K. Mažeika: kai aplinkosaugininkas ar policininkas gyvena penkiaaukščiame privačiame name, kyla klausimai - Kas vyksta Kaune

K. Mažeika: kai aplinkosaugininkas ar policininkas gyvena penkiaaukščiame privačiame name, kyla klausimai

BNS 2020/01/25 16:19
DELFI nuotr.

Lietuvoje aiškėjant vis naujiems taršos incidentams, aplinkos ministras teigia, kad į pagalbą bent laikinai sieks pasitelkti ir policiją.

„Prašysime pagalbos iš policininkų, kad jie taip pat įsijungtų, kad tas bendradarbiavimas būtų dar labiau betarpiškas (…) Manau, kad iki liepos 1 dienos ta pagalba mums yra būtina. Aptarėme tą su premjeru, jis palaiko mano poziciją, todėl artimiausiu metu formalizuosime tą bendradarbiavimą“, – Žinių radijui sakė Kęstutis Mažeika.

Pasak jo, šiuo metu bandoma spręsti ir aplinkos apsaugos darbuotojų atlyginimų dydžio problemą, dėl kurios sunku pritraukti specialistų. Ministro teigimu, aplinkosauga yra „mažiausiai uždirbantis valstybės tarnybos sektorius“.

Aplinkosaugininkai, yra kur su daugiamečiu stažu, uždirba ir per 1 tūkst. eurų, bet jeigu kalbame apie tuos daugiau kaip 70 laisvų etatų, į kuriuos reikėtų priimti žmones, kad būtų sistema pilnai funkcionuojanti, tai truputį daugiau nei 500 eurų „į rankas“ galime pasiūlyti“, – sakė K. Mažeika.

Kita vertus jis teigė, kad neretai pasigirsta signalų, ypač regionuose, jog dalis darbuotojų gyvena ne pagal oficialias pajamas. Pasak jo, pareigūnai, piktnaudžiavę pareigomis, sistemoje nedirbs.

„Kai aplinkosaugininkas ar kažkuris policininkas gyvena penkiaaukščiame name ir tai nėra daugiabutis, o jo privatus gyvenamasis namas, tai sukelia papildomai klausimų. Ir mes užsibrėžėme dar vieną tikslą – nepriekaištingos reputacijos statusas (…) Sistema turi apsivalyti nuo nesąžiningų darbuotojų“, – sakė K. Mažeika.

Seimas ketvirtadienį rinkosi į neeilinę sesiją, kurioje svarstė kelių su aplinkosauga susijusių įstatymų pakeitimus. Jame didinami mokesčiai už taršą, griežtinama įmonių kontrolė, užtikrinama galimybė tikrinti įmones be išankstinio įspėjimo ir kita.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA