Profilaktinis būdas išvengti peršalimo ligų ir išvalyti kietąsias daleles

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Šių metų spalį Kauno mieste buvo užfiksuotas didžiausias sergamumas peršalimo ligomis. Visoje šalyje bendras sergamumas siekė 64,4 atvejo 10 tūkst. gyventojų, o Kaune – 55,6 atvejo 10 tūkst. gyventojų. Peršalimų sezonas taip pat sutampa ir su kūrenimo sezono pradžia. Rudenį daugelio organizmai ne tik prisipildo peršalimo bakterijų, bet ir kietųjų dalelių, kurios į aplinką patenka šildant namus ar pastatus.

Vengiant susirgti, ar siekiant iš organizmo išvalyti kietąsias daleles profilaktiškai patartina apsilankyti druskų kambariuose. „A klinika“ šeimos gydytoja Rūtelė Kalasūnienė pasakoja, kad norint pamatyti rezultatą, reikėtų bent jau 10 seansų.

„Druskų kambariai tinka sergantiems kvėpavimo takų ligomis, naudingi protinį darbą, prie kompiuterio dirbantiems žmonės, kuriems yra lėtinio nuovargio sindromas. Ypatingai gerai rūkantiems. Druskų kambariai ypač tinka šaltuoju sezonu, kada yra didelis oro užterštumas.“

„Druskų namai“ / R. Tenio nuotr.

Gydytojos teigimu druska valo plaučius, tuo pačiu gerina kraujotaką, palengvina kvėpavimą ir valo visus kvėpavimo takus. 

„Tai yra atsipalaidavimas, meditacija, kurios metu pagerėja deguonies pasisavimas ir protinė žmogaus veikla“, – teigia R. Kalasūnienė

„Rekomenduojamas kursas – 10 seansų, tačiau žmogus pats sprendžia kaip dažnai druskų kambariuose jam reikėtų lankytis. Mes visuomet skiriame tokį seansų kiekį, nes tik po jo galima pastebėti pagerėjimą ar kitus rezultatus“, – pasakoja gydytoja.  

Kaune esančių „Druskų namai“ įkūrėja Jurgita Lelešienė pasakoja, kad jau džiaugiasi sugrįžtančiais klientais. „Pastebime grįžtančius klientus, kurie prevenciškai stiprina sveikatą, jaučia tokio sveikatinimosi naudą, ir dabar prevenciškai jau ruošiasi žiemos sezonui. Didžioji dalis iš jų yra mamos su vaikais. Jos renkasi natūralias veiksmingas sveikatinimosi priemones“, – atskleidė J. Lelešienė.

„Sulaukiame, darželinukų ir mokyklinukų grupių, kurios atvyksta į edukacinę programa druskų kambaryje. Darželinukams tai sveika pramoga, jiems čia patinka, ne tik filmukus žiūrėti, specialiai jiems yra pasirūpinta smėlio žaislais. Tad jie čia žaidžia, tarsi smėlio dėžėje, ir net nenori išeiti seansui pasibaigus“ , – džiaugiasi „Druskų namų“ įkūrėja.

„Druskų namai“ / R. Tenio nuotr.

Tačiau gydytoja R. Kalasūnienė primena, kad druskų kambariuose negalima lankytis, jei sergama ūmine sloga, karščiuojama ar yra kosulys.  

„Ūmiu periodu į druskas eiti nepatariama, nes galite užkrėsti šalia esančius žmones, tačiau druskų kambariai labai padeda esant lėtinei slogai, bronchų astmai, lėtinei plaučių ligai.“

Druskų kambariuose purškiamas sausas druskos aerozolis. Tai vadinama haloterapijos principu. Taip sukuriamas dirbtinis druskų kasyklų efektas. Itin mažos druskos dalelės per kvėpavimo takus patenka į bronchus, todėl žmogus pradeda lengviau kvėpuoti, atsikosėti. Dalelės taip pat pasižymi anti-bakterinėmis, dezinfekcinėmis savybėmis. 

„Visame pasaulyje tai yra labai populiari praktika, kurios poreikis ypač jaučiamas dabar, vėsiuoju metų laiku“ , – pasakoja J. Lelešienė, kurios „Druskų namai“ įsikūrę Kaune, Vaidoto g. 1., atsinaujinusiame kvartale tarp Panemunės ir Vaišvydavos.

Daugiau informacijos – „Druskų namų“ „Facebook“ puslapyje.

8 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Aplinkos ministras apie incidentą „Achemoje“: gyventojų informavimas visiškai šlubavo

Atsinaujinusi programa „Iniciatyvos Kaunui 2020“ laukia originalių idėjų

Kauno oro uoste nauja skrydžio kryptis: kitąmet bus galima pasiekti dar vieną kurortą

Įspėja dėl pavojingų eismo sąlygų: snigs beveik visoje šalyje

Kaunietė: jei norite iš ligoninės artimuosius parsivežti gyvus, nesitraukite nuo jų

Vyriausybė nusprendė bylinėtis su bendrove „Skonis ir kvapas“: nesutaria dėl kaljanų tabako akcizo

Ekstremalios sveikatai situacijos bus valdomos iš Kauno

Kaunas laukia pasiūlymų Gerumo kristalų apdovanojimams

Stabdomas Kauno centrinio pašto pardavimas, nuomonę pareiškė S. Skvernelis (papildyta)

Kauno „Žalgirio“ organizacija varžosi dėl geriausiojo darbdavio titulo