Teisėsaugai įkliuvo keturi televizorių pardavėjai iš Kauno - Kas vyksta Kaune

Teisėsaugai įkliuvo keturi televizorių pardavėjai iš Kauno

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Kauno apygardos valdyba atlieka ikiteisminį tyrimą, kuriame keturi televizorių prekeiviai įtariami sukčiavimu ir apgaulingu apskaitos tvarkymu. Preliminariai skaičiuojama, kad per kelerius metus buvo parduota garsių prekės ženklų televizorių už 1 mln. eurų, o į valstybės biudžetą nesumokėta beveik 200 tūkst. eurų pridėtinės vertės mokesčio (PVM).

Atliekamą ikiteisminį tyrimą kontroliuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūra. Kaip skelbiama FNTT pranešime, pirminiais tyrimo duomenimis, keturi kauniečiai, tarp kurių yra dviejų Kaune registruotų bendrovių direktoriai, iš Europos Sąjungos valstybėse esančių bendrovių pirko televizorius.

Buhalterijos dokumentuose buvo įrašyta, kad televizorius perka kaip tik kelių įtariamųjų turimos garso ir vaizdo technika prekiaujančios bendrovės. Pastarosios visus įsigytus televizorius realizuodavo neva vienam pirkėjui – Didžiojoje Britanijoje registruotai bendrovei, kuriai per trejus metus parduota prekių už beveik 1 mln. eurų.

Atliekant šį tyrimą nustatyta, kad Didžiojoje Britanijoje registruota bendrovė yra neveikianti – Jungtinės Karalystės mokesčių administratorius nepatvirtino, kad ji būtų gavusi televizorius ar apmokėjusi už juos. FNTT Kauno apygardos valdybos tyrėjai surinko duomenų, kad sandoriai su Didžiosios Britanijos bendrove galėjo būti fiktyvūs, o televizoriai buvo parduoti Lietuvoje.

Apgaulės schemoje, vengiant sumokėti 21 proc. PVM, buvo pasinaudota trimis Kaune registruotomis bendrovėmis. Įtariama, šių bendrovių dokumentuose buvo fiksuojama, kad taikant 0 PVM tarifą deklaruojamas vaizdo technikos pirkimas ir pardavimas Europos Sąjungos valstybių bendrovėms, tačiau realiai televizoriai buvo parduodami privatiems asmenims Lietuvoje.

Nuo 500 iki kelių tūkstančių eurų kainuojantys televizoriai buvo parduodami savo pažįstamiems arba užsakymus gavus internetu. Beveik 20 proc. pigesni televizoriai iš tiekėjų buvo atgabenami naudojantis siuntas pervežančių bendrovių paslaugomis. Surinkta duomenų, kad šie pardavimai nebuvo fiksuojami nė vienos bendrovės buhalterijoje, nebuvo sumokėtas 21 proc. siekiantis PVM, kas sudarė beveik 200 tūkst. eurų.

Ikiteisminio tyrimo metu FNTT Kauno apygardos valdybos tyrėjai atliko 11 kratų. Jų metu buvo rasti ir paimti įvairūs dokumentai, užrašai, susiję su televizorių prekyba. Televizorių pardavėjams pareikšti įtarimai dėl sukčiavimo ir apgaulingo apskaitos tvarkymo. Jiems paskirtos kardomosios priemonės – rašytiniai pasižadėjimai neišvykti.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA