„Žalgiris“ užtikrintai keliauja į Karaliaus Mindaugo taurės finalą | Kas vyksta Kaune

„Žalgiris“ užtikrintai keliauja į Karaliaus Mindaugo taurės finalą

delfi.lt 2020/02/15 16:17
BC Žalgiris nuotr.

Šeštadienį Klaipėdos „Švyturio“ arenoje prasidėjo penktasis istorijoje Citadele Karaliaus Mindaugo taurės Finalo ketverto turnyras. Jį atidarė pirmasis pusfinalis, kuriame Kauno „Žalgiris“ 82:72 įveikė Panevėžio „Lietkabelį“.

Nors kauniečiai pusfinalį pradėjo labai galingai ir iškart susikrovė dviženklę persvarą (13:2), panevėžiečiai greitai atkuto, atsakė savo atkarpa 9:29 ir antrame kėlinyje jau patys pirmavo 9 taškais – 22:31. Po Šaro paimtos minutės pertraukėlės „Žalgiris“ surengė savo minispurtą 9:0 ir prieš didžiąją pertrauką buvo lygu – 38:38.

Po ilgosios pauzės žaliai-balti įjungė Eurolygos režimą ir, laimėję atkarpą 22:4, atitrūko 18 taškų atstumu – 70:52. Visgi „Lietkabelis“ nė neplanavo kapituliuoti ir po Pauliaus Valinsko inicijuoto spurto 0:10 grįžo į lenktynes dėl pergalės – 72:64 (likus žaisti 4 min.). Visgi laiku iš toli pataikęs, o paskui dar tris taškus pridėjęs K. C. Riversas atvėsino varžovų entuziazmą – 82:72.

Žalgiriečiai KMT turnyre yra triumfavę du kartus (2017 m. Kaune ir 2018 m. Klaipėdoje), dar du sykius jie suklupo tik finale (2016 ir 2019 m.), tuo metu geriausias panevėžiečių rezultatas – antroji vieta, pasiekta 2017-aisiais nusileidus tik tiems patiems žaliai-baltiems.

Šį sezoną „Žalgiris“ ir „Lietkabelis“ pasidalino po vieną pergalę: Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai 96:69 buvo pajėgesni namuose, bet Nenado Čanako vyrai prieš mėnesį atsigriebė savo tvirtovėje – 83:72.

Kauniečiai pakeliui į Finalo ketvertą susitvarkė su „Šiauliais“ (85:79 ir 105:66), o panevėžiečiai užtikrintai įveikė Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ (78:72 ir 97:85) barjerą.

Kitame pusfinalyje nuo 16 val. 30 min. kovos Vilniaus „Ryto“ ir Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai.

Kodėl tokios poros? Pagal nuostatus, KMT pusfinalio poros sudaromos pagal praėjusio LKL čempionato rezultatus. Taigi čempionu tapęs „Žalgiris“ žaidžia su ketvirta lygos komanda „Lietkabeliu“, o kitą porą sudaro antra ir trečia lygos komandos – atitinkamai „Rytas“ ir „Neptūnas“.

Bendras KMT Finalo ketverto prizinis fondas – beveik 100 tūkstančių eurų. 40 tūkst. eurų atiteks čempionams, 25 tūkst. – vicečempionams, 15 tūkst. – bronzos medalių laimėtojams ir 10 tūkst. – ketvirtai vietai. Atskira premija laukia ir naudingiausio finalo žaidėjo (MVP).