Mitingas prie Seimo sulaukė ir kauniečių dėmesio – Kas vyksta Kaune

Mitingas prie Seimo sulaukė ir kauniečių dėmesio

Asociatyvi / Lietuvos Respublikos vyriausybės nuotr.

Šiandien, ketvirtadienį, Nepriklausomybės aikštėje, Vilniuje, vyks žurnalisto A. Tapino ir jo įsteigtos interneto televizijos „Laisvės TV“ rengiama protesto akcija „Mes kaltinam“. Įvykis sulaukė kauniečių  ir kitų šalies gyventojų susidomėjimo.

Nors Seimo narys Mindaugas Bastys vakar atsisakė Seimo nario mandato, mitingo organozatoriai patikino, jog planai nesikeičia, protestas prieš parlamentarus vis tiek vyks.

Ketvirtadienio rytą socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbtu įvykiu „Mes kaltinam“ susidomėjo 27 tūkst. žmonių, 9 tūkst. iš jų paspaudė veiklųjį mygtuką „dalyvausiu“.

Kauniečiai taip pat neliko nuošalyje. Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partija organizuoja visų norinčiųjų prisijungti prie protesto kelionę iš Kauno autobusu.

„Žmonės išties yra aktyvūs, suvokia protesto svarbą ir reikšmę valstybei. Matydami tai, kas vyksta Seime, ir kaip yra diskredituojamas ne tik Seimo, bet ir pačios Lietuvos kaip teisinės valstybės vardas. Žmonės yra linkę jau nebetylėti, o kalbėti ir išgirsti iš valdančiosios daugumos argmentus dėl ko jie šitaip balsavo, kai buvo pareikšta apkalta jau buvusiam Seimo nariui Mindaugui Basčiui“, – kalbėjo frakcijos Kauno taryboje seniūnė Edita Gudišauskienė.

Pasak jos, yra užsakytas 50 vietų autobusas iš Kauno, kurį tikimasi pripildyti visais norinčiais vykti į mitingą Vilniuje. Dalyviai registruojami iš anksto. Autobusas išvyks nuo TS-LKD Kauno sueigos patalpų, Savanorių pr. 214.

Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio partijos Kauno skyriaus nariai taip pat organizavo kelionę į sostinėje, prie Seimo, vyksiantį mtingą, tačiau, portalo „Kas vyksta Kaune“ turimais duomenimis, autobuso pripildyti nepavyko. Tad sumanymas buvo atšauktas.

Mitingas vyks šiandien, kovo 15 d., 16 val., Nepriklausomybės aikštėje, Vilniuje.

Protesto organizavimo idėjai pradžią davė nesėkme pasibaigusi Seimo nario M. Basčio apkalta. Kai nepaisant Konstitucinio teisimo sprendimo, kad Seimo narys šiurkščiai pažeidė Konstituciją ir sulaužė priesaiką nuslėpdamas savo ryšius su KGB darbuotoju Piotru Vojeitka, pritrūko Seimo narių balsų, kad iš jo būtų atimtas Seimo nario mandatas.  Šį antradienį per Seime vykusį slaptą balsavimą už tai, kad M. Bastys būtų pašalintas iš Seimo, balsavo 72 parlamentarai, 21 buvo prieš, 24 Seimo nariai susilaikė, 11 balsavimo bilietų buvo sugadinta. Tam, kad mandatas būtų panaikintas, už tai turėjo balsuoti ne mažiau kaip 85 Seimo nariai.

Nuo antradienio Seime „užvirė“ tikra raganų medžioklė, siekant išsiaiškinti, kurie Seimo nariai balsavo už tai, kad Konstituciją šiurkščiai pažeidęs politikas galėtų toliau dirbti įstatymų leidžiamojoje valdžioje, o organizuojamo protesto tikslas – parodyti politikams, kad visuomenė taip pat turi balsą ir gali išreikšti nepasitenkinimą, kai Seimo nariai, visuomenės vertinimu, patys nusižengia ne tik etikai, moralei bet ir Konstitucijoje įteisintoms teisingumo nuostatoms.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.