Vienas iš didžiųjų šalies prekybos tinklų atsisako plastiko maišelių, kiti – siūlys alternatyvas

Asociatyvi / DELFI nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Lietuvoje veikiantis Vokietijos prekybos tinklas „Lidl“ atsisakė plastikinių pirkinių maišelių. Kiti didieji prekybos tinklai sako planuojantys jų atsisakyti arba siūlo kitas alternatyvas.

„Lidl“ pranešė sausį pamažu mažinęs šių maišelių asortimentą, o nuo šios savaitės išvis jais nebeprekiaujantis. Bendrovės teigimu, sprendimas atsisakyti tokių maišelių leis kasmet daugiau kaip 90 tonų sumažinti į aplinką išmetamo plastiko.

Tuo metu tinklo „Rimi“ viešųjų ryšių vadovės Renatos Keršienės teigimu, artimiausiu metu planuojama testuoti alternatyvius maišelius ir tik tuomet įmonė spręs, ar pakeisti jais plastikinius.

„Norfos“ atstovo spaudai Dariaus Ryliškio teigimu, sprendimas atsisakyti plastiko maišelių svarstomas, bet kol kas nepriimtas.

„Pastaruoju metu padaugėjo popierinių ir daugkartinių maišelių pardavimai. Nors vienkartiniai plastikiniai maišeliai išlieka populiarūs, bet, matyt, ne už kalnų ta valanda, kai atliepiant į visuomenės poreikius, tų maišelių bus atsisakyta“, – BNS sakė jis.

„Maximos“ atstovė ryšiams su visuomene Rima Aukštuolytė sako, kad vienkartinių maišelių ir kitų vienkartinių plastiko gaminių tinkle neliks iki 2021 metų vidurio, o po kelių savaičių įmonė pasiūlys daugkartinius maišelius vaisiams ir daržovėms.

„Iki“ Komunikacijos vadovė Indrė Baltrušaitienė sako, kad tinklas jau dabar neprekiauja tradiciniais plastiko maišeliais – jie yra perdirbti iš įmonės logistikos centruose surenkamo plastiko, todėl jų atsisakyti kol kas neketinama.

53 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Įsigalioja privaloma izoliacija atvykus iš dar 5 šalių

Košmariškai trečią kėlinį sužaidęs „Žalgiris“ gavo antausį savo tvirtovėje

Kunigo R. Mikutavičiaus nužudymo organizatorius vėl bando išeiti į laisvę

Kauno apskrityje fiksuotos dvi mirtys nuo koronaviruso nėra susijusios su židiniais

Pakaunėje su švyturėliais skridę pareigūnai gavo pylos

Seimas cirkuose naudoti laukinius gyvūnus uždraudė tik iš dalies

Iš naujų Kauno vairuotojus sekančių kamerų – pirmosios baudos

Iš 8 Kaune išlikusių sinagogų, pagal paskirtį naudojama tik viena

Kaune planuojama apmokyti sparčiai populiarėjančios srities specialistus

Medinis namas Žaliakalnyje atgijo londonietiško kolorito spalvomis