Zoologijos sodo gyventojus per karščius vaišina ir ledais

Asociatyvi / A. Barzdžiaus nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kauno zoologijos sode gyvenantys plėšrūnai – amūrinis tigras, arktinis vilkas ir snieginis leopardas – prie karščių nepratę, todėl tokiomis dienomis jie mažiau aktyvūs, suėda mažiau mėsos ir mieliau laiką leidžia pavėsyje negu po kaitriais saulės spinduliais.

„Jie ramūs, nėra aktyvūs. Tas pats kaip ir žmogui – įsitaisai kur sode pavėsyje ir nėra taip karšta. Jie neprisikemša. Pavyzdžiui, arktinis vilkas žiemą suėda daugiau mėsos negu vasarą. Jie neprisiėda taip, kad jiems būtų sunku“, – BNS sakė vyriausiasis zoologijos sodo biologas Benas Arūnas Noreikis.

Zoologijos sode šiuo metu gyvena du amūriniai tigrai, du arktiniai vilkai ir trys snieginiai leopardai. Šie plėšrūnai įrašyti į Tarptautinę raudonąją knygą.

Kad prie karščių nepratusiems gyvūnams būtų lengviau išgyventi vasarą, jų voljeruose pastatomi vandens purkštuvai. Plėšrūnai tada gali atsivėsinti, taip pat drėkinama žemė. „Dušai yra pastatomi, žemė drėkinama. Dušą voljeruose pastatome kaip laistytuvą ir jeigu gyvūnas nori, tai palenda savo noru“, – teigė biologas.

Anot jo, per karščius lankytojams gali tekti skirti daugiau laiko, kad pamatytų šiuos tris plėšrūnus, tačiau geriausia į zoologijos sodą užsukti ryte, kai dar nėra taip karšta.

„Geriausias laikas lankytis zoologijos sode, jeigu daugiau aktyvių gyvūnų norima pamatyt, tada, kai sodas atsidaro. Gyvūnai laukia savo prižiūrėtojų, savo pusryčių, dar nekaršta, – sakė B. A. Noreikis. – Nuo devynių iki kokios vienuoliktos. Aišku, negaliu garantuoti, bet yra tokia tikimybė.“

Karštą dieną plėšrūnams – vėsi mėsa, kitiems gyvūnams – ledai

Plėšriųjų žinduolių skyriaus vedėja Angelė Grebliauskienė teigia, kad per karščius plėšrūnus gelbsti ir kiek vėsesnė nei įprastai patiekiama mėsa. „Kai atvežame mėsą, ji nėra sušalusi, bet šeriame tokia šiek tiek pašalusia mėsa“, – BNS teigė A. Grebliauskienė.

Pas prižiūrimus plėšrūnus pirmadienį apsilankiusi specialistė teigė, kad popietę jie leido tiesiog ilsėdamiesi – gulėdami ir taupydami jėgas. „Snieginiai leopardai ant tokių lentynų gulėjo, jie ilsisi ir taupo energiją. Tigrai drėkinamose patalpose buvo, viduje. Vilkai gulėjo ant medinės pakylos, bet retkarčiais jie atsivėsina prabėgdami pro tą fontaną“, – sakė specialistė.

Anot jos, ir prie karščių pratusiems gyvūnams patinka atsivėsinti – ruoniai ir beždžionės gauna ledų. „Ruoniui užšaldome žuvį lede – jis ten su ja žaidžia ir ėda. Beždžionėms į kibiriukus pripilam jogurto, uogų ir užšaldom – valgo jos tokius ledus. Beždžionės karštį tveria lengvai, bet jos užeina į pastatų vidų. Jos mėgsta šilumą, bet mėgsta ir atsivėsinti“, – teigė A. Grebliauskienė.

Pasak Plėšriųjų žinduolių skyriaus vedėjos, per karščius ruoniui būtina dažnai atšaldyti vandenį, geriausia, kad jo temperatūra būtų 15–18 laipsnių šilumos.

Veterinaro per karščius neprireikė

Kaip teigia vyriausiasis zoologijos sodo biologas, per karščius gyvūnai nebuvo sunegalavę – veterinaro paslaugų neprireikė. „Kad būtų kažkokių susirgimų nuo tų karščių: šilumos smūgių ar dar ko, tai nebuvo. Dirbu šešerius metus zoologijos sode ir neteko dar matyti, kad nukentėtų nuo karščių koks nors gyvūnas“, – teigė B. A. Noreikis.

Pasak biologo, svarbiausia, kad būtų užtikrinama „profilaktika“ – gyvūnams suteikiamas pavėsis, galimybė atsigaivinti po vandeniu. „Kad nebūtų problemų, mes kreipiame daug dėmesio į profilaktiką – kaip ir minėjau, purkštuvus, laistytuvus statome, suteikiame pavėsį“, – sakė specialistas.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, antradienį aukščiausia oro temperatūra Lietuvoje turėtų siekti 28–33 laipsnius šilumos, trečiadienį – 30–35 laipsnius.

4 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Aplinkkelyje prie „Megos“ - tragiška nelaimė

„Laisvės piknikas“ šiemet suburs virš 70 visuomeninių organizacijų

Marvelės g. apsivertus automobiliui prireikė visų pagalbos tarnybų

R. Karbauskis deklaravo naujus pirkinius: atskleista namo prie Kauno marių kaina

Kaune duris atvers naujas „McDonald's“ restoranas

Paskelbta kada bus pasirašyta ŽŪM patalpų Kaune nuomos sutartis (papildyta)

Pažėrė kritikos „Rail Baltica“: projektas neparengtas iki galo, įgyvendinimas atsilieka

Perspėjimas: socialiniuose tinkluose plintantis A. Sabonio atvaizdas - pasipelnymo įrankis

Po atostogų grįžęs Š. Jasikevičius: „Nesitikėjome, kad komandoje bus tiek pokyčių“

Apklausa parodė: įtakingiausias popkultūros atstovas – A. Mamontovas