Seimas nusprendė: baudos už karantino taisyklių pažeidimus bus gerokai didesnės

Asociatyvi / DELFI nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Seimas antradienį padidino baudas už karantino taisyklių pažeidimus, tačiau nepritarė Vyriausybės siūlymui sugriežtinti laisvės atėmimo bausmes, jei būtų įrodyta žmogaus kaltė dėl viruso išplitimo.

Pagal priimtą įstatymą, baudos fiziniams asmenims už taisyklių pažeidimą sieks nuo 500 iki 1500 eurų, įmonėms – nuo 1500 iki 6000 eurų, o teisę surašyti nusižengimų protokolus įgis policija.

Dabar baudos fiziniams asmenims siekia iki 140 eurų, įmonėms – iki 600 eurų, o jas gali skirti visuomenės sveikatos specialistai.

Tačiau Seime pritrūko balsų sugriežtinti laisvės atėmimo bausmes, jei dėl taisyklių pažeidimų išplistų susirgimas – dabar už tai gresia iki trejų metų nelaisvės, Teisingumo ministerija maksimalią bausmę siūlė didinti iki penkerių metų.

Taip pat liko nepriimtos pataisos, kad susirgusieji, kurie žinojo apie savo ligą, bet nesilaikė paskirtų apsaugos priemonių ir tuo sukėlė pavojų kitiems, galėtų būti baudžiami laisvės atėmimu iki vienų metų. Šiuo metu, neįrodžius, kad užkratas išplito, laisvės atėmimo bausmė negalėtų būti skiriama.

Už administracinės atsakomybės griežtinimą balsavo 70 parlamentarų, du buvo prieš, 31 susilaikė.

Baudžiamojo kodekso pataisos nepriimtos, nes joms registravosi mažiau nei pusė Seimo narių – 59 parlamentarai.

Vyriausybės pataisų šalininkai sakė, kad griežtesnė atsakomybė atgrasys pažeidėjus.

„Dabar yra unikali situacija. Akivaizdu, kad yra asmenų, kurie vadovaujasi tik baimės refleksu. Kai kurie žmonės tyčiojasi iš savo artimųjų“, – sakė parlamentaras Povilas Urbšys.

„Sankcijos reikalingos, kad efektyviai greitai būtų užkardyti asmenis, kad žmonės neskleistų viruso“, – teigė Rimantas Jonas Dagys.

Kritikai tvirtino, kad bausmių griežtinimas tėra socialinių problemų sprendimo imitavimas, o siekiant atgrasyti pažeidėjus svarbu ne bausmių didinimas, bet jų neišvengiamumas.

„Dabar numatyta treji metai laisvės atėmimo griežčiausia bausmė. Siūloma keisti į penkerius. Ką tai pakeis? Ogi nieko. Atgrasys labiau? Atgrasymas yra tada, kai taikoma atsakomybė“, – kalbėjo socialdemokratas Julius Sabatauskas.

Liberalas Simonas Gentvilas ragino užuot didinus bausmes daugiau dėmesio skirti švietėjiškai veiklai.

Prezidento G. Nausėdos patarėja teisės klausimams Jūratė Šovienė teigiamai įvertino siūlymą leisti policijai skirti baudas, tačiau išsakė abejonių dėl bausmių ir nuobaudų griežtinimo. Ji taip pat perspėjo, kad Baudžiamojo kodekso pataisų priėmimas ypatingos skubos tvarka gali neatitikti Konstitucinio Teismo doktrinos.

19 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Neeilinis Lietuvos šaulių sąjungos suvažiavimas – svarbų sprendimą priims nuotoliniu būdu

Kaune startavo nauja kūrybiška pramoga vaikams – leido lieti fantaziją ant automobilio

Galimai vogtu automobiliu bandę pasidžiaugti jaunuoliai toli nenuvažiavo

Kviečia prisijungti prie pasaulinės iniciatyvos – šį savaitgalį traukite į gamtą

„Air Baltic“ ketina atnaujinti skrydžius į Londoną, Dubliną ir Dubrovniką

Į Kauno „Žalgirio“ komandos gretas sugrįžo T. Dimša

Iki gyvos galvos nuteistas žudikas iš Kauno prašosi į laisvę: gyvens pas mamą ir susiras darbą

Maudynių sezonas jau atidarytas: kauniečiai gali atsigaivinti keturiuose oficialiuose paplūdimiuose

Unikalus kauniečio tikslas: sieks per savaitę įveikti visas Kauno maratono distancijas

S. Skvernelis nusprendė: eis į Seimą su „valstiečiais“ (papildyta)