„Slaptas“ A. Toupane gyvenimas Kaune: kol nežaidė krepšinio, sukūrė verslą – Kas vyksta Kaune

„Slaptas“ A. Toupane gyvenimas Kaune: kol nežaidė krepšinio, sukūrė verslą

delfi.lt 2018/07/06 15:07

Sėkmingą sezoną Kauno „Žalgiryje“ sužaidęs ir šiuo metu sugrįžti į NBA lygą mėginantis Axelis Toupane’as atvirai pasidalino savo mintimis apie praėjusį sezoną. Gerų žodžių Lietuvai negailėjęs prancūzas papasakojo, kaip Kaune suderino krepšininko ir verslininko karjeras.

Praeityje Denverio „Nuggets“, Milvokio „Bucks“ ir Naujojo Orleano „Pelicans“ komandose žaidęs puolėjas buvo vienas „Žalgirio“ lyderių. Dabar 25 metų 201 cm ūgio krepšininkas dėkoja Kauno ekipai už galimybę iš naujo įrodyti savo vertę Europoje. Apie savo sezoną ir išgyvenimus atletas rašė tinklalapyje medium.com.

„Šį sezoną aš prisijungiau prie legendinio Lietuvos klubo Kauno „Žalgiris“. Tai viena prestižiškiausių komandų Europoje, su kuria aš nusprendžiau atrasti save Eurolygoje (geriausioje pasaulio lygoje po NBA). Čia turėjau daugiau atsakomybės ir stabilumo nei NBA, o taip pat buvau arčiau savo šeimos ir draugų.

Stebėjimas, mokymasis, supratimas. Taip atrodė mano dienos, kuomet neturėjau treniruočių. Su draugu Bruno Mendesu diskutavome apie viską: politika, filosofija, marketingas, sportas… Galima tęsti ir tęsti. Jis mane mokė, aiškino skirtingus mąstymo būdus ir rodė, kaip į viską pažiūrėti kitu kampu“, – rašė A. Toupane’as.

Būtent bičiulis Bruno pasiūlė krepšininkui kartu įkurti startuolį. Taip gimė „xHeex“ projektas, siūlantis pavežėjimo paslaugą aplinkai nekenksmingais automobiliais. Šis startuolis susijęs ne tik su investavimu į ekologišką aplinką, bet ir su blockchain technologijomis ir kriptovaliutomis.

Apie startuolį papasakojęs A. Toupane’as atskleidė, kodėl Lietuva tapo tobula vieta jo pradžiai, išdėstė priežastis, kodėl Lietuvoje turėtų investuoti ir kiti bei pasakė, kas šalyje jam patiko labiausiai.

„Naujas projektas, nauja šalis, nauja komanda. Kaip Lietuva tapo nuostabia vieta pradėti „xHeex“? Toks projektas, žinoma, reikalauja daug darbo, ypač pradžioje. Vos pasibaigus sezonui Eurolygoje buvo puikus metas pradėti maišyti krepšininko gyvenimą su startuolio reikalais.

Subūrėme Kaune šešių žmonių komandą. Kartu gyvenome, kartu valgėme, kartu dirbome ilgas valandas. Tai priminė man mokyklos laikus, kai su draugais ilgai žaisdavome krepšinį.

Turėjome darbui puikią erdvę – bendradarbystės centrą „Happspace“. Ten buvome sutikti atvertomis rankomis. Ten mums buvo labai patogu, o taip pat galėjome diskutuoti ir su kitomis startuolius kuriančiomis komandomis.

Man labai patiko ir tai, kad būdamas „Happspace“ galėjau pro langą regėti kvapą užgniaužiantį reginį – savo kitą darbo vietą – „Žalgirio“ areną.

Lietuvoje karaliauja krepšinis. „Žalgiris“ yra geriausias šalies klubas, o žmonės privertė mus tai jausti kiekvieną dieną. Fanai nuolat rodė mums didelę meilę. Nesvarbu, ar mums žaidžiant krepšinį, ar einant gatve.

Iškart pajutau, kad esu „Žalgirio“ šeimos dalis. Eurolygos rungtynėse bilietai beveik visada buvo išperkami: 16 tūkst. žaliai nuo galvos iki kojų apsirengusių žmonių dainomis ir skanduotėmis palaikė mus pačioje gražiausioje Europos arenoje.

Mano mėgstamiausias momentas – nacionalinis himnas, kurį visi fanai prieš pat rungtynes vieningai giedodavo be jokio muzikinio fono. Tai visada garantuodavo šiurpuliukus.

Aikštelėje šį sezoną išgyvenome pasaką. Nors turėjome trečią mažiausią biudžetą, sezoną baigėme trečioje vietoje. Taip pat laimėjome šalies taurę ir lygą.

A. Toupane šiemet padėjo „Žalgiriui“ iškovoti Eurolygos ir LKL titulus / DELFI nuotr.

Lietuviai yra išprotėję dėl krepšinio, tačiau ne vien dėl jo. Man buvo didelė staigmena patirti tai, kokia dinamiška ir verslo varoma iš tikrųjų yra Lietuva.

Technologijos Lietuvoje yra stipriai pažengusios. Lietuvius netgi galima vadinti blockchain ir kriptovaliutų pionieriais. Šią šalį mes vadiname „kripto draugiška“.

Šio draugiškumo įrodymas – Lietuvoje duris atvėręs pirmasis blockchain centras Europoje. Akivaizdu, jog šalies valdžia nori tapti pasauline naujos technologijos lydere.

Lietuvoje mus visi labai padėjo ir mus palaikė. Bendradarbiavome su blockchain centru Vilniuje, kur susitikome su dideliu būriu kriptovaliutų ekspertų, kurie mielai mums patarinėjo. Taip pat turėjome galimybę susitikti su žmonėmis, dirbančiais svarbiausiose šalies institucijose, o taip pat ir vyriausybėje.

Jei nežinote, „Forbes“ įvertino Lietuvą kaip 15-ą geriausią pasaulio valstybę pradėti verslą. Mes tuo įsitikinome. Ši šalis mums suteikė puikią galimybę, kurios dėka mūsų projektas įgavo pagreitį.

Šiandien Lietuva, mūsų projektas, mano geriausi draugai Etienne’as ir Bruno bei aš pats dideliu pagreičiu judame teisinga linkme. Per šiuos metus išmokau daug dalykų, sunkiai dirbau, o dabar galiu numanyti, jog mūsų laukia šviesi ateitis“, – rašė A. Toupane’as.

Praėjusį sezoną Eurolygoje A. Toupane’as per rungtynes vidutiniškai įmesdavo po 6,9 taško ir atkovodavo po 2,1 kamuolio. „Betsafe-LKL“ čempionate prancūzas per susitikimą rinkdavo po 7,4 taško bei po 2,5 atkovoto kamuolio.

Liepą A. Toupane’as ketino pradėti studijas Prancūzijoje, tačiau šiuos planus pakeitė galimybė sugrįžti į NBA. Šiuo metu krepšininkas už Atlanto dalyvauja stipriausios pasaulio krepšinio lygos ekipų treniruočių stovyklose.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA