Į Ąžuolyną atvažiuoja medžių ekspertai: darbus pradėti gali netrukus

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Vakar Ąžuolyne nulūžusiai medžio šakai vos nekliudžius vaiko, kauniečiai susirūpino parko lankytojų saugumu – svarstė, ar pavojingų vietų nereikėtų bent jau aptverti. Kauno miesto savivaldybė avarinės būklės medžius tvarkys artimiausiu metu, o rytoj atvyksta ir specialistai, rengsiantys detalų gamtotvarkos planą.

Kaip „Kas vyksta Kaune“ pateiktame komentare pranešė savivaldybės Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Radeta Savickienė, gegužės 15 d. Ąžuolyne vyks susitikimas su arboristais iš Vilniaus.

„Jo metu bus įvertinta senų ąžuolų būklė. Lietuvos gamtos fondas turi parengti Kauno Ąžuolyno gamtotvarkos planą liepos-rugpjūčio mėnesį“, – sakė R. Savickienė.

Anot jos, gamtotvarkos darbus ir senų medžių sutvarkymą numatoma pradėti rugsėjo mėnesį, tačiau jeigu ekspertai įvertins, kad reikia ąžuolus tvarkyti greičiau, darbai bus pradėti netrukus.

„Kiekvienais metais, nuo birželio mėnesio Ąžuolyne būdavo pradedamas vykdyti avarinių šakų šalinimas. Specialistai laukdavo, kol sulapos medžiai, kad galėtų aiškiai matyti, kurios šakos žuvusios ir kelią grėsmę aplinkiniams, o kurios ne. Šįmet vasara atėjo daug anksčiau, tad ir avarinių šakų šalinimo darbai prasidės jau šią savaitę“, – tvirtino Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja.

R. Savickienė pažymėjo, kad nuo rytdienos darbininkai pradės ąžuolų ir kitų medžių, augančių prie aikštelių, takų, apžiūrą. Jos metu bus vertinama medžių būklė ir šalinamos nudžiūvusios šakos. Kartu bus renkamos ir nukritusios medžių dalys.

14 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Naujai pastatytoje „Fredos“ gamykloje krizė negresia – atlyginimai viršija 1000 eurų

Apžvalgos bokštams - miglota ateitis: jau kalbama apie jų pridavimą į laužyną

Karas dėl šimto Kauno apylinkių kaimų: klausimų daugiau nei atsakymų

Kauno gimnazijos direktoriaus pavaduotojui - fantastiškas karjeros šuolis

Į laisvę lygtinai paleisto žudiko policija ieško kaip dingusio be žinios

Skaidri ir sklandi būsto nuoma: ką turi žinoti nuomotojas ir nuomininkas?

Šventiniai savaitgaliai nesibaigia: miestą užvaldys Europos paveldo dienos

Grybauti išėjęs kėdainiškis dingo be žinios

Kauno klinikų aikštelėje nusidriekė gyva žmonių eilė (papildyta)

V. Matijošaitis pravėrė naujųjų savo rūmų duris: kainavo dvigubai brangiau, nei planuota