Pagalbos šauksmas: kaunietę užsipuolė oro uoste, kad ji užsikrėtusi COVID-19 – Kas vyksta Kaune

Pagalbos šauksmas: kaunietę užsipuolė oro uoste, kad ji užsikrėtusi COVID-19

Portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojai, DELFI, Jogintė Užusienytė 2020/03/25 21:02
Asociatyvi / Archyvo nuotr.

Į „Kas vyksta Kaune“ kreipėsi kaunietė, kuri teigia, jog dėl Vilniaus oro uoste įvykusios kuriozinės situacijos įstrigo Lietuvoje be gyvenamos vietos ir be jokių pajamų. Pas vyrą į Airiją išvykti turėjusi moteris įkliuvo į painią situaciją, iškilo daug neaiškumų.

„Vakar 2020.03.24 turėjau išvykti į Airiją su dviem mažametėmis dukromis, 2 ir 3 metų. Mano vyras dirba ir gyvena Airijoje. Mūsų kelionė buvo ilgai planuota, nutraukėme nuomos sutartį. Visus daiktus esame išsiuntusios į Airiją, paskelbus Lietuvoje ekstremalią situaciją negalėjome išvykti“, – situaciją aiškino beviltiškoje situacijoje atsidūrusi kaunietė.

Kaunietė teigė, jog kreipėsi į pasienio vadą, pristatė visus reikiamus dokumentus dėl išvykimo, tačiau sulaukė atsakymo – „jei išsideklaruosite save ir dukras iš Lietuvos, tada galėsite išvykti“. Paklausiusi nurodymų, kaunietė taip ir padarė.

Atvykus į Vilniaus oro uostą, moteris teigia, jog buvo užpulta ten dirbusių darbuotojų, kurie kaltino, jog ji serga COVID-19.

„Buvo teigiama, jog aš vykau į užsienį, bei lankiausi gydymo įstaigoje. Mano teigimai, jog niekur nebuvau išvykusi, bei nesilankiau gydymoje įstaigoje nebuvo klausomi“– toliau dėstė sutrikusi skaitytoja.

Jos teigimu, paskutinį kartą ji užsienyje buvo prieš maždaug metus, kai lankė vyrą, o pas daktarus ėjo dar prieš karantino Lietuvoje paskelbimą, spalio mėnesį. Kadangi reikėjo susirinkti pažymas dėl mažamečių vaikų sveikatos. Po tokių nepagrįstų priekaištų moteris galiausiai buvo nusiųsta į antrą oro uosto aukštą kartu su mergaitėmis ir bagažu, kurio niekas nepadėjo užsinešti, taip pat nepaklausė, ar nereikia pagalbos.

„Užlipus į antrą aukštą atėjo medicinos darbuotoja ir liepė matuotis temperatūrą. Pasimatavus mano temperatūra buvo 37.4, po 10 min. 37.2 ( iš kart matavau ir dukroms su skirtingais termometrais). Dukros temperatūros neturėjo, man paprašius,kad galėčiau pasimatuoti temperatūrą su kitu termometru – mano temperatura buvo 36.8. Aš jiems ir sakiau, kad sukaitau nuo daiktų ir vaiko nešimo laiptais, kad tikrai jokių simptomų viruso neturiu“, – toliau dėstė ji.

Po šios procedūros, kaip teigia moteris, buvo iškviesta greitoji pagalba, kuri turėjo ją vežti į Santaros klinikas.

„Esu dėkinga greitosios vairuotojui, kuris paklausė ar turiu kam palikti vaikus. Kadangi į Vilniaus oro uostą mane atvežė Kaune gyvenanti vyriausioji dukra, ji laukė šalia esančioje stovėjimo aikštelėje, kol išskrisiu. Turėjau blogą nuojautą, ji pasiėmė vaikus“, – apie tai, kaip teko skausmingai atsiskirti nuo vaikų, kalbėjo moteris.

Santaros klinikose, kaip teigia moteris, koronaviruso tyrimas buvo atliktas tik dėl to, jog buvo iškviesta greitoji pagalba į oro uostą, o tyrimo atsakymų teko laukti iki 3 valandos ryto.

„Atsakymas buvo neigiamas, aš COVID-19 nesergu. Šiai minutei esu be namų, su dviem mažamečiais vaikais, išsideklaravusi iš Lietuvos, be pajamų“, – moteris šiuo metu gyvena pas vyresnę dukrą Kaune, tačiau bando grįžti pas vyrą į Airiją.

Jos teigimu, Susisiekimo ministerija bando padėti, tačiau nuskristi jai padės tik į Londoną. Londone šiuo metu taip pat paskelbtas karantinas ir moteris bijo, jog gali užstrigti Londono teritorijoje, su dviem mažais vaikais.

Kadangi oro uoste situaciją dėl išvykstančiųjų stebi Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai, jų komunikacijos atstovas Giedrius Mišutis „Delfi“ komentavo, kad žino apie šią situaciją.

Atstovo teigimu, pareigūnai tądien gavo informaciją iš 112, kad galimai tokia keleivė nori išvykti, tačiau prieš skrydį ją reikėtų patikrinti. „Moteris dar nebuvo praėjusi nei aviacijos saugumo, nei dokumentų kontrolės, todėl ją pasieniečiai išvykimo salėje identifikavo. Tuo mūsų pareigūnų darbas ir buvo baigtas.

Pasieniečiai tuomet informavo nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistus, su kuriais dirba ir kariškiai. Kiek žinome, sveikatos specialistai tą moterį patikrino ir buvo iškviesta greitoji pagalba, kurie ją išvežė“.

Pasak jo, pareigūnai tiesiog atliko savo darbą ir kiek jam žinoma, po keleivės išvežimo buvo atlikta ir dezinfekcija ten, kur ji lankėsi.

Išvykti galima keliais atvejais

Remiantis Vidaus reikalų ministerijos (VRM) informacija, karantino laikotarpiu išvykti iš Lietuvos leidžiama tik tiems Lietuvos Respublikos piliečiams, kurie dirba užsienyje ar pateikia dokumentus apie užsienio šalyje deklaruotą gyvenamąją vietą.

Ypatingais ir išimtiniais atvejais gali būti suteikiamas Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos vadovo ar jo įgalioto asmens leidimas.

Tada su argumentuotu prašymu reiktų kreiptis el. paštu vsat.vadas@vsat.vrm.lt ir pateikti visus situaciją pagrindžiančius dokumentus. Gautą ir išsaugotą atsakymą reikia pareigūnams pateikti pasienio kontrolės punkte.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.