Didės alkoholio, tabako ir degalų akcizai

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Vyriausybė trečiadienį pritarė didesniems stipraus alkoholio, dyzelino ir kaitinamojo tabako akcizams. Jie didės nuo 2020 metų kovo.

Finansų ministro Viliaus Šapokos teigimu, didinant akcizus norima plėsti ekonomikos augimui mažiau žalingų mokesčių bazę, labiau skatinti sveikatinimą.

„Prognozuojamos biudžeto pajamų padidėjimas (iš tabako akcizo – BNS) apie 6 mln. eurų per metus, o 20 vienetų kaitinamojo tabako produktų galėtų pabrangti apie 33 centais“, – posėdyje sakė V. Šapoka.

Tokio tabako akcizas didės 65 proc. nuo 68,6 iki 113,2 euro už kilogramą, etilo alkoholio – 10,5 proc., benzino – 7,3 proc., dyzelino – 7,2 proc., o žemdirbių dyzelino – 44,6 proc.

Planuojama, kad valstybės biudžeto pajamos didėtų 53,5 mln. eurų, vien iš dyzelino akcizo – 24 mln. eurų, iš žemdirbių dyzelino – 6,5 mln, eurų, o etilo alkoholio – 10 mln. eurų.

Skaičiuojama, kad pusė litro stipraus gėrimo vidutiniškai pabrangs apie 0,45 euro, 1 litras benzino – apie 0,04 euro, litras dyzelino ir žemdirbių dyzelino – apie 0,03 euro.

Cigarečių didmenininkai didinant akcizus privalo inventorizuoti jų likučius ir sumokėti akcizų skirtumą. Tokią pat prievolę siūloma įvesti ir kitų akcizinių prekių didmenininkams.

Taip siekiama neprarasti biudžeto pajamų. Pavyzdžiui, 2017 metais, kai buvo padidinti alkoholio akcizai, dėl atsargų kaupimo valstybė negavo apie 25 mln. eurų pajamų.

181 KOMENTARAS
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Kodėl sėkmingai karjerai svarbi ne tik darbo patirtis?

Kauno klinikų medikai papasakojo apie metų stebuklą: mergaitė - vienintelė tokia pasaulyje (foto)

Nuo Trijų mergelių pėsčiųjų tilto nušoko vyriškis (papildyta)

Kauno apygardos teismas sumažino D. Gineikaitei už piktnaudžiavimą skirtą baudą (papildyta)

J. Šiugždinienė: bėkime iš skurdo mokyklos kuo greičiau

Savaitgalio renginių apžvalga: veiklos užteks visam savaitgaliui

Prieš teismą stojo įtariami „Agurkinių“ gaujos vadeivos žudikai (papildyta)

Miesto vartus darkantis Kalniečių prekybos centras taps istorija

M. Huisman: marketinge kaip lenktynėse

Kauno „Kartlandas“ parodė išskirtinį dėmesį gausioms šeimoms