Kauniečiai pasipiktino radę paslėptas šiukšles: kai kiti tvarkėsi, miesto centras liko užmirštas?

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Praėjusią savaitę vykdyta kasmetinė pilietinė aplinkos tvarkymo akcija „Darom“ Kauno „be priežiūros“ taip pat nepaliko. Tiesa, tądien tvarkėsi tik kai kurių mikrorajonų bendruomenės, nes miestas nusprendė keisti taktiką ir į konkrečią vieną datą nesusitelkti – aplinką palaipsniui tvarkysis visus metus. Tačiau miesto centro gyventojams vis dėl to užkliuvo „slaptai“ jau kurį laiką riogsančios, į maišus sukrautos šiukšlės.

Daugelio kauniečių pamėgtos kavinės „Kultūra“, esančios K. Donelaičio gatvėje, vidiniame kiemelyje sukrauti masyvūs juodi maišai, kurie čia tūno jau netrumpą laiką, pastebi kauniečiai. Toks nesikeičiantis vaizdas piktina ir rodo neatsakingumą, neslepia jie. O akys ir mintys kandžios mintys neabejotinai krypsta bendrovės „Kauno švara“ atstovų link, tačiau su minėtomis atliekomis šioje konkrečioje vietoje – ne taip paprasta.

Kaip portalui „Kas vyksta Kaune“ teigė „Kauno švaros“ viešųjų ryšių specialistas Jonas Tumpa, kavinės „Kultūra“ pastatas (K. Donelaičio g. 16) pagal nuosavybės teisę priklauso Lietuvos Respublikai, tačiau pagal turto patikėjimo teisę jį prižiūri Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus.

„Kauno švara“ prižiūri Kauno miesto teritorijai priklausančias viešąsias erdves, o atliekos, esančios šalia pastato yra tos teritorijos valdytojo ar valdytojo pagal turto patikėjimą, atsakomybė. Kol kas M. K. Čiurlionio dailės muziejaus atstovai dėl sąvartyno išvežimo į mus nesikreipė, o tuo tarpu mes gautą informaciją perdavėme Centro seniūnijai, kuri gali skirti įspėjimą arba Administraciniame nusižengimų kodekse nustatytą baudą“, – kalbėjo pašnekovas.

Anot J. Tumpos, už ne vietoje paliktas šiukšles atsako to sklypo ar pastato savininkas. Šiuo atveju už susidariusią šiukšlių krūvą atsako turto patikėtinis, kuris gali sulaukti įspėjimo arba siekiant sudrausminti, jam gali būti taikomas Savivaldybės tarybos patvirtintų tvarkymo ir švaros atliekų tvarkymo taisyklių pažeidimas. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Administracinių nusižengimų kodeksu, jis gali užtraukti įspėjimą arba baudą iki 140 eurų, o nusižengimas pakartotinai – nuo 140 iki 600 eurų. Atsižvelgiant į paliekamų atliekų susikaupimo normą ir pavojingumą, ši suma gali svyruoti ir atitinkamai didėti.

Susisiekus su M. K. Čiurlionio dailės muziejaus direktorės pavaduotoju ūkio reikalams Artūru Balčiūnu faktas apie gautą kreipimąsi iš Centro seniūnijos buvo patvirtintas ir pažadėta atliekų išvežimu pasirūpinti jau gegužės 10 dienos rytą.

„Į maišus yra sudėti nuo šlaito sugrėbti lapai. Prie pastato iš išorinės  pusės maišų nesimato, jie yra giliau ir tikrai niekam neturėtų trukdyti. Juk lapai – tvarkingai sugrėbi į maišus, o ne išbarstyti. Tačiau kaimynai dėl to pikti. Nepasitenkinimas kyla dažnai – tai dėl kavinės keliamo triukšmo, o šįkart dėl lapų maišuose. Kreipėmės į „Kauno švarą“ ir ateinančios savaitės ketvirtadienį užsakėme specialų transportą sukrautiems lapams išvežti. Esame biudžetinė įstaiga, atlikdami norimus veiksmus, turime įforminti juos dokumentais. Ketvirtadienį į talką pasikviesime vyrus, kurie pakabinę paveikslus parodai, padės sukrauti bei išvežti lapų maišus“, – situaciją komentavo A. Balčiūnas.

Pasak jo, lapai šioje teritorijoje grėbiami nuolat ir kraunami į maišus. „Kartais nedidelį jų kiekį išvežame savo turimu transportu, kartais, jei lapų maišų tūris didesnis – samdome „Kauno švaros“ atstovus, ypač rudenį. Žinoma, tai kainuoja papildomai, nes maišuose ne atliekos, o lapai, kalbėjo muziejaus direktorės pavaduotojas ūkio reikalams.

Atliekų tvarkymas – ne tik atliekų tvarkytojo rūpestis, todėl tikimasi, kad gyventojai, pastebėję ne vietoje esančius šiukšlynus ar aplinką teršiančius piliečius informuos savo seniūniją, Viešosios tvarkos skyrių, Aplinkos apsaugos departamentą arba policiją, primena „Kauno švaros“ atstovai.

Žaliosios atliekos privalo būti atskirtos nuo kitų komunalinių atliekų, todėl jos yra kompostuojamos. Tokios atliekos yra surenkamos žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelėje, adresu: Nemajūnų g. 15 A, kur jos iš fizinių asmenų priimamos nemokamai. Taip pat, gyventojai turi galimybę užsisakyti žaliųjų atliekų surinkimui skirtą konteinerį ir suderinti išvežimų dažnumą pagal poreikį.

4 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Marvelės g. apsivertus automobiliui prireikė visų pagalbos tarnybų

R. Karbauskis deklaravo naujus pirkinius: atskleista namo prie Kauno marių kaina

Kaune duris atvers naujas „McDonald's“ restoranas

ŽŪM patalpų Kaune nuomos sutartis aklavietėje - nėra kam pasirašyti

Pažėrė kritikos „Rail Baltica“: projektas neparengtas iki galo, įgyvendinimas atsilieka

Perspėjimas: socialiniuose tinkluose plintantis A. Sabonio atvaizdas - pasipelnymo įrankis

Po atostogų grįžęs Š. Jasikevičius: „Nesitikėjome, kad komandoje bus tiek pokyčių“

Apklausa parodė: įtakingiausias popkultūros atstovas – A. Mamontovas

Baltijos kelio proga Lietuvoje pasiektas neįprastas rekordas

Išrinkti geriausi šių metų Kauno apskrities policijos pareigūnai