Pareigūnai įspėja: atostogos – darbymetis ilgapirščiams – Kas vyksta Kaune

Pareigūnai įspėja: atostogos – darbymetis ilgapirščiams

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Kol jūs atostogaujate, ilgapirščiams – pats darbymetis. Socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje, Lietuvos policijos pareigūnai pasidalijo keliais paprastais patarimais, kaip apsaugoti ne tik save, bet ir savo turtą atostogų metu.

Nepraraskite budrumo socialiniuose tinkluose

Visada įvertinkite, ar tą informaciją, kurią talpinate socialiniuose tinkluose, turi žinoti aplinkiniai asmenys, kurių galbūt nepažįstate. Nugalėkite norą pasidžiaugti artėjančiomis arba jau vykstančiomis atostogomis ir netalpinkite tokių naujienų į socialinius tinklus, nes tokia informacija prilygsta kvietimui į svečius, kai jūsų nėra namuose. Kelionės įspūdžiais ir akimirkomis dalinkitės tik sugrįžę į namus.

Apsaugokite savo namus

Pasirūpinkite, kad niekas į jūsų namus negalėtų patekti be jūsų, įvertinkite durų ir jų užrakto tvirtumą, pasirūpinkite papildoma langų apsauga. Įsitikinkite savo sandėliuko ar garažo saugumu, nepalikite ten vertingų daiktų.

Apdrauskite savo namus ir turtą

Įvykus vagystei moralinių nuostolių neišvengsite, tačiau materialinius nuostolius jums gali kompensuoti.

Pasitelkite saugią kaimynystę

Bendraukite su kaimynais ir dalyvaukite saugioje kaimynystėje. Jei jūsų kaimynystėje veikia saugios kaimynystės grupė, perspėkite jos narius, kad išvykstate atostogauti ir paprašykite, kad jie prisidėtų prie jūsų namų saugumo: surinktų korespondenciją, esančią pašto dėžutėje ar prie durų, o kilus įtarimams dėl besilankančių nepažįstamų asmenų, praneštų pagalbos telefonu 112. Apie atostogų planus pasakokite tik tiems, kam tai žinoti būtina, o pagalbos prašykite tik tų, kuriais pasitikite.

Pareigūnai taip pat primena apie birželio 19 d. visoje šalyje vyksiančius prevencinius policijos susitikimus su gyventojais, kurių metu bus dalinamasi naudinga informacija, kaip apsaugoti savo namus. Daugiau informacijos apie renginių vietą ir laiką rasite čia, naudingus patarimus, kaip apsaugoti savo turtą, peržiūrėkite čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA