A. Veryga: į darbą grįžtančius asmenis svarsto tirti express testais – Kas vyksta Kaune

A. Veryga: į darbą grįžtančius asmenis svarsto tirti express testais

BNS / Austėja Masiokaitė-Liubinienė 2020/03/27 15:25
Asociatyvi / „Kas vyksta Kaune“ nuotr.

Po saviizoliacijos į darbą noriunčius grįžti asmenis būtų galima tirti greitaisiais testais, sako sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

„Lietuvą turėtų pasiekti ir vadinamieji express testai, kurie bent jau kol kas, kiek aš turiu informacijos, ir parodo galimą persirgimą ir susiformavusius antikūnus kraujyje. Tai neatmestina, kad parengus rekomendacijas, jais būtų galima tirti tuos žmones, kurie nori grįžti“, – penktadienį per spaudos konferenciją penktadienį sakė ministras.

Pasak jo, būtų idealu ištirti visus Nacionalinio visuomenės sveikatos centro stebimus iš užsienio grįžusius ar simptomus pajutusius asmenis, bet sprendžiant, ką tirti ir ko ne, reikia įvertinti ribotas laboratorijų galimybes.

„Kai ištirsime tuos, kuriuos pirmiausia turime tirti, tada tyrimo apimtis plėsime ir, matyt, kad vienas iš tų galimų objektų, kuriuos bus galima artimiausiu metu tirti, bus tie žmonės, kurie norės grįžti (į darbą – BNS)“, – sakė A. Veryga.

Per ketvirtadienį Lietuvoje ištirti 1175 ėminiai. Bendrai iki šiol iš viso ištirti 5495 ėminiai dėl įtariamų koronavirusu.

Lietuvoje, penktadienio ryto duomenimis, nustatyti 345 koronaviruso atvejai, mirė penki infekcija sirgę žmonės: trys Ukmergėje, po vieną Panevėžyje ir Klaipėdoje.

Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui savo anketinius duomenis iš viso yra pateikę beveik 75 tūkst. iš užsienio grįžusių asmenų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT