Neringa Venckienė įkalinta nepaprastame kalėjime pačiame Čikagos centre

Asociatyvi / DELFI montažas
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Garsioji Lietuvos bėglė Neringa Venckienė yra įkalinta gana neįprastai atrodančiame, bet ypatinga apsauga garsėjančiame šiaurės Čikagos kalėjimo pastate. Jis – net 27 aukštų, o suprojektuotas taip, kad kaliniams pabėgti būtų itin sunku.

Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) Federalinių kalėjimų biuro puslapyje nurodyta, kad N. Venckienė yra įkalinta Čikagos metropoliteno pataisos centre, kurį administruoja ne tik Federalinis kalėjimų biuras, bet ir JAV Teisingumo departamentas.

Kalėjimo duomenų bazėje įvedus N. Venckienės vardą ir pavardę rašoma, kad 46 metų lietuvė yra ne moteris, bet vyras, o jos bylos numeris – 52866-424.

N. Venckienės duomenys / „Kas vyksta Kaune“ nuotr.

Daugiau duomenų apie N. Venckienę interneto svetainėje neskelbiama, tačiau nurodoma, kad įkalinimo įstaigoje esantiems kaliniams galima rašyti laiškus, juos aplankyti, taip pat pervesti pinigų.

Kalėjimas, kuriame įkalinta N. Venckienė, buvo pastatytas 1975 m., neįprastos formos įkalinimo įstaigos pastatą suprojektavo architektas Harris Weese.

Kai kuriomis savybėmis Čikagos kalėjimas unikalus, palyginus su kitomis federalinių kalėjimų įstaigomis: kiekviename pastato aukšte – vos keliolikos centimetrų pločio ir keliasdešimt centimetrų ilgio langai. Tai, esą, užtikrina, kad kaliniai nepaspruks į laisvę.

Vienu metu šioje įkalinimo įstaigoje gali būti įkalinta 670 žmonių. Čia kalinčios moterys trumpam išvedamos pasivaikščioti į specialias tam skirtas zonas, esančias ant kalėjimo stogo, taip pat kartą ar du per savaitę gali apsilankyti treniruoklių salėje ir kartą per savaitę bibliotekoje, kur galima gauti knygų ir filmų.

Skirtingai nei vyrai, moterys čia negali rasti darbo – kaliniai gali būti įdarbinti kalėjimo valgykloje. Be to, nurodoma, kad šiame kalėjime yra įkalinti daugiausiai baltos rasės asmenys, dauguma jų dar laukia teismo nuosprendžio arba ekstradicijos į kitą šalį.

Nors Čikagos kalėjimas laikomas pakankamai saugiu, tačiau kai kuriems kaliniams yra pavykę iš čia pasprukti. Amerikos žiniasklaidoje skelbiama, kad čia yra kalėję du garsiausi Meksikos narkotikų prekeiviai, kurie per mėnesį iš narkotikų uždirbdavo daugiau kaip milijardą dolerių.

Iš Lietuvos beveik prieš penkerius metus su sūnumi pasprukusi N. Venckienė yra įtariama keliolika nusikaltimų, tarp jų yra ir mažametės podukros tvirkinimu. Manoma, kad jos ekstradicija gali užtrukti ir metus ar daugiau, nes N. Venckienė nesutinka būti perduota Lietuvai.

N. Venckienės teta Audronė Skučienė žurnalistams sakė, kad JAV N. Venckienė pasisamdė advokatus ir stengsis, jog nebūtų grąžinta į Lietuvą, tuo metu N. Venckienės sūnus penktadienį išplatino viešą laišką, kuriame paprašė ne tik moraliai, bet ir materaliai palaikyti jos motiną.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

60 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.

Naujausios žinios

VMI primena nepamiršti deklaruoti nekilnojamojo turto: pranešta apie pasikeitimus

Iš darbotvarkės išbrauktas M. Puidoko pasiūlytas Vaiko teisių apsaugos projektas

„Maxima“ ir kiti didieji prekybos tinklai per šventes Kaune dirbs kitu laiku

Nuosprendis stereotipams – „Continental“ siekia padidinti moterų inžinerijoje skaičių (foto)

Kručinskai priėmė sprendimą: vaiko teisių į namus nebeįsileis, nes darbuotojai kelia baimę

Paaiškėjo, kur ir kada bus dalinamos eglišakės

Judrioje gatvėje eismą sunkina masinė avarija

Kaunas pristato pirmąją Lietuvoje miesto pramogų kortelę

Apšvarino įmonę: išsinešė seifą ir revolverius

Visuomenės sujudimo atgarsiai – Seimui pateiks vaiko teisių apsaugos pakeitimus