Dvigubo jubiliejaus proga Kauno simfoninis orkestras atliko tris elektroninės muzikos hitus – Kas vyksta Kaune

Dvigubo jubiliejaus proga Kauno simfoninis orkestras atliko tris elektroninės muzikos hitus

Stopkadras

Kas bendra tarp simfoninio orkestro ir elektroninės muzikos klubo? Kauno Mykolo Žilinsko dailės galerijos papėdėje įsikūręs populiariausias miesto naktinis klubas su išskirtiniu, nepataikaujančiu požiūriu į muziką ir estetiką „Lizdas“ šią savaitę švenčia 5-ąjį gimtadienį. Tuo tarpu tris kartus „Grammy“ apdovanojimams nominuotas, tarptautinio pripažinimo sulaukęs Kauno miesto simfoninis orkestras minės 15-ąjį kolektyvo jubiliejų.

Prieš 15 metų vasario 5-ąją pirmą kartą koncertą atliko iš Kauno kamerinio orkestro išaugęs Kauno miesto savivaldybės įsteigtas ir oficialiai pavadinimą pakeitęs Kauno miesto simfoninis orkestras. Kaip skelbiama simfoninio orkestro pranešime spaudai, tą vakarą Kauno valstybinėje filharmonijoje skambėjo L. van Beethoveno Septintoji simfonija bei Giedriaus Kuprevičiaus specialiai šiai progai parašyta pjesė „Orkestro gimimas“.

Prieš 5-erius metus iš Kauno Mykolo Žilinsko galerijos papėdės pirmą kartą miestą budino elektroninė šokių muzika. Čia savo veiklą pradėjo klubas „Lizdas“. Nors daugeliui gali pasirodyti, kad šie dviem skirtingiems muzikos žanrams – klasikinei ir techno atstovaujantys kolektyvai neturi nieko bendro, tačiau gimtadienių sukakčiai paminėti nusprendė kartu įgyvendinti Lietuvoje dar nematytą projektą. Kolektyvai sukūrė nestandartinį vaizdo klipą.

Jo pagrindinė idėja – dviejų skirtingų muzikinių pasaulių susijungimas, kuris sukuria kūrybinę bei meninę sintezę. Klipe orkestras atlieka Rimanto Giedraičio sukurtą aranžuotę, kurią sudaro trys kompozicijos iš elektroninės muzikos gerbėjams puikiai pažįstamų Levon Vincent, Bicep ir Krystal Klear kūrinių, dažnai skambančių „Lizde“. Meninę sinergiją įkūnija šokėjo Jokūbo Nosovo improvizacija.

Kauniečių bendradarbiavimo tikslas – parodyti, kad kardinaliai skirtingos organizacijos yra atviros ir nebijo kūrybinių eksperimentų bei suvienijusios jėgas gali sukurti neįprastą plačiai auditorijai skirtą kūrinį.

Iš elektroninės šokių muzikos klubo komandos kvietimo bendradarbiauti sulaukęs Kauno miesto simfoninio orkestro vadovas Algimantas Treikauskas pasakojo pagalvojęs, kad tai labai įdomus ir dar nematytas bei negirdėtas projektas Kaune, o gal ir Lietuvoje.

„Akivaizdu, kad didžioji dalis jaunų žmonių domisi elektorine ar techno muzika. Siekiant pritraukti skirtingas klausytojų auditorijas orkestras sutikęs įgyvendinti šį projektą tarsi išėjo iš savo komforto zonos. Taip pat mes siekiame parodyti, kad orkestras yra lankstus, šiuolaikiškas ir gebantis įgyvendinti ne tik sudėtingus klasikinės muzikos, bet ir kitų muzikos žanrų projektus“, – pranešime cituojamas A. Treikauskas.

Tuo metu vienas iš „Lizdo“ įkūrėjų didžėjus Žilvinas Širka labai džiaugėsi, kad tiek Kaune veikiantis klubas, tiek orkestras gimtadienius švenčia tuo pačiu metu.

„Šiuo projektu siekiame mūsų lankytojams bei klausytojams nusiųsti tam tikrą žinutę, kuri reprezentuoja mūsų miestą bei jame besivystančią elektroninės muzikos kultūrą. Projektas tarsi tiltas ir tam tikra sinergija tarp klasikinės simfoninės ir elektroninės šokių muzikos. Labai viliuosi, kad tai nebus vienintelis toks kultūrinis projektas. Manau, kad bendradarbiaudami su Kauno miesto simfoniniu orkestru ateityje įgyvendinsime dar ne vieną idėją, kuriomis ieškosime naujų meno bei kultūros formų“, – sakė Ž. Širka.

Projekto kūrybinė komanda teigia, kad įgyvendinti jį pavyko per itin trumpą laiką, kas tik įrodo jų profesionalumą. Ir pristatydami jį publikai kviečia kartu minėti kolektyvų gimtadienius bei apsilankyti šioms progoms skirtuose renginiuose.

Kauno miesto simfoninio orkestro gimtadienio koncertas vyks vasario 7 d., 18 val., Kauno valstybinėje filharmonijoje (daugiau informacijos rasite čia). Apie „Lizdo“ gimtadienio renginius domėkitės čia.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.