Per miesto gimtadienį kauniečių gausiai lankytoje Švč. Sakramento bažnyčioje pasigesta kelių daiktų

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Nuo penktadienio vakaro net tris dienas trukę Sakramento erdvės Švč. Sakramento (studentų) bažnyčioje atidarymo renginiai parodė ir kitą visuomenės pusę: iš bažnyčios dingo keli nedidelės vertės sakraliniai kūriniai. Šeštadienio rytą bažnyčios koplyčioje pasigesta dviejų kūrinių – ikonos su Mergelės Marijos atvaizdu ir medinės Jėzaus Kristaus skulptūros.

Pasak Švč. Sakramento (studentų) rektorato rektoriaus Gyčio Petro Stumbro, į Vilniaus gatvę atvertos bažnyčios laikinosios durys iš stiklo davė tokį netikėtą efektą, kad bažnyčią po atidarymo renginio, kuriame koncertavo VDU kamerinis orkestras su solistu Vilhelmu Čepinskiu (smuikas), užplūdo minios žmonių. Bažnyčioje atidaryta šiuolaikinio meno paroda bei po atidarymo renginio toliau bažnyčios pastate vykęs šviesos meno ir muzikos performansas į šventovę pritraukė daugybę žmonių, kurie plūdo į pastato vidų iki pat vidurnakčio.

Kaune iškilmingai atidaryta nauja Sakramento renginių erdvė 33 nuotr.

„Žmogus yra klystantis ir nėra blogai suklysti, kur kas blogiau – nenorėti pasitaisyti“, – filosofiškai įvykį linkęs vertinti rektorius. Pagrindinė jo žinutė daiktus paėmusiems žmonėms – juos grąžinti, o žinantiems, kas tai padarė – paraginti juos tai padaryti. „Apie įvykį pranešėme policijai, bet jei kūriniai bus grąžinti – jokių pretenzijų juos išsinešusiems lankytojams neturėsime“, – garantavo G. P. Stumbras. Pasisavintų daiktų vertė nesiekia 1000 eurų.

Sužinojęs apie įvykį vienas iš Sakramente atidarytos parodos „r e m i n i s c e n t i a:“ autorių kaunietis dailininkas Mindaugas Juodis iškart pasiūlė nutapyti ir padovanoti bažnyčiai kūrinį vietoje pasisavintos ikonos. Sekmadienio popietę dailininkas patikino, kad koks tiksliai bus Mergelės Marijos atvaizdas, jis atsakys po pokalbio su kunigu G. P. Stumbru. „Jei paveikslas bus grąžintas, tuomet bažnyčia turės du Marijos atvaizdus“, – kad žodžio apie dovaną neatsiims ir tuo atveju, jei kūrinys bus grąžintas į bažnyčią, patikino M. Juodis.

Šiuo metu dedamos pastangos surasti menininką, kuris sutiktų neatlygintinai bažnyčiai paaukoti sakralią Jėzaus Kristaus skulptūrą ar kitą kūrinį, simbolizuojantį Jėzų. Kaip juokauja patys organizatoriai, bažnyčia atsidarė (aut. past. – toks buvo atidarymo renginių kodinis pavadinimas „Atsidaryk!“) ir Marija su Jėzumi išėjo į Kauno gatves drauge su kauniečiais švęsti miesto gimtadienį. „Gal sugrįš?“ – viliasi G. P. Stumbras.

Renginiu siekta, kad kuo daugiau žmonių apžiūrėtų visas bažnyčios erdves, tačiau patalpų apsauga buvo gana simbolinė – renginyje dirbo savanoriai, o renginys organizuotas labdaringai – visi atlikėjai, kurių per šias renginio dienas ant scenos užlipo keli šimtai, koncertavo neatlygintinai. Už simbolinį atlygį arba visai be jo dirbo ir visas techninis personalas, renginiai nebuvo finansuojami miesto savivaldybės ar kitų valstybės institucijų lėšomis.

Ateityje Sakramente planuojama imtis papildomų saugumo priemonių, įrengti vaizdo stebėjimo kameras, tačiau bažnyčios tvarkymui labai stokojama lėšų, kol kas visi darbai atlikti privačių aukotojų lėšomis, kurie sutiko prisidėti prie Sakramento atvėrimo kultūros ir meno reikmėms, bažnyčia šiame projekte dalyvauja, kaip partneris, suteikęs patalpas, tačiau ne finansine dalimi.

Sakramento atidarymo renginių metu rinktos aukos, daugiau incidentų per tris dienas neužfiksuota. Parama projektui telkiama Kauno senamiesčio labdaros fondo „Man rūpi“ iniciatyva. Daugiau informacijos apie fondą ir galimybę paremti Sakramento projektą rasite čia.

21 KOMENTARAS
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Vyriausybė nusprendė pirkti visas septynias kuriamas koronaviruso vakcinas - paaiškėjo galima kaina

Deficitinį „Žalgirio“ biudžetą pristatęs P. Motiejūnas: ruošiamės trims scenarijams

Kauno ligoninėje mirė dar 2 koronavirusu sirgę žmonės

Raktas į sveiką širdį: specialistai kviečia suprasti rizikas ir keisti savo kasdieną

Daugiausia naujų koronaviruso atvejų – Kauno apskrityje: infekcija užsikrėtė 4 vienos klasės mokiniai

Kauno rajono moksleivius kviečia dalyvauti motyvacinėje programoje „Prisijunk!“

Per parą Lietuvoje patvirtinti 73 nauji koronaviruso atvejai

S. Skvernelis apie vakcinas nuo koronaviruso: tikrai nebūsime „bandomaisiais triušiais“

Nelegalios daugyklos vis dar klesti: dėl žiauraus elgesio su gyvūnais atliekami 79 tyrimai

Išsiaiškinus gudrią 2,5 mln. eurų vertės kontrabandos schemą sulaikyti muitininkai ir vilkikų vairuotojai