Kaune sužydės „Neužmirštuolių pieva“ ir degs atminimo laužai

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Neužmirštuolė – tai nacionalinė iniciatyva, raginanti Lietuvos gyventojus Laisvės gynėjų dieną greta valstybinių simbolių į atlapą įsisegti Neužmirštuolės žiedą. 

Iniciatyvos Neužmirštuolė koordinatorė Kaune Rasa Duobaitė-Bumbulienė kviečia kauniečius ir miesto svečius parodyti, kad Laisvės kovotojų auka yra vertinama.

„Parodykime, kad esame dėkingi ir laimingi, kad šiandien galime džiaugtis gyvendami nepriklausomoje Lietuvoje. Prisijunk – įsisek Neužmirštuolę“, – rašoma iniciatyvos pranešime spaudai. „Neužmirštuolių pievos“ akcija – vienas iš renginių, skirtų paminėti Laisvės gynėjų dieną, Sausio 13-ąją. 

Pasak iniciatyvos koordinatorės, tradiciškai vykdavęs Vilniuje, jau trečius metus renginys vyks Kaune. Čia kauniečiai ir miesto svečiai raginami drauge švęsti Lietuvos laisvę ir suformuoti „Neužmirštuolių pievą“ iš žiedų, simbolizuojančių atminimą ir pagarbą tiems, kurie kovojo už Lietuvos laisvę.

Vienybės aikštėje sužydėjo Neužmirštuolių pieva ir įsiplieskė Laisvės laužai 23 nuotr.

Sausio 12 d., 16 val., miestiečiai kviečiami susitikti Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje ir drauge pražydinti „Neužmirštuolių pievą“, taip prisimenant tautos didvyrių ryžtą ir drąsą ginant mūsų Tėvynę.

„Visiems atėjusiems parūpinsime Neužmirštuolės žiedų, tačiau „Neužmirštuolių pievai“ sukurti būtinai reikia Jūsų rankos ir širdies“, – pasakojo R. Duobaitė-Bumbulienė.

Ten pat 16.30 val. varpų muzikos koncertą kauniečiams dovanos kariljonininkė Austėja Staniunaitytė-Proietta, o 17 val. prie laužų suburs pilietiškumo akcija „Būkime kartu!“, kurioje dalyvaus aktorius Petras Venslovas, Kauno folkloro ansamblis „Žaisa“ (vad. Giedrė Ramunė Pečiulienė), Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjaus kadetai.

Tuo metu sausio 13-ąją kviečiama pasitikti visuotine pilietine iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“. 8 val. dešimčiai minučių visoje Lietuvoje languose sužibs vienybės ir atminimo žvakutės.

Daugiau apie savaitgalio ir ateinančios savaitės renginius skaitykite „Kas vyksta Kaune“ apžvalgoje ir renginių kalendoriuje.

15 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Sučiupti du ilgapirščiai, galimai vykdę vagystes Kauno rajone (foto, video)

Savaitgalio orų prognozė: bus šilta, bet niūru

Kauno oro uosto kavinėse atliktos FNTT kratos

Naktį numatomos sunkios eismo sąlygos

Prieš akistatą su „Alba“ Š. Jasikevičius išskyrė žaidybinio plano akcentus

Muštynės kebabinėje: policija ieško šių vyriškių

Lietuva ruošiasi 5G ryšio plėtrai: įvardijo, kada ryšį turėsime Kaune ir kituose miestuose

Iš griūvančio pastato vasarą evakuotiems kauniečiams – gera žinia

Išaiškino naujų radarų naudojimo ypatumus: pareigūnams KET negalioja

Kaune startavo internetinė sporto erdvių nuomos platforma