Iš Kauno į Milaną lėktuvas kilo pustuštis: paaiškino, kodėl likti Lietuvoje negali – Kas vyksta Kaune

Iš Kauno į Milaną lėktuvas kilo pustuštis: paaiškino, kodėl likti Lietuvoje negali

delfi.lt / Jogintė Užusienytė 2020/02/26 14:46
Asociatyvi /„Facebook“ nuotr.

Europoje kasdien nustatomi nauji koronaviruso atvejai, todėl specialistai neslepia, kad tikimybė virusui atklysti ir į Lietuvą yra didelė. Šiuo metu visų dėmesio centre atsidūrė Italija. Nors ir Užsienio reikalų ministerija (URM) paragino tautiečius imtis ypatingų saugumo priemonių ir vengti lankytis kai kuriose savivaldybėse, tačiau ne visiems pavyko išvengti tokios kelionės.

Iš Kauno į Milaną vykusi lietuvė pasidalino pustuščio lėktuvo nuotrauka ir paaiškino, kodėl ji negalėjo pasilikti tėvyneje.

Socialiniame tinkle „Facebook“ Indrė Bruson paviešino nuotrauką, kurioje matyti tuščias lėktuvo salonas ir pridėjo komentarą: „Maršrutas Kaunas-Milanas: apie 30 drąsuolių lietuvaičių visgi nusprendė, kad kelionės neatidės. Deja, aš viena iš jų! LR SAM rekomendacijos piliečius pasiekė. Kelių galvų nesimato, kadangi piliečiai nutarė pasinaudoti netikėta sėkme – vietos gausa – ir nusnūsti prabangiai išsitiesus per visas tris sėdynes! Praktiškai privatus skrydis low cost (pigaus skrydžio – „Delfi“) tarifais!“

Šis skrydis į šiaurės Italijos miestą įvyko antradienio vakarą.

Paklausta, kodėl vis dėlto ryžosi skristi į galimą viruso židinį, moteris nurodė, kad pati gyvena Italijoje, ir negalėjo negrįžti dėl ten laukiančių vaikų.

„Šiuo metu esu Turine, pas anytą. Aš pati gyvenu Asti provincijoje, kuri nutolusi apie 45 km nuo Turino. Kadangi ten atoki sodyba, nusprendžiau ten išsivežti ir anytą“, – „Delfi“ pasakoji ji.

Taip pat pasakė, kad atvykus į Milano oro uostą, jis I. Bruson pasirodė tuštokas. Jau nuvykus į Turiną, šio miesto gatvės jai irgi atrodė bauginančiai tuščios.

Žmonės pamažu pradeda panikuoti. Kaukių ir dezinfekcinių priemonių su žiburiu nerasi nusipirkti. Turine kasdien nuo daugmaž 7 ryto pažadindavo triukšmas už lango, kadangi italai triukšminga tauta. Dabar už lango nesigirdi nei žmonių, nei mašinų, nei sirenų“, – neįprastą padėtį apibūdino moteris.

Rekomenduoja imtis saugumo priemonių

URM pirmadienį atnaujintose rekomendacijose vykstantiesiems į Italiją nurodė imtis atsargos priemonių ir nepatarė vykti į 12 savivaldybių šiaurės Italijoje.

Konsulinėje informacijoje nurodoma, kad rekomenduojama nevykti į šalies šiaurėje esančias kai kurias Lombardijos bei Veneto regionų savivaldybes. Lombardijoje patariama nevykti į Codogno, Castiglione d’Adda, Casalpusterlengo, Fombio, Maleo, Somaglia, Bertonico, Terranova dei Passerini, Castelgerundo, San Fiorano savivaldybes, Veneto regione – į Vo’ Euganeo, Mira.

Taip pat į situaciją aktyviai reaguoja ir Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), kuri nuolat savo internetiniame puslapyje atnaujina informaciją apie koronavirusą.

Dėl situacijos Italijos šiauriniuose regionuose, patikslino atvejo apibrėžtį ir sustiprino viruso COVID-19 patekimo į Lietuvą prevencijos priemones. Visi iš Italijos Veneto, Lombardijos, Pjemonto ir Emilijos-Romanijos regionų atvykstantys asmenys bus tikrinami dar neišlipę iš lėktuvo (matuojama kūno temperatūra, vertinama bendra savijauta), bus surenkami jų kontaktiniai duomenys tam, kad dvi savaites Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai galėtų su jais susisiekti ir sektų jų sveikatos būklę.

Visų keliautojų, per pastarąsias dvi savaites buvusių ne tik Kinijoje, bet ir minėtuose Šiaurės Italijos regionuose, taip pat prašoma registruotis užpildant Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) interneto svetainėje pateikiamą anketą (questionnaire) bei dvi savaites vengti artimų socialinių kontaktų.

Mobilių operatorių vartotojams, šiuo metu esantiems Italijoje, arba tiems, kurie 14 dienų laikotarpyje nuo šiandien lankėsi Italijoje, bus išplatinta tokia žinutė: „SAM ir URM, atsižvelgdamos į nepalankią epidemiologinę Covid-19 situaciją Šiaurės Italijoje, maloniai prašo šiame regione keliavusių asmenų užpildyti anketą ir sekti rekomendacijas šioje nuorodoje ČIA. Nelaimės atveju konsulinės pagalbos tel.+37052362444 (visą parą)“.

Keliautojų bus prašoma pateikti kontaktinius duomenis, informaciją apie aplankytas vietas, skrydžių persėdimo vietas ir datas, kitą svarbią informaciją. Duomenys bus naudojami tik koronaviruso epidemiologinės priežiūros tikslais, kad virusas neišplistų šalyje. Asmens duomenys bus tvarkomi griežtai laikantis Europos Sąjungos ir Lietuvos Respublikos teisės aktų, reglamentuojančių asmens duomenų apsaugą, reikalavimų.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA