Ką apie V. Matijošaitį sako jo kūno kalba: komentuoja specialistas

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Antradienį ryte miestiečių valia naujai išrinkta Kauno miesto savivaldybės 9-ojo šaukimo taryba rinksis į pirmąjį posėdį. Kauno miesto savivaldybės Didžiojoje salėje vyks iškilminga tarybos narių priesaika bei Kauno mero Visvaldo Matijošaičio inauguracija į mero pareigas antrajai kadencijai.

Net 33 tarybos nariai iš 41-o į tarybą išrinkti su visuomeninio komiteto „Vieningas Kaunas“ sąrašu, o likusieji 8 atstovauja Tėvynės Sąjungai – Lietuvos krikščionims demokratams (TS-LKD). Lyginant su kitais miestais, Kaune po rinkimų susiklostė gana netipinė situacija, nes į Kauno tarybą buvo išrinkti vos dviejų politinių jėgų atstovai – nebeliko taryboje su valdančiaisiais koalicijoje dirbusių Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio (LRLS) atstovų, taip pat ir Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) narių.

Neseniai portale „Kas vyksta Kaune“ publikavome kūno kalbos specialisto ir lektoriaus Lauryno Pečkaičio komentarus apie „Vieningo Kauno“ narių rinkimų agitacijos plakatuose užfiksuotą miesto politikų kūno kalbą, kuri dažnai byloja apie tam tikras žmogaus charakterio savybes, išduoda vienokio ar kitokio asmens elgesio motyvus. Komentuodamas politikų nuotraukas, specialistas nebuvo informuotas, kad aptaria būsimos Kauno tarybos narius.

Šio judėjimo lyderio, dabartinio Kauno mero Visvaldo Matijošaičio nuotrauką kūno kalbos specialistui vertinti siuntėme jau po straipsnio publikavimo, kad žinomo asmens vertinimas nesukliudytų eksperimento objektyvumui.

V. Matijošaičio atvaizdas rinkimų plakatuose / „Vieningo Kauno“ nuotr.

L. Pečkaitis nuotraukoje užfiksuotą Kauno merą apibūdino, kaip dalykišką ir racionalų žmogų „Matosi, kad pozuodamas jaučiasi šiek tiek nejaukiai, nenatūraliai, nes neišlaikomas kūno kalbos vientisumas, kai kurie signalai prieštarauja vieni kitiems“, – teigė kūno kalbos specialistas.

Jis nurodė, kad šypsena asmuo bando demonstruoti atvirumą, tačiau pozoje užblokuotos rankos siunčia priešingą žinutę. „Tokiu atveju, nuoširdesniu, labiau atspindinčiu tikrąją savijautą, laikomas žemesnis gestas, t.y. rankos“, – komentavo L. Pečkaitis.

Jis pabrėžė, kad kaip ir ankstesnių, taip ir šio vertinimo atveju, pateikti žmogaus asmenybės analizę sudėtinga, nes jis vertina statišką – fiksuotą pozą, negali įvertinti natūralios žmogaus gestų kalbos, jo įpročių. „Šis vertinimas nebūtinai atspindi tikrąją asmenybę, nes iliustruoja, parodo mums, kaip asmuo jaučiasi fotografavimo metu ir galimai – viešoje aplinkoje“, – sakė L. Pečkaitis.

Vertintojo teigimu, V. Matijošaitis taip pat stengiasi sudaryti aukšto statuso ir autoritetingo žmogaus įspūdį, tačiau, jo vertinimu, kūno kalba dar šiek tiek „kiša koją“ pageidaujamam sudaryti įspūdžiui.

Balandžio 14-ąją 62-ąjį gimtadienį atšventusiam Visvaldui Matijošaičiui Kauno mero kadencija bus antroji. Prieš naujos tarybos posėdį V. Matijošaitis atostogavo ir iškilmingas posėdis bus pirmoji jo darbo diena po atostogų.

25 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Po evakuacijos „Akropolyje“ nedirba kelios parduotuvės

Meno paroda netradicinėje vietoje, žinomus žmones išprovokavo svajoti

V. Pranckietis išlaikė Seimo pirmininko postą

Aliarmas Kauno centre: buvo evakuojamas „Akropolis“ (foto, video) (papildyta)

„Maximai“ teks sumokėti daugiatūkstantinę baudą už nesąžiningus veiksmus

Kaune oro užterštumas vis dar viršija normas

Advokatė paaiškino, kiek daugiausiai su savo vaiku gali bendrauti buvęs sutuoktinis

Registrų centras į elektroninę erdvę perkels 25 kilometrų ilgio dokumentų duomenis

Nesibaigiančios avarijos Kaune: Raudondvario plente sumaitotas lengvasis automobilis

Situacija Alytaus gaisravietėje gerėja, dūmų beveik nematyti (papildyta)