Po tragiškos avarijos kelyje Kaunas-Klaipėda, įspėja apie magistralėje tykantį pavojų

Asociatyvi / Lietuvos kelių policijos nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Šilalės rajone ketvirtadienio vakarą įvykus jauno vairuotojo gyvybės pareikalavusiai avarijai, kelių policija įspėja rudenį keliuose saugotis laukinių gyvūnų. Pareigūnų duomenimis, šiemet susidūrimų su gyvūnais padaugėjo beveik ketvirtadaliu.

Vėlų ketvirtadienio vakarą, 21.15 val., magistraliniame kelyje Vilnius-Kaunas-Klaipėda ties Paupio kaimu, 26-erių vyro vairuotas automobilis „Volkswagen Passat“, parbloškė į kelio važiuojamąją dalį išbėgusį briedį ir rėžėsi į skiriamosios juostos tvorą.

Kaip praneša policija, po smūgio į „Volkswagen“ dar trenkėsi ir iš galo važiavęs „Audi A4“, vairuotas 48-erių vyro. Eismo įvykio metu žuvo „Volkswagen“ vairuotojas.

Po skaudžios nelaimės policija primena, kad šiemet jau užregistruota 3,2 tūkst. įvykių su laukiniais gyvūnais, iš jų 23 eismo įvykių metu buvo sužaloti 26 žmonės. Pernai per tokį patį laikotarpį įvyko 2,5 tūkst. tokių nelaimių, 24 įvykiuose sužeisti 29 žmonės.

Iš viso 2018-aisiais susidūrimai su gyvūnais keliuose nusinešė trijų žmonių gyvybes, šiemet registruota viena žmogaus žūtis. 76 proc. eismo įvykių, kuriuose nukentėjo žmonės, buvo sukelta didelių kanopinių gyvūnų, dažniausiai – briedžių, o beveik ketvirtadalis tokių susidūrimų įvyksta dėl stirnų, elnių, stumbrų, šernų ir naminių gyvūnų – arklių, karvių – kaltės.

Pasak policijos, skaudžiausios nelaimės dažniausiai įvyksta tamsiuoju paros metu, daugiausia susidūrimų su gyvūnais įvyksta krašto keliuose, dažni susidūrimai magistraliniuose keliuose, iš kurių avaringiausias – Vilnius–Kaunas–Klaipėda.

Apie didelę tikimybę, kad per kelią gali judėti laukiniai gyvūnai, įspėja kelio ženklai „Laukiniai gyvūnai“, įrengti pavojingose vietose esančiuose kelio ruožuose. Šiose vietovėse patariama sulėtinti greitį, stebėti kelkraščius.

Pastebėjus kelkraštyje stovintį gyvūną reikia važiuoti pro jį itin atsargiai ir lėtai, nebandyti jo išgąsdinti žibintų šviesomis, jokiu būdu nenaudoti garsinio signalo – apakinto ir išgąsdinto gyvūno elgesys gali būti labai pavojingas ir nenuspėjamas.

Aplinkosaugos specialistai informuoja, kad pastaraisiais metais stambių kanopinių gyvūnų populiacija auga, o gyvūnų ganyklų plotai išsiplėtė.

Įvykus avarijai, kurioje sužeistas ar nugaišo gyvūnas, sužaloti žmonės, apgadinti automobiliai, kelio įrengimai ar kitas turtas, būtina apie incidentą pranešti skubios pagalbos telefonu 112. Nugaišusiu gyvūnu pasirūpina pareigūnai, aplinkosaugininkai ar medžiotojai.

„Kas vyksta Kaune“ primena, kad ketvirtadienio rytą pastebėtas Neries upe prie Varnių tilto bėgantis briedis. Gyvūnams migruojant, vairuotojai turėtų būti atidūs ir mieste ir mieste.

20 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Naktis Kauno Panemunės šile: grupė žmonių nėrė į stebuklingą Nemuno vandenį

Žiemos išdaigos: miškininkai negali atlikti numatytų darbų

A. Juozapavičiaus prospekte „Audi“ ir „Lexus“ susidūrimas

„Microsoft“ atsisako „Windows 7“: nuo dabar sistema gali tapti lengvu programišių taikiniu

Kaunietis prašo pagalbos: apvogtas automobilis, kuriame buvo itin didelė pinigų suma

Virš Kauno pakilę aplinkosaugininkai išvydo nerimą keliančius vaizdus

Kauno daugiabučių kiemai atsisveikina su sovietiniu palikimu (foto)

S. Skvernelis į krepšinio rungtynes „Žalgirio“ arenoje pakvietė svečią iš Lenkijos

Stipri avarija ant Č. Radzinausko tilto: pranešama apie sužeistuosius

Kauno klinikose unikali mažylio Mato istorija: sudėtinga operacija vos 9 gyvenimo parą