Per miesto gimtadienį kauniečių gausiai lankytoje Švč. Sakramento bažnyčioje pasigesta kelių daiktų

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Nuo penktadienio vakaro net tris dienas trukę Sakramento erdvės Švč. Sakramento (studentų) bažnyčioje atidarymo renginiai parodė ir kitą visuomenės pusę: iš bažnyčios dingo keli nedidelės vertės sakraliniai kūriniai. Šeštadienio rytą bažnyčios koplyčioje pasigesta dviejų kūrinių – ikonos su Mergelės Marijos atvaizdu ir medinės Jėzaus Kristaus skulptūros.

Pasak Švč. Sakramento (studentų) rektorato rektoriaus Gyčio Petro Stumbro, į Vilniaus gatvę atvertos bažnyčios laikinosios durys iš stiklo davė tokį netikėtą efektą, kad bažnyčią po atidarymo renginio, kuriame koncertavo VDU kamerinis orkestras su solistu Vilhelmu Čepinskiu (smuikas), užplūdo minios žmonių. Bažnyčioje atidaryta šiuolaikinio meno paroda bei po atidarymo renginio toliau bažnyčios pastate vykęs šviesos meno ir muzikos performansas į šventovę pritraukė daugybę žmonių, kurie plūdo į pastato vidų iki pat vidurnakčio.

Kaune iškilmingai atidaryta nauja Sakramento renginių erdvė 33 nuotr.

„Žmogus yra klystantis ir nėra blogai suklysti, kur kas blogiau – nenorėti pasitaisyti“, – filosofiškai įvykį linkęs vertinti rektorius. Pagrindinė jo žinutė daiktus paėmusiems žmonėms – juos grąžinti, o žinantiems, kas tai padarė – paraginti juos tai padaryti. „Apie įvykį pranešėme policijai, bet jei kūriniai bus grąžinti – jokių pretenzijų juos išsinešusiems lankytojams neturėsime“, – garantavo G. P. Stumbras. Pasisavintų daiktų vertė nesiekia 1000 eurų.

Sužinojęs apie įvykį vienas iš Sakramente atidarytos parodos „r e m i n i s c e n t i a:“ autorių kaunietis dailininkas Mindaugas Juodis iškart pasiūlė nutapyti ir padovanoti bažnyčiai kūrinį vietoje pasisavintos ikonos. Sekmadienio popietę dailininkas patikino, kad koks tiksliai bus Mergelės Marijos atvaizdas, jis atsakys po pokalbio su kunigu G. P. Stumbru. „Jei paveikslas bus grąžintas, tuomet bažnyčia turės du Marijos atvaizdus“, – kad žodžio apie dovaną neatsiims ir tuo atveju, jei kūrinys bus grąžintas į bažnyčią, patikino M. Juodis.

Šiuo metu dedamos pastangos surasti menininką, kuris sutiktų neatlygintinai bažnyčiai paaukoti sakralią Jėzaus Kristaus skulptūrą ar kitą kūrinį, simbolizuojantį Jėzų. Kaip juokauja patys organizatoriai, bažnyčia atsidarė (aut. past. – toks buvo atidarymo renginių kodinis pavadinimas „Atsidaryk!“) ir Marija su Jėzumi išėjo į Kauno gatves drauge su kauniečiais švęsti miesto gimtadienį. „Gal sugrįš?“ – viliasi G. P. Stumbras.

Renginiu siekta, kad kuo daugiau žmonių apžiūrėtų visas bažnyčios erdves, tačiau patalpų apsauga buvo gana simbolinė – renginyje dirbo savanoriai, o renginys organizuotas labdaringai – visi atlikėjai, kurių per šias renginio dienas ant scenos užlipo keli šimtai, koncertavo neatlygintinai. Už simbolinį atlygį arba visai be jo dirbo ir visas techninis personalas, renginiai nebuvo finansuojami miesto savivaldybės ar kitų valstybės institucijų lėšomis.

Ateityje Sakramente planuojama imtis papildomų saugumo priemonių, įrengti vaizdo stebėjimo kameras, tačiau bažnyčios tvarkymui labai stokojama lėšų, kol kas visi darbai atlikti privačių aukotojų lėšomis, kurie sutiko prisidėti prie Sakramento atvėrimo kultūros ir meno reikmėms, bažnyčia šiame projekte dalyvauja, kaip partneris, suteikęs patalpas, tačiau ne finansine dalimi.

Sakramento atidarymo renginių metu rinktos aukos, daugiau incidentų per tris dienas neužfiksuota. Parama projektui telkiama Kauno senamiesčio labdaros fondo „Man rūpi“ iniciatyva. Daugiau informacijos apie fondą ir galimybę paremti Sakramento projektą rasite čia.

21 KOMENTARAS
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kaune po krepšinio varžybų bus trumpam ribojamas automobilių eismas

V. Matijošaičio sūnus seka R. Karbauskio pavyzdžiu: aptverta poilsiavietė prie vaizdingo ežero (foto)

Kaune dingo iš Airijos grįžusi mergina

Reorganizuojama Raudonojo Kryžiaus draugija kaltinama neskaidrumu

Ar Kauno „Akropolyje“ pirkėjai nemato, kad tai mažylių kasa?

Rotušės aikštėje parodys, kaip atrodo prekyba žmonėmis

Savaitgalio renginių apžvalga: nuo festivalių iki parodų

I. Stazdauskaitės nužudymo byloje įrodymų tyrimas artėja į pabaigą

Kauno paveldosaugininkų byloje - apstulbę kaltinamieji

Nuo kitų metų liepos dalis gyventojų vaistus gaus nemokamai (papildyta)