Koronavirusu užsikrėtė namuose buvęs nepilnametis: turėjo artimą kontaktą su sergančiuoju

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Antradienio pavakarę apie dar du koronaviruso infekcijos atvejus pranešė Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas. Jo duomenimis, užsikrėtė namuose karantinavęsis nepilnametis ir Tauragės ligoninėje dirbantis medikas.

„Patvirtinti dar 2 koronaviruso atvejai. Abu atvejai klasteriniai. Vienas asmuo yra Tauragės rajono gyventojas, kitas – Jurbarko rajono gyventojas“, – savo paskyroje skelbė D. Kaminskas.

Mero žiniomis, infekcija nustatyta nepilnamečiui tauragiškiui, kuris turėjo artimą kontaktą su sergančiu COVID-19. Pirminiais duomenimis, nepilnametis laikėsi karantino sąlygų ir laiką leido namuose, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Tauragės departamentas renka daugiau informacijos apie šį atvejį.

Infekcija nustatyta ir Jurbarko rajono gyventojui, kuris dirba Tauragės ligoninėje. Kaip nurodė D. Kaminskas, pasireiškus pirmiesiems simptomams, asmeniui paimtas ėminys Tauragės mobiliame punkte.

Medikas buvo nušalintas nuo darbo ir saviizoliavosi, o ligoninė vykdo vidinį epidemiologinį tyrimą. Pirminiais duomenimis, su pacientais asmuo jokių kontaktų neturėjo, nustatyta, kad kontaktavo su dviem gydymo įstaigos darbuotojais.

„Ligoninės darbuotojai dirba su apsaugos priemonėmis, tikiuosi, kad to užteko jiems išvengti infekcijos. Minėti 2 asmenys nebedirba, saviizoliavosi, jiems bus atliekami tyrimai. Tyrimai tokiu atveju nebus daromi iškart, nes viruso inkubacinis laikotarpis gali būti 5-7 d. Darbas Tauragės ligoninėje nesutriko, vyksta įprastine tvarka“, – aiškino D. Kaminskas.

Anot jo, detalų epidemiologinį tyrimą apie užsikrėtusį asmenį iš Jurbarko atlieka Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Jurbarko departamentas.

Sveikatos apsaugos ministerijos pateikiamais balandžio 7 d. 7 val. duomenimis, Lietuvoje patvirtintų ligos atvejų yra 880, per pirmadienį ištirta 2208 ėminiai ir nustatyti 37 nauji ligos atvejai. Nuo koronaviruso mirė 15 asmenų, o pasveiko 7.

5 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Iš naujų koronaviruso atvejų vienas užfiksuotas Kauno gydymo įstaigoje

Karantinas Lietuvoje gali baigtis tik liepą

Fiksuoja skaitytojas: Nemune rastas artefaktas, gal kažkas ieško?

Vietoj atspausdintų mokyklinių vadovėlių – pamokos internetiniame žaidime

Mėnesiui pratęstas neformalusis ugdymas Kauno menų mokyklose ir centruose

Atskleista daugiau detalių apie dar dvi mirtis nuo koronaviruso infekcijos

Karantinas švelnėja: kavinėms ir naktiniams klubams bus leista dirbti ilgiau

Lūžis grožio pasaulyje: „Konkurencingoje rinkoje ryškėja verslumo svarba“

Pradedami M. K. Čiurlionio koncertų centro projektavimo darbai, lėšų statyboms nėra skirta

Karantiną pratęsti siūloma iki birželio pabaigos: režimo panaikinimas remsis keturiais kriterijais (papildyta)