Sekmadienio vakarą – įspėjimas gyventojams: pasirūpinkite gyvybe ir turtu – Kas vyksta Kaune

Sekmadienio vakarą – įspėjimas gyventojams: pasirūpinkite gyvybe ir turtu

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Sekmadienį, po 18 val., gyventojams išplatintas pranešimas apie ateinančią parą siausiantį stiprų vėją. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas įspėja, kad smarkūs vėjo gūsiai gali pridaryti žalos, žmonės turėtų pasiruošti itin vėjuotai nakčiai.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD) sekmadienio vakarą informavo, kad vasario 9 d., apie 19 val., pajūryje vėjo gūsiai pasieks 15–18 m/s.

Vasario 10 d. nuo vidurnakčio gūsingas vėjas daug kur stiprės iki 17–22 m/s, vietomis – 23–26 m/s. „Pasirūpinkite savo gyvybės ir turto saugumu, perspėkite kitus“, – skelbiama gyventojus pasiekusiame PAGD pranešime.

Tuo metu Eismo informacijos centras nurodo, kad eismo sąlygas sekmadienio vakarą sunkina gūsingas šoninis vėjas. Rytų Lietuvoje kelių dangos vietomis drėgnos, o mažo eismo intensyvumo rajoniniai keliai kai kur su prispausto sniego sluoksniu.

Lietuvos pasirengimo ekstremalioms situacijoms portale įspėjama, kad pučiant stipriam vėjui lūžta dideli medžiai, krinta jų šakos, griūna silpnos konstrukcijos statiniai, virsta nepritvirtinti įrenginiai. Be to, gali sutrikti ryšiai ir elektros energijos tiekimas.

Vėjo stiprumas pagal Boforto skalę / PAGD nuotr.

Prieš prasidedant stichijai:

– perspėkite darbuotojus apie artėjantį pavojingą hidrometeorologinį reiškinį ir informuokite, kokie darbai turi būti nutraukti. Pučiant stipriam vėjui sustabdykite krovos darbus su kranais bei kituose objektuose, nedirbkite su atvira ugnimi;
– sutvirtinkite laikinus statinius, konstrukcijas ir įrenginius;
– sandariai uždarykite pastatų langus, duris, stoglangius ir kitas angas;
– išneškite iš balkonų daiktus, kuriuos gali pakelti vėjas arba juos gerai pritvirtinkite. Svarbesniuose objektuose patikrinkite avarinius elektros energijos šaltinius, pasirūpinkite kuro atsargomis;
– jei gyvenate kaime, uždarykite tvartų, namų duris, langus, langines;
– neužmirškite savo kaimynų. Pasiteiraukite, ar jie girdėjo pranešimus. Gal šalia gyvena neįgalūs žmonės, vieniši seneliai, pasidomėkite, ar jais kas nors gali pasirūpinti, jei ne – padėkite jiems arba informuokite kaimynus, kad nelaimės atveju jie gali skambinti skubios pagalbos telefonu 112.

Pučiant stipriam vėjui:

– nestovėkite po aukštais medžiais, prie reklamos stendų ir elektros linijų;
– nestatykite automobilių po medžiais;
– namuose turėkite žibintuvėlį, atsarginių elementų, radijo imtuvą, žvakių;
– nepalikite gyvenamosios vietos be ypatingos priežasties. Jeigu jūs vis dėlto privalote išvykti, išjunkite elektrą, užsukite dujų, vandens sklendes, uždarykite langus, langines, užrakinkite duris ir atlikite visus įprastus veiksmus, kuriuos darote išvykdami bent kelioms dienoms.

Rekomendacijas, kaip elgtis pučiant stipriam vėjui, rasite čia. Detalią orų prognozę rasite čia.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA