Kaune sužydės „Neužmirštuolių pieva“ ir degs atminimo laužai

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Neužmirštuolė – tai nacionalinė iniciatyva, raginanti Lietuvos gyventojus Laisvės gynėjų dieną greta valstybinių simbolių į atlapą įsisegti Neužmirštuolės žiedą. 

Iniciatyvos Neužmirštuolė koordinatorė Kaune Rasa Duobaitė-Bumbulienė kviečia kauniečius ir miesto svečius parodyti, kad Laisvės kovotojų auka yra vertinama.

„Parodykime, kad esame dėkingi ir laimingi, kad šiandien galime džiaugtis gyvendami nepriklausomoje Lietuvoje. Prisijunk – įsisek Neužmirštuolę“, – rašoma iniciatyvos pranešime spaudai. „Neužmirštuolių pievos“ akcija – vienas iš renginių, skirtų paminėti Laisvės gynėjų dieną, Sausio 13-ąją. 

Pasak iniciatyvos koordinatorės, tradiciškai vykdavęs Vilniuje, jau trečius metus renginys vyks Kaune. Čia kauniečiai ir miesto svečiai raginami drauge švęsti Lietuvos laisvę ir suformuoti „Neužmirštuolių pievą“ iš žiedų, simbolizuojančių atminimą ir pagarbą tiems, kurie kovojo už Lietuvos laisvę.

Vienybės aikštėje sužydėjo Neužmirštuolių pieva ir įsiplieskė Laisvės laužai 23 nuotr.

Sausio 12 d., 16 val., miestiečiai kviečiami susitikti Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje ir drauge pražydinti „Neužmirštuolių pievą“, taip prisimenant tautos didvyrių ryžtą ir drąsą ginant mūsų Tėvynę.

„Visiems atėjusiems parūpinsime Neužmirštuolės žiedų, tačiau „Neužmirštuolių pievai“ sukurti būtinai reikia Jūsų rankos ir širdies“, – pasakojo R. Duobaitė-Bumbulienė.

Ten pat 16.30 val. varpų muzikos koncertą kauniečiams dovanos kariljonininkė Austėja Staniunaitytė-Proietta, o 17 val. prie laužų suburs pilietiškumo akcija „Būkime kartu!“, kurioje dalyvaus aktorius Petras Venslovas, Kauno folkloro ansamblis „Žaisa“ (vad. Giedrė Ramunė Pečiulienė), Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjaus kadetai.

Tuo metu sausio 13-ąją kviečiama pasitikti visuotine pilietine iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“. 8 val. dešimčiai minučių visoje Lietuvoje languose sužibs vienybės ir atminimo žvakutės.

Daugiau apie savaitgalio ir ateinančios savaitės renginius skaitykite „Kas vyksta Kaune“ apžvalgoje ir renginių kalendoriuje.

15 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Į netoli Kauno esantį pramonės parką valstybė tikisi pritraukti stambių duomenų centrų

Naujų židinių nenustatyta, tačiau koronaviruso atvejų augimas neramina

Į Kauno kino centrą „Romuva“ grįžo ankstyvojo kino festivalis

Aplinkai žalos pridarę pažeidėjai šiais metais smarkiai tuštino kišenes

Greit į Kauno gatves išriedės nauji hibridiniai autobusai: keleivius lepins išskirtinis komfortas

Kontrabandos priedanga neišdegė: muitininkai sulaikė 2,5 mln. eurų vertės nelegalų krovinį

Naujas siūlymas dėl elektroninių cigarečių: nori drausti rūkalų skonius be nikotino

Pareigūnai prašo pagalbos: įrankius pasiėmė, bet susimokėti pamiršo

S. Skambinas su nauja mylimąja Kaune pakrikštijo dukrelę (foto)

Per parą nustatyta 111 naujų koronaviruso atvejų: daugiau nei pusė – Kauno apskrityje