Už aplinkos teršimą – specialūs kursai

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Konservatorius Mykolas Majauskas už aplinkos teršimą siūlo ne didinti baudas, o pažeidėjus nuo 2020 metų liepos siųsti į specialius aplinkosaugos kursus.

„Poveikio priemonės, kokios dabar numatytas (baudos, įspėjimai) nedaro poveikio pažeidėjams. (…) Tiek savivaldos, tiek nacionaliniu lygiu tų pažeidimų labai reikšmingai daugėja“, – BNS teigė M. Majauskas.

Pasak jo, taršos taisyklių pažeidimų šiemet fiksuota šešis kartus daugiau negu pernai, o pakartotinių – net 10 kartų.

Eiti į tokius kursus įpareigotų policijos, savivaldos viešosios tvarkos, miškų priežiūros ar kiti pareigūnai arba teismas. Tai numatančią Administracinių nusižengimų kodekso pataisą M. Majauskas žada registruoti Seime kitą savaitę.

Parlamentaro duomenimis, 2018 metais užfiksuotų pažeidimų, susijusių su aplinkos užteršimu pavojingomis ir nepavojingomis atliekomis, palyginti su 2017 metais, išaugo kone dvigubai – nuo 139 iki 259. Per šiuos metus jau registruota daugiau kaip 200 tokių pažeidimų.

Savivaldybių tarybų patvirtintų švaros taisyklių pažeidimų, už kuriuos gresia įspėjimas arba 20–140 eurų baudos, Vilniaus mieste 2017 metais buvo 145, o visose šalies savivaldybėse – 744, pernai – atitinkamai 400 ir 866, o šiemet – 645 ir 1706.

M. Majauskas prognozuoja, kad pažeidimų daugėja, nes gyventojai „yra labiau pilietiški ir iš kitų tikisi dėmesio aplinkosaugai, taip pat iš pareigūnų tikisi atsakingesnio požiūrio į pažeidimus“.

Jo teigimu, pažeidėjams specialius kursus su savivaldybėmis galėtų organizuoti visoje Lietuvoje padalinius turintis Aplinkos apsaugos departamentas.

M. Majauskas sutinka, kad tokia priemonė papildomai kainuos valstybei, bet jis įsitikinęs, kad daug didesnę žalą patiria prišiukšlinta ir nuniokota gamta.

19 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Skelbiama renginių programa Valstybės dienai paminėti

Kaliniai galės išeiti į laisvę anksčiau laiko: prašo supratingumo

Stipriai alkoholio padauginę vyrai griebėsi peilių: vienas atsidūrė ligoninėje, o kitas – areštinėje

Karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos proga kaunietė sukūrė drabužių kolekciją patriotams

Po karantino tūkstančiai vis dar prastovose: darbo inspekcija tikrins priežastis

Kauniečio V. Vauros sukurtas produktas įvertintas jaunojo dizainerio prizu

Šauktiniai galės atidėti privalomąją karo tarnybą: papildytas išimčių sąrašas

Muitininkai sulaikė cigarečių kontrabandą vertą daugiau nei 4,8 mln. eurų

Kaune rastas atlikėjos E. Škudzinskienės kūnas

Kauniečiai pastebėjo, jog ant Pelėdų kalno neliko Lietuvos vėliavos: reklama svarbiau už trispalvę?