Tritaškių rekordą Eurolygoje pakartojęs „Žalgiris“ nušlavė ALBA ekipą | Kas vyksta Kaune

Tritaškių rekordą Eurolygoje pakartojęs „Žalgiris“ nušlavė ALBA ekipą

Penktadienio vakarą Kauno „Žalgirio“ arenoje žalgiriečiai Eurolygos 21-ojo turo rungtynėse 104:80 (23:9, 31:18, 30:25, 20:28) nepaliko vilčių Berlyno ALBA komandai ir taip ne tik pasiekė vieną didžiausių sezono pergalių pirmenybėse, tačiau ir pirmą kartą peržengė triženklę pelnytų taškų ribą.

Susitikimo pradžioje dvitaškiu pasižymėjo Jockas Landale‘as, nuostabiu perdavimu Artūrą Milaknį apdovanojo Thomasas Walkupas – 4:3. Ketvirčiui įsibėgėjus kojas apšilo rezultatyvią atkarpą su 7 pelnytais taškais sužaidęs Nigelas Hayesas, tolimu šūviu atstumą iki 14:5 augino Edgaras Ulanovas.

Artėti bandžiusių svečių ambicijas slopino sau įprastą metimo techniką pademonstravęs Zachas LeDay, tritaškį švystelėjo E.Ulanovas, o 23:9 laimėtą pirmąjį kėlinį slalomu uždarė Lukas Lekavičius.

Dar geresnės nuotaikos „Žalgirio“ įsivyravo po Roko Jokubaičio tritaškio ir Z.LeDay bei K.C. Riverso dvitaškių, kurie didino pranašumą net iki 30:9.

Dar didesnę duobę ALBA komandai iškasė tritaškius susmeigę R.Jokubaitis ir K.C. Riversas, o dvitaškiais varžovus baudė Paulius Jankūnas ir T.Walkupas – 43:19.

Geras progas susikūrė A.Milaknis ir T.Walkupas, dėjimu triukšmo bangą sprogdino atstumui 49:25 mažėti neleidęs J.Landale‘as. Kėlinio pabaigoje J.Landale‘as išnaudojo dar vieną R.Jokubaičio perdavimą, kuris pats po netikėtai K.C. Riverso perimto kamuolio iš trijų taškų zonos smogė vokiečiams tiesiai į paširdžius ir fiksavo dvigubą persvarą 54:27 prieš antrąją rungtynių dalį.

Vokietijos vicečempionų bėdos tęsėsi ir po didžiosios pertraukos, kuomet aštuntąjį „Žalgirio“ tritaškį smeigė N.Hayesas, o po krepšiu reikalus tvarkė J.Landale‘as – 63:27.

Tuomet geriausią savo atkarpą sužaidė svečiai, kurie artėdami iki 63:35 privertė minutės pertraukėlės paprašyti Šarūną Jasikevičių. Iškart po jos iš toli iššovė K.C. Riversas, tačiau įsižaidę varžovai mažino deficitą (66:41).

Įtampai įsiplieksti neleido E.Ulanovo ir L.Lekavičiaus tandemas, taškus po ilgesnės pertraukos rinko Z.LeDay – 76:48. Dar vieno laimėto ketvirčio pabaigoje sužibėjo komandos kapitonas P.Jankūnas, didinęs pranašumą iki 84:52.

Formalumų tvarkymą ketvirtajame kėlinyje pradėjo iš toli pataikę P.Jankūnas ir E.Ulanovas, naują rekordinės persvaros ribą 94:57 nustatė karjeros rungtynes lygoje žaidžiantis R.Jokubaitis.

Po pasitarimo ALBA kiek atkuto ir ėmė taisyti tragišką situaciją (94:62). Kėliniui įpusėjus išsvajotojo 100-ojo taško link artino J.Landale‘as, nuo baudų metimų linijos atsidarė aikštėje pasirodęs Martinas Gebenas – 97:64.

Mačo pabaigoje pirmą kartą pasiekti triženklę pelnytų taškų ribą šio sezono Eurolygos kovose leido krepšį drebinęs M.Gebenas bei iš toli iššovęs Karolis Lukošiūnas – 104:80.