piktnaudžiavimu.

G. Danėlius pastaruoju metu politinės korupcijos byloje atstovavo ir buvusiam koncerno „MG Baltic“ viceprezidentui Raimondui Kurlianskiui, anksčiau jis gynė buvusios prezidentės Dalios Grybauskaitės atstovę spaudai Daivą Ulbinaitę, vadovavo Klaipėdos apygardos prokuratūrai, buvo siūlomas į generalinio prokuroro pavaduotojus, o 2018-aisiais premjero Sauliaus Skvernelio – į teisingumo ministro pareigas. Tuomet jo kandidatūrą atmetė D. Grybauskaitė.

1 KOMENTARAS
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Pačiame miesto centre kauniečiai liko be vandens

Seime naujas siūlymas: nori įteisinti nacionalines profesines sąjungas

Veiklą atnaujino skandaluose skendusi „Grigeo Klaipėda“

Degalinėje be kaukės apsilankiusį kaunietį nustebino operatorės pasiūlymas

„Kauno Žalgiris“ per neatsakingą klaidą nusileido svečiams iš sostinės

Patarimai skraidantiems lėktuvais: kaip pasiruošti kelionei karantino metu

T. Ivanausko Obelynės sodybai 100-mečio proga planuoja suteikti svarbų titulą

Kaune vykusiame suvažiavime išrinktas naujas šaulių sąjungos vadas

Aktualu keliaujantiems: paskelbtos šalys iš kurių galima atvykti į Lietuvą

Atsinaujinęs „Girstučio“ baseinas atveria duris lankytojams