Vienas didžiausių Kauno parkų sulaukė pokyčių

VIVMU nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

VĮ Valstybinių miškų urėdija atnaujina vieno didžiausių Kaune esančių parkų – Kleboniškio parko – pėsčiųjų-dviračių taką. Šiuo metu jau atlikta didžioji dalis remonto darbų: sutvarkytas pagrindas ir pakeista asfalbetonio danga, vykdomi teritorijos sutvarkymo darbai, atlikta darbų patikra. Remontuojamo tako atkarpa – keli kilometrai. Visus darbus planuojama užbaigti iki sausio mėnesio pabaigos.

Iš viso pėsčiųjų-dviračių takai driekiasi apie 10 km, iš jų 6 km yra nutiesti asfalto danga, likusi dalis – natūralaus grunto. Į Kleboniškio parką patogu patekti pėsčiomis, pereinant prie automagistralės Vilnius-Kaunas-Klaipėda esančiu pėsčiųjų tiltu. Parkas tęsiasi iki pat Kleboniškio parko ir Neries upės.

Kleboniškio parko takas / VIVMU nuotr.

„Kleboniškio miškas plyti šiauriniame miesto pakraštyje. Dauguma žmonių iš miesto į parką patenka pėsčiomis ar dviračiais, todėl potencialūs lankytojai – ne automobiliais atvykstantys stovyklautojai, o žmonės, norintys kelias valandas ramiai praleisti miške, pasivaikščioti parko takais.

Didžiausias šio pėsčiųjų-dviratininkų takų privalumas – šimtamečiai, puikiai poilsiavimui tinkami medynai (pušynai ir eglynai) ir patogi, lengvai pasiekiama teritorija miesto dalyje. Daugybė miestiečių čia lankosi kiekvieną dieną, tad mūsų pareiga pasirūpinti, kad būtų užtikrintos tinkamos sąlygos trumpalaikiam poilsiui miške“, – teigia Valstybinių miškų urėdijos Dubravos regioninio padalinio vadovas Mindaugas Petkevičius.

Takus, kurie įrengti 1984 metais, asfalto danga tiesė tuometinis miško valdytojas – Kauno miesto savivaldybė. 2010 metais šiuos miškus su esamais takais perėmė miškų urėdija. Tako remontas tapo prioritetiniu darbu prižiūrint valstybinės reikšmės miškus Kauno miesto teritorijoje.

Kleboniškio parko takas / VIVMU nuotr.

„Kleboniškio miškas priskirtas rekreaciniams miškams (II B miškų grupei), todėl prie tako yra įrengta keletas poilsiaviečių ir atokvėpio vietų. Parke galima atsigaivinti ir tyru šaltinio vandeniu, čia pat atitekančiu iš žemės gelmių. Tai puiki vieta norintiesiems pailsėti gamtoje, per daug nenutolstant nuo miesto teritorijos“, – sako M. Petkevičius.

Valstybinių miškų urėdija ir Kauno rajono savivaldybė, vykdydamos remontuojamo tako projektą valstybinės reikšmės miško žemėje, prisideda reikiamas išlaidas pasidalydamos per pusę.

36 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

VDU tyrimas: mokytojų trūkumas matomas visoje šalyje

V. Matijošaičiui – šmaikštus siuntinys iš neapsikentusių studentų

Trijų automobilių susidūrimas netoli Kauno: medikų prireikė mažamečiui vaikui

Vienam rinktinės įžaidėjui susikirtus – šansas jaunajam žalgiriečiui R. Jokubaičiui

Dėl koronaviruso plitimo siūlo skelbti valstybės lygio ekstremalią situaciją

„Žalgirio“ arenoje pristatytos šukuosenų tendencijos: vyraus ypač ryškios spalvos

Po šiltos žiemos nauji siūlymai: bus vertinamas žieminių padangų naudojimo terminas

Kauniečiui Šiauliuose nelegalus „biznis“ nepavyko – teko prisimatuoti areštinės gultą

Koronaviruso grėsmė: ar įvyks „Žalgirio“ rungtynės sausakimšoje arenoje su svečiais iš Italijos?

Lietuva absoliuti „Eurovizijos“ lyderė: pirmauja ne tik lažybų reitinge