Kaune filmuoto serialo „Černobylis“ kostiumų kūrime dalyvavusiai lietuvei – tarptautinis pripažinimas – Kas vyksta Kaune

Kaune filmuoto serialo „Černobylis“ kostiumų kūrime dalyvavusiai lietuvei – tarptautinis pripažinimas

delfi.lt 2019/08/01 10:43
Delfi nuotr.

Lietuvoje dar tik augant cosplay (angl. costume ir play) populiarumui, šalies atstovai apdovanojimus skina tarptautiniuose, aukščiausio lygio konkursuose. Praėjusį savaitgalį Švedijoje vykusiame „Nordic Cosplay Championship“ renginyje pirmą kartą varžėsi ir Lietuvos atstovė – cosplay’erė Agota Gudelytė. Savo pačios rankomis pagamintu kostiumu dalyvė pelnė prizinę III-ąją vietą.

„Pastaruosius keletą metų susidomėjimas cosplay kultūra Lietuvoje sparčiai auga. Labai džiugu, kad prie to prisideda ne tik kylantis mūsų šalies konkursų lygis, bet ir augantis dalyvių pasirodymų bei kostiumų gamybos meistriškumas. Atitinkamai – ir mūsų šalies atstovų pripažinimas. Šį savaitgalį Švedijoje Agotos Gudelytės iškovota prizinė vieta – puikus to įrodymas“, – sako vienas iš populiariosios kultūros renginio „Comic Con Baltics 2019“ organizatorių Karolis Ruzgas.

Cosplay pasirodymai susideda iš dviejų dalių. Pasirinkus norimą įkūnyti personažą, cosplay konkurso dalyvis turi pasigaminti kostiumą. Įprasta, kad gamybos procesą dalyvis atlieka pats. Antroji dalis – vidutiniškai apie minutę trunkantis, iš anksto surepetuotas vaidybinis pasirodymas ant scenos, atitinkantis pasirinkto personažo charakteristiką. Konkursų metu teisėjų komisija vertina kostiumo gamybos meistriškumą ir vaidybinius įgūdžius impersonifikuojant konkretų personažą.

Agota Gudelytė, cosplay pasaulyje žinoma „Foxtail“ slapyvardžiu, konkurso „Nordic Cosplay Championship“ metu įkūnijo personažą Aloy iš kompiuterinio žaidimo „Horizon Zero Dawn“. Anot K. Ruzgo, meistriški kostiumo gamybos įgūdžiai dalyvei leido išsiskirti kitų šalių geriausių cosplay atstovų tarpe.

„Agota išsiskyrė itin preciziškai pagamintu kostiumu. Dėmesys kostiumo detalėms ir kruopštos jo įgyvendinimas jau išankstiniame teisėjų vertinime sulaukė aukščiausių balų. Vis dėlto, Agotos kostiumų gamybos įgūdžiai nėra naujiena – ji siuva ne tik sau, bet ir kitiems. Būtent ji yra „Kapitono Lietuvos“ kostiumo autorė, taip pat yra prisidėjusi prie kostiumų gamybos tokiems pasaulyje garsiems projektams, kaip „HBO“ serialui „Černobylis“, – sako „Comic Con Baltics 2019“ Cosplay konkurso organizatorius.

Konkurso dalyviams – programa kaip Eurovizijoje

Konkursas „Nordic Cosplay Championship“ vyksta didžiausio švedų populiariosios kultūros renginio „NärCon“ metu. Jame gali dalyvauti tik aukščiausius titulus savo šalių konkursuose pelnę cosplay‘eriai. Kelialapį į Švedijoje vykstantį kasmetinį čempionatą mūsų šalies atstovė pelnė laimėjusi konkursą didžiausiame Baltijos šalių cosplay konkurse, vykusiame renginio „Comic Con Baltics 2018“ metu.

Organizatorių duomenimis, per keturias dienas „NärCon“ renginį aplanko daugiau nei 12 tūkst. žmonių, apie trečdalis jų susirenka į šeštadienio vakare vykstantį konkursinį šou. Dar keli tūkstančiai cosplay entuziastų visoje Europoje pasirodymus stebi gyvai, per internetinę platformą „Twitch“.

„Nors pasirodymas trunka vos kelias minutes, tačiau pasiruošimas prasideda keletą dienų prieš. Konkurso dalyvius įtempta programa pasitiko jau nuo ketvirtadienio ryto – likus dviem dienoms iki šou. Juokaujame, kad dėl itin aukšto lygio dalyvių aptarnavimo, įtempto repeticijų grafiko, laiko susitikimams su fanais, dalyvių interviu filmavimo ir kitų detalių, renginys yra tarsi Cosplay Eurovizija“, – sako K. Ruzgas.

Šiemet galimybę varžytis konkurse turėjo 12 atstovų iš 7 valstybių – Danijos, Norvegijos, Suomijos, Švedijos, Islandijos, Latvijos ir Lietuvos. Taip pat dalyvių sąraše buvo ir Estijos atstovė, tačiau ji dėl apdovanojimų nesivaržė. Pagrindinis prizas – kelionė cosplay konkursą Japonijoje – atiteko Norvegijos atstovei.

Ne pirmas Lietuvos prizas tarptautinėje arenoje

Tiesa, cosplay bendruomenės narys pažymi, kad prizinė vieta „Nordic Cosplay Championship“ – toli gražu ne pirmasis ryškus Lietuvos cosplay atstovų pasirodymas. Kita praėjusių metų „Comic Con Baltics 2018“ cosplay dalyvė Darja Kostianova („Visual Aya“), laimėjusi antrąjį renginio kelialapį, vyko į tarptautinį konkursą Portugalijoje, kur užėmė aukštą penktą vietą.

„Į „Cosplay World Masters“ Portugalijoje susirenka dalyviai iš viso pasaulio – net iš tokių mums egzotiškų šalių kaip Brazilija ar kitos Pietų Amerikos valstybės. Darja, atstovaudama Lietuvą šiame konkurse užėmė tikrai aukštą penktąją vietą“, – sako K. Ruzgas.

Sąlygas keliauti į tarptautinius cosplay konkursus Lietuvos atstovėms užtikrino kelionių agentūra „Baltic Travel Service“. Tuo tarpu artimiausias tarptautinio lygio cosplay konkursas Lietuvoje vyks rugsėjo 21-22 dienomis, populiariosios kultūros renginio „Comic Con Baltics 2019“ metu.

Trečiuosius metus vyksiančiame renginyje lankytojų lauks ne tik didžiausio Baltijos šalyse titulą turintis cosplay konkursas, bet ir susitikimai su pasaulyje garsiais aktoriais, naujausių lietuviškų filmų pristatymai, kuriuos renginyje pristato „AVAKA“, kompiuterinių žaidimų ir jiems skirtos moderniausios įrangos išbandymas, komiksai ir pasaulyje garsūs komiksistai, šeimų erdvė ir daug kitų, tiek suaugusiems, tiek mažiesiems skirtų pramogų.

Daugiau skaitykite čia.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA