Seimo narys keičia taktiką: augintinių skalijimas bus skaičiuojamas ne minutėmis

DELFI nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Seimo narys socialdarbietis Petras Čimbaras šiek tiek nusileido dėl savo siūlymo reglamentuoti gyvūnų keliamą triukšmą. Jis iš įstatymo projekto išbraukė pasiūlymą skaičiuoti triukšmo minutes.

„Buvo paruoštas pirminis variantas, kuris visuomenėje sukėlė dideles diskusijas – ypač dėl keliamo triukšmo ir minučių. Pirminiame variantas tas buvo, bet galutiniame variante minučių nebeliko“, – laidai „DELFI diena“ aiškino P. Čimbaras.

Tačiau jis patikslino, kad liko siūlymas vertinti gyvūnų keliamą triukšmą. „Visi galvoja – „mano šuniukas kartą sulos, ir iškart atlėks policija“. Taip nėra. Čia taikoma gyventojams, kurie piktybiškai neprižiūri savo gyvūnų, kurie piktybiškai galimai naudoja gyvūnus kaimynų atžvilgiu“, – sakė P. Čimbaras.

Parlamentaras gynėsi, kad jis nejaučia neapykantos gyvūnams. „Visi galvoja, kad aš gal gyvūnėlių nelabai myliu, bet iš tikrųjų gyvūnėlius myliu, ir pats laikau du augintinius. Tie keturkojai loja, bet aš gyvenu name, sodyboje. Reikia naktimis keltis, tačiau mano gyvūnai yra išdresiruoti. Jie žino komandą. Jeigu pasakai tam tikrą žodį, jie sulenda.

Problema yra daugiabučiuose, ypač didžiuosiuose miestuose. Gyventojas laiko gyvūną, išvažiuoja dirbti, tai būna variantų, kad palieka balkone. Jeigu jis pripratęs prie šeimininko, tai visą dieną loja arba kaukia. Šalia gyvenantys kaimynai negali apsikęsti“, – kalbėjo P. Čimbaras.

Primename, kad Seimui pasiūlyta spręsti gyvūnų keliamo triukšmo problemą gyvenamuosiuose pastatuose. Lietuvos socialdemokratų darbo frakcijos narys P. Čimbaras įregistravo tai numatančius Triukšmo valdymo įstatymo ir Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimus.

Pagal anksčiau pateiktą projektą, „joks asmuo, kuris atsakingas, prižiūri, globoja ar kontroliuoja bet kurį gyvūną, negali sukelti ar leisti gyvūnui sukelti nepagrįstą triukšmą, įskaitant, bet neapsiribojant, bet kokius garsus, kurie yra aiškiai girdimi bet kurioje triukšmo veikiamoje gyvenamosios nuosavybės vietoje: nepertraukiamai 10 minučių ar daugiau nuo 7 val. iki 22 val., nepertraukiamai 5 minutes ar daugiau nuo 22 val. iki 7 val. arba girdimi su pertrūkiais daugiau kaip 30 minučių per 3 valandas.“

Dabartiniame variante minučių nebeliko.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

86 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.

Naujausios žinios

„Linkomanijos“ gyvavimo pabaiga: daugeliui svetainė tapo nepasiekiama

Žiemos išbandymai nesibaigia: keliai – ne dovanėlės

Žvejai dalinasi matytu vaizdu – cheminės medžiagos marina žuvis

Šauktinių sąrašuose – garsūs sportininkai

Paveldosaugininkai įvertino Kauno centriniam paštui avarijos padarytą žalą

Šeimos pagalbos šauksmas: jaunas vyras paskutinį kartą pastebėtas Kaune

Netoli Kauno nuo kelio nulėkė vaikus vežęs autobusas

Paskelbtas verdiktas dėl tarptautinio mažametės kaunietės įvaikinimo

Interneto tiekėjai „Linkomaniją“ blokuos jau šią savaitę

Kauno galeriją ant ratų pildo nauji eksponatai: parodė, kaip gimsta piešiniai