Pasibaigus rekordiškai šiltai žiemai, Kaune jau sprogsta pumpurai

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Itin švelni žiema šiemet padarė puikią įžangą tikrai pavasariškai kovo pradžiai. Jau pirmosiomis kalendorinio pavasario dienomis Kauną nutvieskė saulutė, ir nors vėjas dar žvarbokas, kai kurie praeiviai žengia nusimetę sunkius drabužius, o augalai krauna pumpurus.

Apsinuoginti dar tikrai neverta, tačiau dalis Laisvės alėja saulėtą pirmadienį žygiavusių kauniečių jau paliko žiemines striukes spintose. Puiki proga šiandien buvo išblizginti ir parduotuvių vitrinas, tuo metu bundanti augmenija Nemuno saloje pamažu kelia aukštyn žalias galvas.

Įprastai kovą Lietuvoje būna ir šalčio, ir sniego, tačiau kaip niekad šilta žiema šįkart, rodosi, pasitrauks be didelio spyriojimosi. Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) duomenimis, oro temperatūra Kaune šią savaitę naktimis sieks 1-5 laipsnius šilumos, dienomis kils iki 6-9 laipsnių.

Antradienio naktį ir trečiadienio rytą galime sulaukti nedidelio lietaus, kitomis dienomis bus debesuota su pragiedruliais, o smarkiau palyti gali pačioje savaitės pabaigoje. Detalią orų prognozę rasite čia.

Kaip skelbia LHMT, praėjusi kalendorinė žiema buvo šilčiausia per visą meteorologinių stebėjimų laikotarpį. Klimatologo Donato Valiuko teigimu, šie duomenys atspindi klimato kaitos tendencijas.

„Rekordiškai šilta žiema atspindi klimato kaitos tendencijas. Visi žiemos mėnesiai buvo kur kas šiltesni už įprastines daugiametes normas. Be to, svarbu įvertinti visą kontekstą – rekordiškai šilti buvo ir praėję metai“, – naujienų agentūrai BNS pirmadienį sakė D. Valiukas.

Vidutinė šios žiemos mėnesių oro temperatūra buvo 2,6 laipsnio šilumos, kai 1981–2010 metais žiemos oro temperatūros vidurkis Lietuvoje buvo 2,8 laipsnio šalčio. Žemiausia šios žiemos oro temperatūra Lietuvoje buvo vos 8,9 laipsnio šalčio, registruota vasario 5 dieną Rokiškyje. Aukščiausia šios žiemos temperatūra išmatuota gruodžio 18 dieną Marijampolėje – 11,1 laipsnio šilumos.

Pasak D. Valiuko, pastovaus oro temperatūros perėjimo per nulį, kai ir fiksuojama klimatologinė žiemos pradžia, šiais metais nebuvo – klimatologinė žiema net nebuvo atėjusi.

„Šių metų žiemos mėnesiai išsiskyrė ne tik aukšta oro temperatūra, bet ir besniegėmis dienomis, per visus tris žiemos mėnesius buvo vos keletas dienų su sniego danga, o tai yra pirmas toks atvejis per visą meteorologinių stebėjimų istoriją,“ – BNS teigė D. Valiukas.

10 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Pačiame miesto centre kauniečiai liko be vandens

Seime naujas siūlymas: nori įteisinti nacionalines profesines sąjungas

Veiklą atnaujino skandaluose skendusi „Grigeo Klaipėda“

Degalinėje be kaukės apsilankiusį kaunietį nustebino operatorės pasiūlymas

„Kauno Žalgiris“ per neatsakingą klaidą nusileido svečiams iš sostinės

Patarimai skraidantiems lėktuvais: kaip pasiruošti kelionei karantino metu

T. Ivanausko Obelynės sodybai 100-mečio proga planuoja suteikti svarbų titulą

Kaune vykusiame suvažiavime išrinktas naujas šaulių sąjungos vadas

Aktualu keliaujantiems: paskelbtos šalys iš kurių galima atvykti į Lietuvą

Atsinaujinęs „Girstučio“ baseinas atveria duris lankytojams