Šį balandį šilumos kaina Kaune – mažiausia per 20 metų

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

2020 m. balandį Kaune, Kauno rajone ir Jurbarke centralizuotai tiekiamos šilumos kaina yra mažiausia per pastaruosius 20 metų.

Mažėjusios kuro kainos, didėjusi konkurencija tarp šilumos gamintojų ir nuolat didinamas AB „Kauno energija“ veiklos efektyvumas lėmė, kad šilumos kaina Kaune, Kauno rajone ir Jurbarke šių metų balandį nukrito iki rekordinių žemumų ir tapo mažiausia per pastaruosius 20 metų. Lyginant su 2019 m. balandžio mėnesiu, šilumos kaina gyventojams mažėja 20 procentų.

Daugiausiai šiluma Kaune kainavo 2012 metų liepą, kai sudarė net 9,82 ct/kWh su PVM. Šilumą miestui tuo metu didžiąja dalimi gamino Kauno termofikacijos elektrinė, o kurui buvo naudojamos gamtinės dujos. Lyginant šį balandį pasiektą šilumos kainos lygį su 2012 m. liepa, centralizuotai tiekiamos šilumos kaina Kaune tapo mažesnė net 2,91 karto!

Šildymo kainų kritimas / AB „Kauno energija“ nuotr.

Didžiausią įtaką šilumos kainos kritimui turėjo sumažėjusios biokuro ir gamtinių dujų kainos, taip pat didelio šilumos ir elektros gamintojo atėjimas į Kauno šilumos gamybos rinką, kuris dar padidino ir šiaip jau buvusią didelę konkurenciją tarp šilumos gamintojų Kaune.

Prie kainos mažėjimo prisideda ir AB „Kauno energija“ vartotojams kompensuojama šilumos kainos dalis, kuri dėl padidėjusio veiklos efektyvumo bendrovės buvo papildomai uždirbta 2013 – 2017 metų laikotarpiu. Šią papildomai uždirbtą investicijų grąžą bendrovė kompensuoja vartotojams po 0,32 cento už kiekvieną suvartotos šilumos kilovatvalandę.

Iki 2020 m. vasario 29 dienos AB „Kauno energija“ mažesnės šilumos kainos pavidalu vartotojams jau kompensavo 7,10 mln. eurų. Tai jau sudaro beveik pusę papildomai uždirbtos investicijų grąžos.

Šilumos kaina Kaune šį mėnesį taip pat yra ir mažiausia iš visų Lietuvos didžiųjų miestų.

Visą informaciją apie kainas, kainų dedamąsias, name suvartotą šilumą, vidutinius mokėjimus ir kitus duomenis galite rasti bendrovės interneto svetainėje www.kaunoenergija.lt.

22 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

IX forto monumentą iš tamsos išplėšė apšvietimas autoriui atminti

Sukčiai nesnaudžia: kompiuterį pasiėmė, o pinigų taip ir nepervedė

„Kaunas Jazz“ sugrįžta: jau kitą savaitgalį atidarys jubiliejinį sezoną

G. Nausėda įvardijo savo siekius: norėjau kitokio politinio stiliaus

Kroatija gelbėja skęstantį turizmą – lietuviai galės keliauti be apribojimų

Troleibuso ir sunkvežimio susidūrimas VI-ojo forto žiede – eismas paralyžuotas

Lietuva skyrė 10 tūkst. eurų paramą Butanui – padės kontroliuoti viruso plitimą tolimoje šalyje

Pakeliui į Aleksotą liepsnos prarijo automobilį

Iš Klaipėdos į namus Domeikavoje išvykęs vyras taip ir negrįžo

Už juodus darbelius įkliuvo Pravieniškių pataisos namų pareigūnas