Kaune sustabdytos nelegalios daugiabučio statybos – Kas vyksta Kaune

Kaune sustabdytos nelegalios daugiabučio statybos

BNS, DELFI 2019/10/18 11:11
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Sustabdytos nelegalios daugiabučio statybos Kaune, Baltijos gatvėje, kurios būtų pažeidusios teritorijų planavimą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimus ir kitų dviejų greta esančių daugiabučių gyventojų teises.

Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėjų kolegija atmetė atsakovų apeliacinį skundą ir paliko galioti pirmos instancijos teismo sprendimą, kuriuo visiški patenkino Kauno apygardos prokuratūros prokuroro, ginančio viešąjį interesą, Marijaus Šalčiaus pareiškimą dėl šio planuoto statyti daugiabučio.

„Svarbu, kad šiuo atveju pažeidimams kelias buvo užkirstas dar iki pradedant statyti daugiabutį, o ne statybų eigoje“, – pranešime sakė Kauno apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus vyriausiasis prokuroras Marijus Šalčius.

Teismas konstatavo, kad būsimo daugiabučio užstatymo intensyvumas viršytų maksimaliai leistiną užstatymo intensyvumo rodiklį, kuris yra nustatytas Kauno miesto Bendrajame plane.

Žemės sklype planuotas statyti daugiabutis būtų itin pabloginęs šalia esančių namų gyventojų gyvenimo sąlygas, būtų sumažinta apžvalga, natūrali dienos šviesa.

Taip pat, pastačius planuojamą daugiabutį būtų sutrikdyta infrastruktūra – būtų sudėtinga pravažiuoti specialiosioms tarnyboms, kiltų kitų problemų.

Kadangi planuotas pastatas būtų 24 metrų aukščio, tai atstumas tarp jo ir jau esančių namų privalėjo būti nemažesnis nei 24 metrai, tačiau planuotas atstumas buvo net 5 kartus mažesnis, lyginant su atstumais tarp kitų šalia esančių pastatų.

Šis teismo sprendimas yra neskundžiamas.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT