Kaip atrodo Kauno medikų nusirengimo procesas po kontakto su COVID-19 pacientais?

G. Reistaičio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Projektas „Priešakinėse linijose“ ir Kauno klinikinė ligoninė pristato vaizdo įrašą, kuriame užfiksuoti detalūs apsauginių priemonių nusirengimo vaizdai, po kontakto su koronaviruso infekcija sergančiais pacientais.

Kauno klinikinės ligoninės atstovų teigimu, nusirengimo procesas, po kontakto su užkrėstuoju, vyksta kruopščiai prižiūrint kitam žmogui – stebėtojui. Tiek apsirengimas, tiek ir nusirengimas medicinos darbuotojui užtrunka apytiksliai po 20 min. Nusirengimo procesas turi 21 dezinfekavimo žingsnį, kurį kruopščiai seka kitas kolega.

Vienas užėjimas pas COVID-19 ligonius trunka apie kelias valandas, todėl kostiumas ir kaukė dėvima tiek, kiek medicinos darbuotojas būna toje „nešvarioje“ zonoje (3-4 val. vidutiniškai). Jeigu mediko budėjimo laikas gydymo įstaigoje trunka parą laiko, apsauginį kostiumą su visa būtina saugumo atributika tenka užsidėti ir nusiimti apie 6, o kai kada ir daugiau kartų.

Kaip teigia slaugytojos padėjėja Marytė, kurią matote šiame fotoreportaže, nusirengus kostiumą, labai norisi įkvėpti gryno oro. „Jei nepatiktų šis darbas, nedirbčiau“, – sako Marytė.

Belieka tik padėkoti medikams už darbą, kuris patinka ir tikrai nėra lengvas, ypač šiomis dienomis.

Projektas „Priešakinėse linijose“ kviečia visus medicinos darbuotojus tapti karantino dienoraščio metraštininkais, dalytis savo pačių įamžintomis akimirkomis – vaizdo medžiaga, nuotraukomis, asmeninėmis istorijomis, atskleisti savo emocijas, darbo užkulisius, kasdienius džiaugsmus su visa visuomene, kurti stiprų vienybės pojūtį bei palikti autentišką turinį ateities kartoms.

Kaip tapti projekto „Priešakinėse linijose“ herojumi?

Įamžinkite kuo daugiau kasdienių akimirkų – fotografuokite, filmuokite, rašykite. Visų formatų turinį siųskite el. paštu akimirkos@ugdantikomunikacija.lt, laiško antraštėje nurodydami, į kurią rubriką siūlote kelti savo atsiųstą informaciją: kasdienybės džiaugsmai, emocijos ir sunkumai, darbo užkulisiai, linkėjimas kolegoms, dirbantiems #PriešakinėseLinijose. Laiško turinyje svarbu nurodyti vardą, pareigas ir trumpą nuotraukos arba vaizdo įrašo aprašymą.

5 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Už dujų balionų pakeitimą daugiabučiuose valstybė žada sumokėti iki 600 eurų

Kauniečiai naktiniame turguje gali pirmieji pasidžiaugti šviežiausiomis ūkininkų gėrybėmis

K. Maksvytis „Žalgirio“ netreniruos – specialisto į Kauną neišleido Rusijos klubas

M. K. Čiurlionio muziejus turi nuolatinį vadovą

Aukščiausiasis Teismas nusprendė: E. Kručinskienė lieka išteisinta dėl smurto prieš vaiką byloje

„Kaunas 2022“ organizatoriams - skaudi žinia iš M. Žilinsko dailės galerijos

Žinomas Kauno verslininkas pasiryžęs prikelti griuvėsiais virtusias „Tris mergeles“

Naujausi įvežtiniai koronaviruso atvejai – iš Ukrainos ir Uzbekijos

Kaune programą pristatę konservatoriai: „Tik atkūrę pasitikėjimą vieni kitais, sukursime stiprią valstybę“

Aleksote rastas sprogmuo – įvestas planas „Skydas“ (papildyta)