Dvigubo jubiliejaus proga Kauno simfoninis orkestras atliko tris elektroninės muzikos hitus - Kas vyksta Kaune

Dvigubo jubiliejaus proga Kauno simfoninis orkestras atliko tris elektroninės muzikos hitus

Stopkadras

Kas bendra tarp simfoninio orkestro ir elektroninės muzikos klubo? Kauno Mykolo Žilinsko dailės galerijos papėdėje įsikūręs populiariausias miesto naktinis klubas su išskirtiniu, nepataikaujančiu požiūriu į muziką ir estetiką „Lizdas“ šią savaitę švenčia 5-ąjį gimtadienį. Tuo tarpu tris kartus „Grammy“ apdovanojimams nominuotas, tarptautinio pripažinimo sulaukęs Kauno miesto simfoninis orkestras minės 15-ąjį kolektyvo jubiliejų.

Prieš 15 metų vasario 5-ąją pirmą kartą koncertą atliko iš Kauno kamerinio orkestro išaugęs Kauno miesto savivaldybės įsteigtas ir oficialiai pavadinimą pakeitęs Kauno miesto simfoninis orkestras. Kaip skelbiama simfoninio orkestro pranešime spaudai, tą vakarą Kauno valstybinėje filharmonijoje skambėjo L. van Beethoveno Septintoji simfonija bei Giedriaus Kuprevičiaus specialiai šiai progai parašyta pjesė „Orkestro gimimas“.

Prieš 5-erius metus iš Kauno Mykolo Žilinsko galerijos papėdės pirmą kartą miestą budino elektroninė šokių muzika. Čia savo veiklą pradėjo klubas „Lizdas“. Nors daugeliui gali pasirodyti, kad šie dviem skirtingiems muzikos žanrams – klasikinei ir techno atstovaujantys kolektyvai neturi nieko bendro, tačiau gimtadienių sukakčiai paminėti nusprendė kartu įgyvendinti Lietuvoje dar nematytą projektą. Kolektyvai sukūrė nestandartinį vaizdo klipą.

Jo pagrindinė idėja – dviejų skirtingų muzikinių pasaulių susijungimas, kuris sukuria kūrybinę bei meninę sintezę. Klipe orkestras atlieka Rimanto Giedraičio sukurtą aranžuotę, kurią sudaro trys kompozicijos iš elektroninės muzikos gerbėjams puikiai pažįstamų Levon Vincent, Bicep ir Krystal Klear kūrinių, dažnai skambančių „Lizde“. Meninę sinergiją įkūnija šokėjo Jokūbo Nosovo improvizacija.

Kauniečių bendradarbiavimo tikslas – parodyti, kad kardinaliai skirtingos organizacijos yra atviros ir nebijo kūrybinių eksperimentų bei suvienijusios jėgas gali sukurti neįprastą plačiai auditorijai skirtą kūrinį.

Iš elektroninės šokių muzikos klubo komandos kvietimo bendradarbiauti sulaukęs Kauno miesto simfoninio orkestro vadovas Algimantas Treikauskas pasakojo pagalvojęs, kad tai labai įdomus ir dar nematytas bei negirdėtas projektas Kaune, o gal ir Lietuvoje.

„Akivaizdu, kad didžioji dalis jaunų žmonių domisi elektorine ar techno muzika. Siekiant pritraukti skirtingas klausytojų auditorijas orkestras sutikęs įgyvendinti šį projektą tarsi išėjo iš savo komforto zonos. Taip pat mes siekiame parodyti, kad orkestras yra lankstus, šiuolaikiškas ir gebantis įgyvendinti ne tik sudėtingus klasikinės muzikos, bet ir kitų muzikos žanrų projektus“, – pranešime cituojamas A. Treikauskas.

Tuo metu vienas iš „Lizdo“ įkūrėjų didžėjus Žilvinas Širka labai džiaugėsi, kad tiek Kaune veikiantis klubas, tiek orkestras gimtadienius švenčia tuo pačiu metu.

„Šiuo projektu siekiame mūsų lankytojams bei klausytojams nusiųsti tam tikrą žinutę, kuri reprezentuoja mūsų miestą bei jame besivystančią elektroninės muzikos kultūrą. Projektas tarsi tiltas ir tam tikra sinergija tarp klasikinės simfoninės ir elektroninės šokių muzikos. Labai viliuosi, kad tai nebus vienintelis toks kultūrinis projektas. Manau, kad bendradarbiaudami su Kauno miesto simfoniniu orkestru ateityje įgyvendinsime dar ne vieną idėją, kuriomis ieškosime naujų meno bei kultūros formų“, – sakė Ž. Širka.

Projekto kūrybinė komanda teigia, kad įgyvendinti jį pavyko per itin trumpą laiką, kas tik įrodo jų profesionalumą. Ir pristatydami jį publikai kviečia kartu minėti kolektyvų gimtadienius bei apsilankyti šioms progoms skirtuose renginiuose.

Kauno miesto simfoninio orkestro gimtadienio koncertas vyks vasario 7 d., 18 val., Kauno valstybinėje filharmonijoje (daugiau informacijos rasite čia). Apie „Lizdo“ gimtadienio renginius domėkitės čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA