Rotušės aikštėje parodys, kaip atrodo prekyba žmonėmis

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, Spalio 18 d., penktadienį, kviečia kauniečius ir miesto svečius į Rotušės aikštę, kur vyks performansas – „Prekybos žmonėmis mugė Kaune“. Teatrališkais veiksmais bus pavaizduotos šiuolaikinės vergovės formos, paaiškinta kaip jas atpažinti, supažindinta kaip elgtis sužinojus artimo išnaudojimą.

Rotušės aikštėje Mykolo Romerio universiteto ir Karaliaus Mindaugo profesinio rengimo centro mokiniai demonstruos keturias prekybos žmonėmis formas: prostitucija, fiktyvi santuoka, vergiškas darbas bei nepilnamečių įtraukimas, vykdyti vagystes. Mini scenos bus kuriamos kas valandą po 15 minučių, o tarp vaidinimų vyks diskusijos šiomis aktualiomis temomis.

Kaip skelbiama pranešime žiniasklaidai, renginyje dalyvaus ne tik Kauno apskrities policijos pareigūnai, bet ir prokuratūros, Caritas bei kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro atstovai, kurie kvies gyventojus diskutuoti ir dalinsis aktualia informacija.

„Prekybos žmonėmis formos yra įvairios ir jos nuolat kinta, ne visada yra iškart pastebimos, tad kalbėti apie šią problemą – privalu. Daugelis mūsų gali net nesuvokti, jog tokie dalykai gali vykti visai šalia mūsų. Labai svarbu šviesti visuomenę šiuo klausimu, jog susidūrus su tokia situacija, žmonės ją atpažintų, netylėtų ir praneštų apie tai“, – teigia Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato bendruomenės pareigūnai.

Pasitelkiant įvairių institucijų atstovus, taip pat pristatant mini scenas šia tema, susirinkę gyventojai galės ne tik iš arčiau susipažinti su visomis prekybos žmonėmis formomis, bet ir įgaus žinių, kaip tinkamiausiai elgtis sužinojus apie tokius atvejus.

Pirmasis performansas vyks 11 val., kiti pasirodymai vyks: 12.00-12.15, 13.00-13.15 val., 14.00-14.15 ir 14.45-15.00 val.

19 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kodėl sėkmingai karjerai svarbi ne tik darbo patirtis?

Kauno klinikų medikai papasakojo apie metų stebuklą: mergaitė - vienintelė tokia pasaulyje (foto)

Nuo Trijų mergelių pėsčiųjų tilto nušoko vyriškis (papildyta)

Kauno apygardos teismas sumažino D. Gineikaitei už piktnaudžiavimą skirtą baudą (papildyta)

J. Šiugždinienė: bėkime iš skurdo mokyklos kuo greičiau

Savaitgalio renginių apžvalga: veiklos užteks visam savaitgaliui

Prieš teismą stojo įtariami „Agurkinių“ gaujos vadeivos žudikai (papildyta)

Miesto vartus darkantis Kalniečių prekybos centras taps istorija

M. Huisman: marketinge kaip lenktynėse

Kauno „Kartlandas“ parodė išskirtinį dėmesį gausioms šeimoms