Motinos dienos proga – nepamiršta ir anapilin išėjusių mamų – Kas vyksta Kaune

Motinos dienos proga – nepamiršta ir anapilin išėjusių mamų

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Lietuviai Motinos dienos proga didelį dėmesį skiria ir amžinojo poilsio išėjusioms mamoms. Motinos dienai šalies gyventojai kapus tvarko, ruošia iš anksto: pasirūpinama ir gėlėmis, ir žvakėmis.

Žvakių gamintojai pastebi, kad savaitę prieš Motinos dieną kapų žvakių poreikis ženkliai išauga.

Nors Lietuvos pirkėjai yra konservatyvūs, matyti, jog vis dažniau rinkdamiesi kapų žvakes jas renkasi ne tik pagal degimo valandų skaičių, bet atkreipia dėmesį ir į estetiką.

„Kasmet stebime, jog savo mamas amžinojo poilsio vietoje Motinos dienos proga aplanko didelė dalis šalies gyventojų. Artėjant pirmajam gegužės sekmadieniui kapų žvakių poreikis auga keliskart“, – komentuoja žvakių gamybos įmonės direktorius Gintautas Igaris.

Vis dažniau šalies pirkėjai renkasi minimalios estetikos kapų žvakes ir jų indelius – pagal koloristiką Lietuvoje 80-90 procentų dominuoja balta spalva. Pastebima, kad subtilumas pralenkia gigantiškas, ryškiaspalves žvakes.

Be to, G. Igaris teigia, kad pirkėjai dažniau renkasi 24-48 valandas degančias kapų žvakes.

„Galbūt tam įtaką daro ne tik noras, kad liepsna ilgiau degtų. Kai kurie kapu pasirūpina anksčiau, bet nori, kad žvakė neužgestų ir minint Motinos dieną“, – įžvalgomis dalinasi „Geraldos“ direktorius.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA