Pareigūnai pastebi: nepasisekus meilėje, automobilis gali atsidurti šioje aikštelėje – Kas vyksta Kaune

Pareigūnai pastebi: nepasisekus meilėje, automobilis gali atsidurti šioje aikštelėje

delfi.lt 2018/02/17 15:08
DELFI nuotr.

Nė vienam nelinkime, kad jūsų automobilis atsidurtų šioje aikštelėje. Viena vertus, čia stovi rasti vogti automobiliai, o tai – bent viena gera žinia jų tikriesiems savininkams. Tačiau absoliuti dauguma automobilių čia liūdnai dienas leidžia stovėdami todėl, kad jų vairą suko girtas vairuotojas – tai Kauno apskrities Vyriausiojo policijos komisariato (VPK) konfiskuotų automobilių aikštelė.

Dvi kategorijos

Visiškai neseniai, ši Chemijos gatvėje esanti aikštelė buvo sausakimša. Šiandien čia kiek laisviau – iš viso aikštelėje stovi 132 automobiliai.

Vos pažvelgus, juos galima skirti į dvi dalis – prabangūs ir gerokai pigesni.

Pirmoji kategorija – pareigūnų rastas vagių grobis. Čia stovi ir „BMW X5“, ir „Audi A7“. Šie automobiliai buvo pavogti iš jų šeimininkų tiek Lietuvoje, tiek kitose šalyse. Kai kurias mašinas buvo bandyta įregistruoti, tačiau kontrolieriai suprato, kad sukčiai nori įregistruoti vogtas transporto priemones. Yra ir brangios žemės ūkio technikos. Kai baigsis teisminiai procesai, mašinos grįš pas savo tikruosius šeimininkus.

1,5 promilės

Antros kategorijos automobilių kur kas daugiau. Tai iš girtų vairuotojų atimtos mašinos. Šias transporto priemones vairavo girtesni nei 1,5 promilės žmonės, užsitraukę baudžiamąjį persekiojimą.

„Jei įpučia daugiau nei 1,5 promilės, tai jau baudžiamojo poveikio priemonė, nes nuo praėjusių metų sausio tai jau kriminalizuota veika. Tuomet automobilis transportuojamas. Šie automobiliai saugomi ne tik pas mus, bet ir kitose privačiose aikštelėse įmonių, kurios laimėjo konkursus“, – DELFI pasakoja Kauno apskrities VPK atstovė Rasa Baltasevičienė.

Praėjusiais metais visoje Kauno apskrityje dėl pradėtų baudžiamųjų bylų transportuoti 884 automobiliai. Iš jų Kauno mieste ir rajone – 684. Administracinėse bylose buvo transportuoti 444 Kauno mieste ir rajone, o visoje apskrityje – 587.

Per pastaruosius metus šie skaičiai apsikeitė vietomis. Vėl gi – dėl girtumo kriminalizavimo.

„Matome akivaizdžius pokyčius, nes įvyko veikos kriminalizavimas. Anksčiau daugiau automobilių buvo transportuojama administracinėse bylose, o dabar – atvirkščiai. Skaičiuojama, kad du trečdaliai automobilių transportuojami todėl, kad automobilius vairavo neblaivūs asmenys“, – sako R. Baltasevičienė.

Pykstasi, geria ir vairuoja

Pareigūnė pasakoja, kad kiekvieno automobilio likimas sprendžiamas teisme. Dauguma atvejų mašinoms ieškomi nauji šeimininkai.

„Teismas sprendžia kiekvienu atveju individualiai. Jei automobilis yra įmonės, o jos atstovai nieko nežinojo apie vairuotojo nusikalstamą veiką, kad vairuotojas bus neblaivus, tai teismas kiekvienu atveju sprendžia atskirai, ar automobilis bus konfiskuotas, ar ne. Lygiai taip pat būna, jei automobilis labai brangus. Tokių atvejų pasitaiko, tačiau gana retai. Įprastai konfiskuotų automobilių kaina nesiekia 1000 eurų.

Kitas klausimas, kai sprendžiamos organizuoto nusikalstamumo bylos, tuomet sumos jau būna kitokios. Būna atvejų, kai mašinos kaina yra ženkliai didesnė, nei baudos dydis, o mašinos konfiskavimas nėra bausmė – tai baudžiamojo poveikio priemonė. Proporcingumo principas turi būti“, – aiškina policijos pareigūnė.

Kai policija gauna teismo sprendimą, automobiliai iš aikštelės iškeliauja.

„Jei automobilis teismo sprendimu konfiskuojamas, tai mes jį perduodame VMI. Inspekcija yra sudariusi sutartį, su konkursą laimėjusia įmone, kuri realizuoja automobilius“, – teigia pašnekovė.

Įprastai konfiskuoti automobiliai policijos aikštelėje praleidžia apie pora mėnesių. Tačiau yra ir tokių atvejų, kai mašinos užsistovi ne vienerius, ir ne dvejus metus.

„Yra mašinų, kurios dėl įstrigusių bylos nagrinėjimų stovi ir 8 metus“, – sako R. Baltasevičienė.

Paklausta, kokie dažniausi sulaikytų neblaivių vairuotojų pasiaiškinimai, pareigūnė šypsosi. Kaip visada dėl visko kalta… meilė.

„Didžioji dauguma vairuotojų aiškina, kad susipyko su žmona, susipyko su draugu, susipyko su vyru. Tai tikrai dažniausia pasiteisinimo priemonė – susipyko, susinervino, išgėrė ir išvažiavo“, – sako R. Baltasevičienė.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.