Rotušės aikštėje parodys, kaip atrodo prekyba žmonėmis | Kas vyksta Kaune

Rotušės aikštėje parodys, kaip atrodo prekyba žmonėmis

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, Spalio 18 d., penktadienį, kviečia kauniečius ir miesto svečius į Rotušės aikštę, kur vyks performansas – „Prekybos žmonėmis mugė Kaune“. Teatrališkais veiksmais bus pavaizduotos šiuolaikinės vergovės formos, paaiškinta kaip jas atpažinti, supažindinta kaip elgtis sužinojus artimo išnaudojimą.

Rotušės aikštėje Mykolo Romerio universiteto ir Karaliaus Mindaugo profesinio rengimo centro mokiniai demonstruos keturias prekybos žmonėmis formas: prostitucija, fiktyvi santuoka, vergiškas darbas bei nepilnamečių įtraukimas, vykdyti vagystes. Mini scenos bus kuriamos kas valandą po 15 minučių, o tarp vaidinimų vyks diskusijos šiomis aktualiomis temomis.

Kaip skelbiama pranešime žiniasklaidai, renginyje dalyvaus ne tik Kauno apskrities policijos pareigūnai, bet ir prokuratūros, Caritas bei kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro atstovai, kurie kvies gyventojus diskutuoti ir dalinsis aktualia informacija.

„Prekybos žmonėmis formos yra įvairios ir jos nuolat kinta, ne visada yra iškart pastebimos, tad kalbėti apie šią problemą – privalu. Daugelis mūsų gali net nesuvokti, jog tokie dalykai gali vykti visai šalia mūsų. Labai svarbu šviesti visuomenę šiuo klausimu, jog susidūrus su tokia situacija, žmonės ją atpažintų, netylėtų ir praneštų apie tai“, – teigia Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato bendruomenės pareigūnai.

Pasitelkiant įvairių institucijų atstovus, taip pat pristatant mini scenas šia tema, susirinkę gyventojai galės ne tik iš arčiau susipažinti su visomis prekybos žmonėmis formomis, bet ir įgaus žinių, kaip tinkamiausiai elgtis sužinojus apie tokius atvejus.

Pirmasis performansas vyks 11 val., kiti pasirodymai vyks: 12.00-12.15, 13.00-13.15 val., 14.00-14.15 ir 14.45-15.00 val.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA